Personel Alımları

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sebebiyle birçok insan evde çalışarak para kazanmanın yolları arıyor. İşte, evde çalışarak para kazanmak isteyenler için yapılabilecek meslekler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgından sonra evde çalışmak isteyenlerin sayısı bir hayli arttı. Ancak evde çalışmak isteyenlerin bir kısmı da zorunluluktan ötürü böyle bir tercihte bulunuyor. Örneğin çocuk sahibi anneler, çalışma hayatlarını bırakarak çocuklarının yaşamlarını kurmak için çaba sarf ediyor. Ancak birçok meslek kolu evde çalışarak para kazanabilmeyi mümkün kılıyor.

KADINLAR İÇİN EVDE YAPILACAK PARA KAZANDIRAN İŞLER NELERDİR?

Evde çalışarak para kazanmak isteyen kadınlar için yapılabilecek onlarca meslek mevcut. Özellikle dikiş yeteneği olan kadınlar için evde çalışarak para kazanmak oldukça kolay. Ancak para kazanabilmek için yapılabilecek tek meslek dikiş değil.

Son dönemde en popüler meslek kollarından birisi paketleme. Evde ürün paketleyerek para kazanan birey sayısı oldukça arttı. En popülerleri sabun kutulama, ceviz içi paketleme, poşet katlama, tel toka paketleme, bitki çayı paketleme, peçete halkası yapma, mandal montajlama ve paketleme olarak örneklendirilebilir.

Ancak evde çalışarak para kazanmak isteyen kadınlar için en fazla istihdam sağlanan meslekler el işleridir.

 • Kadınlar İçin Evde Yapılacak Para Kazandıran İşler Nelerdir?
 • Evde Para Kazandıran El İşleri
 • Evde Örgü İşleri
 • Evde Amigurumi Örgü Bebek Satışı Oyuncak Anahtarlık İşi
 • Çocuk Bakımı
 • Yiyecek Hazırlamak
 • Makale Yazmak, Editörlük
 • Tercümanlık, Çevirmenlik
 • Düzeltmen
 • Hediyelik Eşya Yapımı
 • Sesli Kitap Hazırlama İşi
 • Katalog Satışı İşi
 • İŞKUR İle Evde Para Kazanmak

EVDE PARA KAZANDIRAN EL İŞLERİ

Evde çalışarak para kazanmak isteyen kadınların, en fazla iş alabileceği meslekler el işlerine dayalıdır. El işleri ile ilgili evde lif örmek

 • evde örgü
 • yazı yazmak
 • gelin buketi yapmak
 • evde mum yapmak
 • kalem montajı
 • yemek yapmak
 • kına paketlemek
 • dolma sarmak
 • kokulu taş yapmak
 • evde organik ürünler yapmak
 • çanta örmek
 • minyatür resim yapmak
 • kündekari ahşap işçiliği
 • hat sanatı veya ebru sanatı gibi alanlarla ilgilenmek
 • anahtarlık yapmak
 • iğne oyası yapmak
 • örgü işleriyle birlikte çeşitli kıyafetler ve ev süsleri hazırlamak
 • online ders vermek
 • sosyal medya yöneticiliği
 • editörlük

en popüler örneklerdir.

EVDE ÖRGÜ İŞLERİ

Çalışarak evde para kazanan kadınların büyük bir çoğunluğu örgü işleriyle ilgilenmektedir. Özellikle kıyafet dikimiyle ilgilenen ve istihdamını kıyafetle dikerek sağlayan kadın sayısı oldukça fazladır. Bu sebeple dikim yeteneğine güvenen ve evde çalışarak para kazanmak isteyen kadınlar için önerimiz kıyafet dikimi işiyle ilgilenmeleri yönünde olacaktır.

Evde örgü işleriyle uğraşarak para kazanan kadınlar, evlerinde dikim yapıyor; sonrasında diktikleri kıyafetleri pazar alanlarında açtıkları tezgahlarda satışa çıkarıyor. Bunun yanında interneti kullanarak para kazanan kadınların sayısı da her geçen gün artıyor. Kadınlar yaptıkları el işlerini internetten satışa çıkararak para kazanabiliyor. Bunun için oluşturulmuş ücretsiz satış siteleri mevcut. Shopier bunun en yakın örneği. Kadınlar hiçbir gider yapmadan, internet siteleri üzerinden el işlerini satarak para kazanabilir.

EVDE AMİGURUMİ ÖRGÜ BEBEK SATIŞI OYUNCAK ANAHTARLIK İŞİ

El işine yatkınlığı olan kişiler için yapılabilecek diğer bir meslek ise oyuncak yapımı.  Evde dikiş yaparak para kazanmak isteyen kişiler özellikle çocukların tercih ettiği bez bebek tarzı dikişle yapılabilecek oyuncaklara yönelebilir. Amigurumi olarak adlandırılan, Japonya’dan dünyaya yayılım göstermiş oyuncak türüne ilgi gösteren kişiler, uygun fiyatlara yapacakları oyuncakları iyi fiyatlara satışa çıkarabilir. Piyasadaki amigurumi fiyatlarını incelediğimizde fiyatların ortalama 140 liranın üzerinde olduğunu görüyoruz. Bu sebeple evde çalışarak para kazanmak isteyenler amigurumiyi inceleyebilirler.

