Bilgi

Esenler Belediyesi 1000 TL Eğitim Desteği Başvurusu 2022

Esenler Belediyesi, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için müjde niteliği taşıyan bir uygulama başlattı. Oluşturulan uygulama kapsamında üniversiteye hazırlanan ve geçim sıkıntısı yaşayan öğrencilere bin lira burs verilecek. Eğitim Desteği adıyla başlatılan uygulama lise son sınıfta eğitim alan öğrenciler için geçerli olacak. Eğitim Desteğiyle birlikte başvuruda bulunacak öğrencilere masraflarını karşılayabilmeleri için bin lira burs dağıtılacak.

Başvuru Şartları

Esenler Belediyesi tarafından oluşturulan destek programı çerçevesinde başvuruda bulunacak öğrencilerden belirli kriterleri karşılamaları talep edilecek. Destek programına başvuruda bulunmak isteyenlerin karşılamaları gereken şartlar şu şekilde:

  • Esenler ‘de ikamet edilmesi,
  • Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında örgün eğitim alıyor olmak,
  • 12. sınıfta eğitim görüp, üniversite sınavına hazırlanıyor olmak,

Nasıl Başvurulabilir?

Destek programına başvuruda bulunmak isteyenler belediyenin resmi internet sayfasında bir kullanıcı hesabı oluşturmalıdır. Hesap oluşturmak isteyenler ‘Kullanıcı oluştur’ kısmından kayıtlarını tamamlayabilir. Hesap oluşturulduktan sonra, yine resmi internet sayfası üzerinde bulunan ‘Online işlemler’ kısmından, ‘Eğitim Desteği’ programını seçerek gerekli işlemleri tamamlayabilir ve başvuruda bulunabilirler.

image 25
Esenler belediyesi başvuru

Destek Nasıl Verilecek?

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu tarafından yapılan duyuruda öğrencilerin eğitim başta olmak üzere kültür, spor, bilim ve teknoloji alanındaki tüm harcamalarını kapsayacak şekilde oluşturulan program çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı herhangi bir eğitim kurumunda eğitim gören öğrencilere ocak, mart ve nisan aylarında toplamda bin lira burs verilecek. Burs başvuruları 4 bin kişiyle sınırlandırıldı.

BAŞVURU SAYFASI

Elektrik desteğine nasıl başvurulur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.