EkonomiYaşam

Erdoğan Bayram Öncesi Müjdeyi Verdi: 1298 TL Yarın İtibarıyla Hesaplara Yatırılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaşlılık ve engelli aylıklarına ilişkin ifadelerde bulundu. Engelli ve yaşlılık aylığı ödemeleri belirlenen tarihlerde hesaplara yatırılıyor. Erdoğan, gündeminde yaşlılık ve engelli aylıklarıyla ilgili hesaplara yatırılacak tarih başta olmak üzere önemli açıklamalara yer verdi.

Cuma Günü Ödenecek

Erdoğan toplumun her kesimi için yardım paketleri oluşturulduğunu ve yaşlı, dul, engelli, şehit yakını ve yetimler başta olmak üzere yapılan desteklerin arttırılarak sürdürüleceğini vurguladı. Ramazan Ayı’nda yaşlılık ve engelli aylıklarının 29 Nisan itibarıyla hesaplara aktarılacağını belirten Erdoğan, toplamda 1,5 milyar lira değerinde bir ödeme yapılacağını aktardı.

15 Milyar Liralık Sosyal Yardım

Sosyal yardım çalışmalarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Erdoğan, 15 milyar lira değerindeki sosyal yardım çalışmalarının sonuna gelinmiş olduğunu vurguladı. Erdoğan, “Yakında harekete geçiyoruz. Bizim için asıl önemli olan insanımıza huzurlu aile ortamı, can ve mal güvenliklerinden emin olacakları iklim şartları, kesintisiz sağlık hizmetleri ve çeşitli ücretsiz imkanlar sunabilmek. Her alanda günümüz ihtiyaçlarına uygun şekilde bir temel altyapı sağlamayı planlıyoruz. Basit hesapların ortaya çıkaracağı ürünler bu kutlu yürüyüşe engel oluşturamayacaktır.” dedi.

1298 TL’ye Yükseltildi

Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada engellilik ve yaşlılık aylıklarına zam yapıldığını duyurmuştu. Yanık tarafından duyurulan yeni zam oranlarıyla birlikte yaşlılık aylığı 1084 TL’ye, yüzde 40 ile 69 arasında engeli bulunan vatandaşlara ödenen aylık 865 TL’ye, yüzde 70 ve üzerinde engeli bulunan vatandaşlara ödenen aylık ise 1298 TL’ye yükseltildi.

Aylıklar PTT’den Çekilebilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram öncesi 29 Nisan itibarıyla hesaplara aktarılacak ödemelerin PTT birimlerinden çekilebileceğini de hatırlattı. Ayrıca ilgili aylıklardan faydalanan ve tanımlı banka hesabı bulunan vatandaşların aylıkları direkt olarak hesaplarına yatırılacak.

Emekli aylıklarına çifte zam müjdesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.