BilgiYaşam

Flörtle Konuşulacak Konular 2022 – Flörtümle Farklı Konular Konuşmak İstiyorum

Biriyle flört halindesiniz ve sohbet etmekte zorlanıyor musunuz? Farklı konulardan konuşmak ve farklı konularda sorular sormak sizi çekici kılacaktır. Karşınızdaki kişi sizinle konuşmak istiyor ancak bunu yansıtamıyorsa farklı konularda sorular sorarak aranızı sıcak bir hale getirebilirsiniz. Karşınızdaki kişiyi ne kadar iyi tanırsanız sohbetiniz aynı boyutta akıcı bir hal alacaktır. Bu sebeple öncelikle flörtünüzü tanımayı deneyin. Bu yönde sorular sorarak zevklerini ve hayallerini öğrenmeyi deneyin. Böylece konuşacak konular biriktirmiş olacaksınız.

Flörtle Konuşulacak Konular

Sohbetinizdeki akıcılığı sağlayabilecek konuları sizler için derledik. Öncelikle herkesin zevklerinin ve beklentilerinin farklı olduğunu hatırlatalım. Flörtünüzü tanıdıktan sonra aşağıda belirttiğimiz konulara yönelmeniz doğru olacaktır. Örneğin, geçmiş hakkında çok fazla konuşmak istemeyen birine çocukluk anılarını sormanız doğru olmayacaktır. Nitekim bazı kişilerin geçmişte hatırlamak istemedikleri anıları olabilir. Bu sebeple de geçmişten ziyade geleceğe yönelik konuşmak isteyebilir.

Hayallerini sorun-

Herkesin mutlaka bir hayali vardır. Karşınızdaki kişiye hayallerini sorduğunuzda ilk olarak sizi tanımadığı için klasik cevaplar verebilir. Ancak zamanla gerçekten gelecekte beklentilerinin ne olduğunu, yapmak istediklerini size söyleyecektir. Tabii ki sohbet kurabilmek için en iyi yöntemlerden biri olarak söylenebilir.

Sevdiği yemekler neler?-

Flörtünüzü tanımak için şahane bir sorudur. Herkes yemeği ve yemekle ilgili edilecek sohbeti sever. Aranızdaki soğukluğu flörtünüzün sevdiği yemekleri sorarak kırabilirsiniz. Sohbetiniz mutlaka daha akıcı bir hal alacak ve karşınızdaki kişinin hobileri hakkında da bilgi edinmeye başlayacaksınız. Bir kişiyi en iyi tanıma yöntemi hobilerini öğrenmekten geçer.

flortle konusabilecegim konular
Flörtle Konuşulacak Konular

Sevdiği spor aktivitesi/aktiviteleri-

Herkesin ilgi duyduğu en az bir spor aktivitesi vardır. Futbol, voleybol, tenis ve benzeri daha birçok spor aktivitesi hakkında flörtünüzle konuşabilirsiniz. Öyle ki dışarıda bir buluşma ayarlayabilmek için de önemli bir temel oluşturacaktır. Örneğin, flörtünüz futbola meraklıysa futbol hakkında bilgi edinebilmek için onunla bir maça gitmek isteyebilirsiniz. Bu sayede birlikte daha fazla anı biriktirerek vazgeçilmez hale gelirsiniz.

Sırlarını sorun-

Hepimizin ilgi duyduğu alanlar olduğu gibi birilerinden sakladığımız sırlarımızda mutlaka vardır. Sırlar hakkında sohbet edebilmek için mutlaka aramızın ısınması gerekir. Karşımızdaki kişiyi ne kadar zorlarsak zorlayalım, henüz aramızdaki iletişimi tam olarak sağlayamadan dürüst yanıtlar alamayız. Bir kişiyi en iyi tanıma yöntemi olarak görülebilecek sırlar, belirli bir zamanın ardından sorulması veya söylenmesi gerekir. Sohbetimiz daha akıcı bir hal aldıktan ve karşımızdaki kişinin güvenini kazandıktan sonra sırlarını sorabiliriz. Sırlarını söyleyen kişiler size güvendiğini simgeler.

