Bilgi

Fatma Girik mirasını kime bıraktığı belli oldu!

Usta oyuncu Fatma Girik geçtiğimiz gün Covid-19’un etkisiyle yaşadığı çoklu organ yetmezliği sebebiyle hayatını kaybetti. Yeşilçam’ın usta isminin vefatından sonra vasiyetnamesi ortaya çıkarıldı. Girik, tüm birikmişini manevi kızıyla birlikte yeğenine bıraktı. Geçtiğimiz 6 aylık süreci sağlık sorunlarıyla tamamlayan usta oyuncu, tedavi için geldiği İstanbul’da hayatını kaybetti.

Mirasını Yeğenine ve Kızına Bıraktı

Usta isim mirasını yeğenine ve manevi kızına bıraktı. Mirasın büyük bir kısmı usta oyuncunun yeğeni olan ve özel bir işletmede gayrimenkul danışmanlığı yapan Ahu Turanlı’ya verilecek. Kalan kısım ise usta ismin ‘Manevi kızım’ diyerek benimsediği ve Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan evlatlık edindiği Girik’e verilecek.

fatma giri yegeni 2p
Fatma girik yeğeni

Son Fotoğrafı

Usta oyuncunun vefatından önce paylaşılan son fotoğraf ise yeğeni Turanlı tarafından paylaşıldı. Turanlı’nın kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı görsel usta oyuncunun tedavisinin sürdürüldüğü günlerde paylaşıldı. Turanlı paylaşımında, “2021’i hastanede uğurluyoruz. İnşallah yeni yıl hepimiz için güzel ve sağlıklı günlerle gelir…” ifadelerini kullandı.

‘Sessiz Sedasız Gitmek İstiyorum’

Usta oyuncunun 3 yıl önce Posta Gazetesi’ne verdiği röportajda söylediği sözler gündeme taşındı. Girik röportajda, “Neticede robot değiliz biz de bir canlıyız. Bir gün elbet ben de ölümü tadacağım. Memduh’a kavuşacağım. Ölüm kötü bir şey değildir. Olsaydı Allah ölümü vermezdi bizlere. Biz bu dünyaya veda edeceğiz ki yenileri de gelsin. Vefatımdan sonra bir uğurlama ya da tören istemiyorum. Sessiz sedasız gitmek istiyorum.” ifadelerine yer verdi. Usta oyuncu, vasiyetinde dilediği gibi vefat eden eşi Memduh Ün’ün yanına defnedilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.