Peki Amigrumi örgü nasıl satabiliriz diye düşünüyorsanız eğer, bunları internet üzerinden satabileceğiniz bir çok platform vardır, örnek;

gibi platformlarda rahatlıkla satabilirsiniz…

ÇOCUK BAKIMI

Evde çalışarak para kazanmak isteyen kişiler için yapılabilecek diğer bir meslek ise çocuk bakımı. Özellikle son dönemde devlet tarafından da yoğun destek verilen çocuk bakıcıları, aylık en az 2 bin 500 lira ücret kazanıyor.  Ancak genellikle çocuk bakım işi için saatlik ücret hesaplaması yapılıyor. Saatlik olarak ise Türkiye genelinde 8 ile 10 lira arasında ücret farklılıkları gösterilebiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu, bakıcı olmak isteyen kişilere özel kurslar oluşturuyor. Kurslara katılım sağlayan kişiler, kursları tamamladıkları taktirde sertifikaya sahip oluyor. Sertifikaya sahip olan kişilerse devlet denetiminde istihdam sağlayacakları için aylık en az asgari ücret düzeyinde kazanç sağlıyor.

YİYECEK HAZIRLAMAK

Evde yemek yaparak da para kazanılabiliyor. Özellikle tatlı ve pasta kategorilerinde yeteneği olan kişiler, kermes alanları, pazar alanları, etkinlik alanları gibi kalabalık yerlerde satış yapabilir. Ayrıca pastaneler, okul kantinleri ve iş yerleri evde çalışarak para kazanmak isteyen yetenekli kişilere bu alanda kolaylık sağlayabilmekte. Ek olarak KOSGEB’de bu alanda yeteneği olan kadınlara nakit desteği sağlayabiliyor.

MAKALE YAZMAK, EDİTÖRLÜK

İnternet her geçen gün toplum tarafından yaygınlaşmakta. Açılan blog siteleri ve haber siteleri başta olmak üzere pek çok platformsa ziyaretçilerine etkin metinler sunmak istiyor. Bu alanda yeteneği olan kişiler evde çalışarak para kazanabilir. Makale yazarak para kazanan kişiler kelime sayısına göre ücret belirliyor. Türkiye genelinde ise 2 bin kelimelik makalelerde 2 liralık ücret alınabiliyor. Bu alanda yeteneğe sahip kişiler ciddi miktarlarda kazanç sağlayabiliyor. Ancak bu alanda yalnızca yetenekli olmak yeterli olmuyor. Kişiler bir bilgisayara sahip olmalılar. Ayrıca klavye kullanımında da alışkanlık gerekiyor. Makalelerin yazılacağı platformların aradığı kriterlerden birisi de hız. Bu anlamda bilgisayarı iyi kullanan kişiler bu meslek koluna yönelebilir.

TERCÜMANLIK, ÇEVİRMENLİK

Herhangi bir dile yatkınlığı olan kişiler metinleri, videoları ve benzeri içerikleri Türkçeye çevirerek para kazanabilirler. Çeviri mesleği ciddi anlamda vakit gerektiren bir meslek kolu. Ancak bilgi sahibi olan kişiler aylık 8 bin liranın üzerinde dahi kazanç sağlayabiliyor. Özellikle bilen kişi sayısının az olduğu dillere karşı yatkınlığı olan kişilerin kazançları artış gösteriyor.

DÜZELTMEN

Editörlük işine benzese de düzeltmenler verilen kitap, dergi, gazete gibi metin içeren belgelerdeki imla kurallarını düzeltmek için görevlendirilen kişilerdir. Düzeltmenler sayfa başına ücret almaktadır. Şu an için piyasada sayfa başına 1 lira gibi bir ücret kazanan düzeltmenler, hızları oranında para kazanabilir. Düzeltmen sayısı az olduğu için iş bulma olasılığı da artmaktadır. Düzeltmenlerde aranan en önemli nitelik ise imla kurallarına hakim olunması.

HEDİYELİK EŞYA YAPIMI

Özellikle düğün, nikah gibi etkinliklerde dağıtılan eşyaların yapımı oldukça değer görmektedir. Türkiye genelinde şu an için her 100 eşyada 60 liranın üzerinde kazanç sağlanabilmektedir. Bu anlamda hediyelik eşya yapımına dair yeteneği olan kişiler bu meslek koluna yönelebilir.

SESLİ KİTAP HAZIRLAMA İŞİ

Evde yapılabilecek yeteneğe dayalı diğer bir meslek kolu da sesin kullanılabileceği mesleklerdir. Örnek olarak sesli kitap hazırlama işi son dönemde oldukça rağbet görmektedir. Görme engelli vatandaşlar tarafından talep edilen, seslendirilmiş kitaplar bulunması zor olduğu için fiyat olarak da yüksektir. Sesinin güzel olduğunu düşünen, vurgu ve tonlamalar yapabileceğine inanan kişiler bu meslek koluna yönelebilir.

İlginizi Çekebilir: Sınavsız Memur Alan Kurumlar

KATALOG SATIŞI İŞİ

Özellikle kadınlar tarafından yapılan katalog satışında Avon, Amway gibi kozmetik ve kişisel bakım markalarının ürünleri pazarlanmaktadır. Satış yeteneğine güvenen kişilerin yapabileceği meslek kolunda kıdemler mevcuttur. Kıdem yükseldikçe kazanılan ücretlerde aynı oranda yükseliş gösterir.

İŞKUR İLE EVDE PARA KAZANMAK

Kurulduğu günden bugüne milyonlarca kişiye istihdam sağlayan İŞKUR, iş arama platformunda salgın sonrası artış gösteren evde para kazanma isteğine yönelik ilanlara da yer vermektedir. Özellikle paketleme işlerinin yoğun olarak yer aldığı ilanlara Türkiye genelinde başvurulabilmektedir. Kişiler ücret detaylarına ve yapılabilecek işlere İŞKUR’un resmi internet sayfasından bakabilir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.