Sinema-

Sinema flört aşamasında mutlaka yapılması gereken bir aktivitedir. Çünkü, birlikte izlenebilecek bir film flörtümüzle aramızdaki bağları kuvvetlendirir. Hayatta her zaman filmlerde gördüğümüz senaryolara benzer şeyler başımızdan geçer. Bu sebeple flörtümüzle izleyeceğimiz bir filmin ardından onun dünyasında unutulmaz bir karaktere dönüşebiliriz. Sonucunda da aramızdaki bağlar kuvvetlenecektir.

Sohbet aşamasında da flörtümüze sevdiği filmleri, gitmek istediği veya vizyonda olması beklenen filmler hakkında da sorular sorabilir ve sohbet kurabiliriz. Sinema herkesin sevdiği veya sevebileceği bir aktivitedir. Bu sebeple ona sinemaya gitmeyi mutlaka teklif edin. Aranızdaki sohbet akıcı bir hale gelmemiş olsa bile size ilgi duyuyorsa kabul edecektir.

İlgi duyduğu sanat dalları-

Resim, müzik ve benzeri pek çok sanat dalı vardır. Ve her birimiz en az bir sanat dalı hakkında merak sahibi oluruz. Flörtünüzle sanat üzerine sohbet gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hem size karşı hayranlığı artacak, hem de birlikte bir şeyleri keşfetmeye başlayacaksınız. Yeni bir sanat dalı hakkında bilgi sahibi olarak kurslara katılabilirsiniz. Böylece daha çok görüşerek daha akıcı bir sohbet kurabilirsiniz.

Fobileri-

Yalnızca sevdiği veya seveceği aktiviteler üzerine konuşmayın. Korkuları üzerine de sorular sorarak onu daha iyi tanımak için çaba sarf edin. Korkularını öğrendikten sonra da bu korkuları birlikte aşabilmek için çözüm yolları arayın.

Tatil planları-

Hepimiz öğrencilik hayatımızda ya da çalışma hayatımızda tatil planları yaparız. Tatil planları yapmak bile kişinin mutluluğunu ve motivasyonunu arttıracaktır. Sıkıcı bir anı daha aktif ve keyifli bir hale getirebilmek için mutlaka tatil planlarını ve birlikte tatil planları yapın.

flortumle farkli konular konusmak istiyorum
Flörtümle Farklı Konular Konuşmak İstiyorum

Oyun-

Telefondan veya bilgisayardan fark etmeksizin hepimiz bir oyuna bağımlı oluruz. Flörtünüzün de mutlaka sevdiği veya seveceği birkaç oyun olacaktır. Birlikte oyun oynayarak da vaktinizi keyifli hale getirebilirsiniz. Aranızdaki sohbette akıcı kıvama gelmeye başlayacaktır.

Ailesi

Özellikle kadınlar kendileri ve aileleri hakkında sorular sorulmasından ve bu konular özelinde sohbet etmekten fazlasıyla hoşlanırlar. Flörtünüzle konuşurken ailesi hakkında merak ettiklerinizi sormanız aranızdaki sohbeti arttıracaktır. Ayrıca sizin merak etmeniz flörtünüzün de hoşuna gidecektir.

Flörtle Konuşulacak Konular Ekşi

Ekşi sözlüğünde de flörtle konuşulacak konular başlık altında toplanmıştır. Ekşi sözlük yazarlarının genel olarak tavsiye ettikleri konu başlığıysa yemek. Flörtünüzle konuşurken sohbetin kesildiğini veya soğumaya başladığını hissettiğiniz anda yemek üzerine yeni bir sohbet başlatabilirsiniz. Bu sayede sohbetteki akıcılığı kaybetmeden yeniden sohbete sıcaklık getirmiş olacaksınız. İnsanlar samimiyeti severler. Bu sebeple yemek konusu başta olmak üzere flörtünüzle sohbet ederken samimiyetinizi kaybetmeyin.

