SON DAKİKA

Yeniteknoloji

Resmin büyük halini görmek için tıklayın

29 Mart 2023 - 15:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Erdoğan Du’yurdu

Son dakika: Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yapacağı görüşme öncesi asgari ücrete zam tartışmalarıyla ilgili izahat yaptı. Konuyla ilgili tarih veren Bakan alim, “Asgari ücrete zam temmuzda” dedi.

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasının ardından gözler asgari ücrete çevrildi. Seçimlerden önce asgari ücrete ara zam yapılacağı tartışmaları başladı.

Maaşların 11.000 TL olması bekleniyor.

ASGARİ ÜCRETE TEMMUZDA ZAM YAPILACAK

Çalışma ve toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat bilgin, tartışmalara son noktayı koydu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la AK Parti’de görüşme gerçekleştirecek olan Bakan alim, asgari ücrete zam yapılacak tarihi duyurdu. Bilgin, “Asgari ücrete zam temmuzda” dedi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 7 BİN 500 TL OLUYOR

Öte taraftan, emekli maaşlarına yapılacak zamla ilgili müjdeyi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu. Erdoğan, “Emeklilerle ilgili çalışmamızı yaptık ve bu rakamı da Çalışma ve toplumsal Güvenlik Bakanlığımız, gömü ve Maliye Bakanlığımızla yaptık. Açıklamak gene bana kaldı. Bu akşam buradan güzel müjdeyi vermiş olayı. Bunu 7500 lira olarak bu akşam buradan açıklamış oluyoruz. Hayırlı olsun.” demişti.

BAYRAM İKRAMİYESİ 2 BİN TL

ek olarak AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekli bayram ikramiyelerinin 2 bin TL olacağını açıkladı. Yaklaşık 15 milyon emeklinin faydalanacağı ikramiye, hem Ramazan Bayramı’nda hem Kurban Bayramı’nda ödenecek. Böylece emekliye 2 bayramda toplamda 4 bin TL ödenecek. Kaynak: Haberler com

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA