Ekonomi

Ev arayanlar dikkat: Türkiye’nin dört bir yanında lojman satışları başlıyor! 210 bin liraya ev sahibi olma fırsatı

Lojman satışları ev sahibi olmak isteyenler için fırsat niteliği taşıyor. Türkiye’de her alanda yapılan zamlardan en çok emlak sektörü etkilenirken, büyükşehirlerde 300 bin liranın altında konut bulabilmek imkansız hale geldi. Ancak devlet kurumları ev sahibi olmak isteyenler için harekete geçti. SGK, Milli Emlak ve belediyelerin yayımladığı ilanlar kapsamında başta İstanbul olmak üzere çok sayıda ilde lojman satışları yapılacak.

210 Bin Liraya Lojman

Milli Emlak, SGK ve çok sayıda belediyenin yayımladığı ilanlar Nisan ayında sonuçlandırılacak. İstanbul’da dahil olmak üzere çok sayıda ilde gerçekleştirilecek lojmanların fiyatları 210 bin liradan başlıyor. Uygun fiyata konut sahibi olmak isteyenlerin faydalanabileceği satışlar teklif yöntemiyle gerçekleştirilecek.

İstanbul’un da dahil olduğu satışlar için henüz yayımlanmayan ilanlar mevcut. Bugüne dek yayımlanan ilanlara ek olarak Nisan ayında çok sayıda il için yeni ilanların ekleneceği belirtildi. Milli Emlak, SGK ve belediyelerin gerçekleştirecekleri lojman satışları için yayımlanan ilanlar şu şekilde:

il milli
milli emlak müdürlüğü lojman satışları
sgk ve belediye
sgk ve belediyelerin lojman satışları

Nasıl Teklif Verilir?

Kurumların yayımladığı ilanlara teklif vermek isteyenler öncelikle ilanı yayımlayan kurumun adresine şahsen başvuruda bulunarak ihale bilgilerini öğrenmeliler. İhale için verilecek dosyalarda talep edilen bilgiler doğru ve eksiksiz şekilde doldurulacak ve geçici teminat bedelinin ödenmesiyle birlikte kuruma teslim edilecek.

İlanda yer alan bilgiler kapsamında ihale tarihinde gerekli adreste olunması zorunlu. İhale ilandaki değerle başlatılacak ve ihaleye katılanlar bu bedelin üzerinde teklifler sunacak. En yüksek teklifte bulunan kişi konut sahibi olacak.

Ev arayanlar için kaçırılmayacak fırsat: 170 bin liraya 130 M2 lojman!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.