EkonomiKampanyalar

Ev arayanlar için kaçırılmayacak fırsat: 170 bin liraya 130 M2 lojman!

Milli Emlak Müdürlüğü son dönemdeki lojman satışlarıyla ev sahibi olmak isteyenlere yeni fırsatlar yaratıyor. Geçtiğimiz haftalarda Manisa için yayımladığı ilanla dikkatleri üzerine çeken kurum, son olarak Yozgat ilinde yer alan fırsat niteliğindeki lojmanın satış duyurusunu yayımladı.

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde yer alan 14 adet konutun satışı yapılacak. Dairelerin fiyatları evin büyüklüğüne ve konumuna göre farklılık gösterecek. Dairelerin fiyat aralığı ise 170 bin lirayla, 275 bin lira arasında bulunuyor. İhaleyle satışa çıkarılacak olan daireler için öncelikli satış hakkı bulunmuyor. Bu sayede teklif vermek isteyen herkes ilk ihaleye katılarak lojmanların satışına dahil olabilecek.

170bin liraya lojman satisi 2022
Ev arayanlar için kaçırılmayacak fırsat! Lojman Satışı

195 M2’ye 3+1 Daireler

Satışa çıkarılacak konutlarla ilgili özellikler de paylaşıldı. Konutların büyüklükleri 130 M2 ile 195 M2 arasında farklılık gösteriyor. Ayrıca daireler zemin kat ile 4.kat arasında yer alıyor. Lojmanların fiyatını da kat ve büyüklük gibi ayırt edici özellikler belirliyor.

Nasıl Teklif Verilebilir?

Lojmanların satışına ilişkin açıklamalarda bulunan kurum teklif yöntemiyle yapılacak ihalenin yeri ve tarihini de belirtti. 14 adet konutun satışa çıkarılacağı ihaleye teklif vermek isteyen herkes katılabilecek. Öncelikle teklif hakkı bulunmadığı için ihalede en yüksek teklifi verenler direkt olarak daire sahibi olabilecek.

  • İhale yeri: Haşim Kılıç Mahallesi, Hükümet Caddesi, No:34 – Yerköy/YOZGAT
  • İhale tarihi ve saati: 6 Nisan Çarşamba – 10.00

İhaleye katılmak isteyen ev sahibi adayları öncelikle gerekli evrakları tamamlamalıdır. İhale öncesi geçici teminat bedeli kuruma ödenir. Örneğin, 170 bin liralık bir konut için 17 bin liralık geçici teminat bedeli ödenmelidir. Bu durumda daire fiyatının yüzde 10’u oranında bir peşinat kuruma iletilir.

Geçici teminat bedelinin yanı sıra vekaletname, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah, adli sicil kaydı belgeleriyle birlikte belirtilen adrese giderek kuruma başvuruda bulunulmalıdır. Kuruma başvuru yapmayan ve teminat bedelini ödemeyen kişiler ihaleye katılamayacaklar.

Bu fiyata i20’den iyisi yok! 2022 model Hyundai i20 fiyatları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.