Bilgi

Eski Facebook’umu Geri Yükle

Facebook, sosyal mecralar arasında ülkemiz içerisinde en fazla talep gösterilen uygulama konumundadır. Özellikle kuruluş tarihi çok daha köklü olduğu için yaş ortalaması yüksek olan kişiler tarafından eski anılarını hatırlayabilmek için kullanılan Facebook’ta kullanılan eski hesaplara erişmekte zorluk yaşanmaktadır. Facebook hesabını kapattığı için kullanamayan kişilerin yapabilecekleri birkaç yöntem bulunmaktadır. Gelin eski facebook hesabı nasıl açılır, eski facebook hesabını açmak için yapılması gerekenler nelerdir birlikte inceleyelim.

Eski Facebook Hesabıma Erişemiyorum

Yıllar öncesinde kurulan Facebook hesabınıza şifresini veya kurulan e-posta adresini hatırlamadığınız için ulaşamayabilirsiniz. Bu durumda Facebook hesabı oluşturulurken gerekli bilgilerin tümüyle aratma yapabilirsiniz. Örneğin, e-posta adresinizi hatırlayamıyorsanız telefon numaranızı deneyebilirsiniz. Hiçbir kişisel bilginiz aklınıza gelmiyorsa şu yöntemleri deneyiniz:

  • Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra URL adresinde yer alan kullanıcı adınızı tespit ediniz. Bu kullanıcı adıyla hesabınıza erişmeyi deneyiniz,
  • Daha önce oluşturduğunuz tüm e-posta adresleriyle https://tr-tr.facebook.com/login/identify linkinden kullanıcı araştırması yapınız. Mutlaka hatırlayamadığınız Facebook hesabınız ekranda yer alacaktır,

Şifresini Unuttuğum Eski Facebook Hesabımı Nasıl Silerim

Şifresi unutulan Facebook hesabınızı silmek istiyorsanız öncelikle hesabınıza erişim sağlamalısınız. Hesabınızın şifresini veya kullanıcı adını bilmiyorsanız az önceki yöntemlerle hesabınızı bulmaya çalışın. Hesabınıza eriştikten sonra ‘Ayarlar’ panelinden ‘Hesabımı Devre Dışı Bırak’ seçeneğine tıklayarak kalıcı olarak hesabınızı silebilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapamazsanız, farklı bir Facebook hesabıyla eski hesabınız hakkında şikayet talebi oluşturabilir, hesabın sizi taklit ettiğini iddia ederek önceki hesabınızın kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook Kurtarma Kodu İle Giriş

Facebook hesabınızı daha güvenli bir hale getirebilmek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını açık hale getirebilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulamasının açık olması durumunda hesabınıza farklı bir cihazdan giriş yapılması durumunda size gönderilen kurtarma kodları talep edilecektir. Bu sayede hesabınızı korumaya almış olacaksınız. Eski Facebook hesabınızı da iki faktörlü kimlik doğrulaması ile güvence altına aldıysanız size gönderilen kurtarma kodlarıyla giriş yapabilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif hale getirmek isteyenler aşağıdaki yöntemleri sırasıyla takip etmelidir:

  • Hesabınıza giriş yapınız
  • ‘Ayarlar’ paneline erişim sağlayınız
  • ‘Güvenlik ve Giriş’ seçeneğine tıklayınız
  • Panelde yer alan ‘İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması’ alanını aktif hale getiriniz

Tiktok Kod Eski Numarama Gidiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.