Erkek Flörtle Konuşulacak Konular

Bir erkek, karşı cinsle sohbet ederken her zaman dinlemeye meyilli olur. Nitekim günlük hayatta da kadınların çok daha fazla konuştuğu, konuşmayı erkeklere kıyasla çok daha fazla sevdikleri yapılan araştırmalarda dahil olmak üzere anlaşılmaktadır. Bu sebeple karşısındaki erkekle flört eden kadın her zaman konuyu kendisi bulmalıdır. Sohbet sizinle başlayacak ve sizin isteğiniz doğrultusunda ilerleyecektir. Erkeklerin genellikle bir kadınla flörtleşirken tercih ettikleri konularsa şu şekildedir:

 • Hayaller,
 • Spor,
 • Dizi veya film,
 • Oyun,

Yakışıklı Olduğunu Nasıl Anlarsın

Yeni Flörtle Konuşulacak Konular

Bir kişiyi henüz yeni keşfetmeye başladıysanız aslında çok fazla konuşacak konunuz bulunmaktadır. Ancak yazının başında da belirttiğimiz gibi herkesin zevkleri farklıdır. Bu sebeple kimi insanlar geçmişe dair konuşmayı severken, kimileri daha çok geleceğe yönelik sohbet etmekten hoşlanır. Yeni flörtle konuşulacak konular ise daha çok o ana yönelik olmalıdır. Unutmayınız ki kişilerin hayatlarında kalıcı olmak ve bir iz bırakabilmek oldukça önemlidir. Geçmişi veya geleceği konuşarak o ana dair kalıcı bir iz bırakamazsınız. Bu sebeple günlük yaşantınızdaki olaylar, kişinin o olaylara tepkileri, gün içerisinde yapılan aktiviteler, hafta sonuna özel yapılabilecek tatil planları ve benzeri konulardan konuşabilirsiniz.

Yeni flörtle konuşurken onu tanımaya çalışmanız oldukça önemlidir. Bu sebeple şu soruları yöneltebilir ve sohbete akıcılık kazandırabilirsiniz:

 • Kardeşin var mı?
 • En sevdiğin ….? (Konu fark etmeksizin hobilerini sorabilirsiniz)
 • Korkuların neler?
 • Şu kitabı okudun mu?
 • Şuraya daha önce gittin mi?
 • Hafta sonu planın var mı?

Flörtle Konuşulacak Konular Kızla

Bir erkek yeni flörtüyle konuşurken mutlaka dinlemeyi çok iyi bilmelidir. Kadınlar kendilerini dinleyen kişilere ısınır ve o kişilerle sohbet etmeyi severler. Bu sebeple daha çok soru soracak ve daha fazla dinleyecek olan taraf siz olacaksınız. Sohbet açmak içinse konuştuğunuz kişinin ailesine ve kendisine dair özel sorular sormaya gayret gösterin. Örneğin, ‘Annenle baban nasıl tanışmış?’ sorusu bir kız için oldukça büyük anlam ifade eder. Ve size karşı merak uyanacak kişiler her zaman sohbete akıcılık katacaktır. Karşı taraf sizinle konuşmak istediği sürece sohbetinizdeki sıcaklık asla eksilmez.

Flörtle Telefonda Konuşulacak Konular

Kimi zaman yüz yüze iletişim kuramayabiliriz. Öyle ki günümüz ilişkilerinin birçoğu telefonda ve internet ortamında başlamaktadır. Bu sebeple flörtünüzle konuşurken bir konu bulmanız ve sohbete sıcaklık getirmeniz oldukça önem arz etmektedir. Flörtle telefonda konuşulacak konuları ise şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Aile,
 • Arkadaşlıklar,
 • Dizi ve filmler,
 • Oyunlar,
 • Beklentiler,
 • Ders,
 • Günlük hayatta yaşanan problemler,
 • Yemek tarifleri,
 • Seyahat planları,
 • Hayaller ve umutlar,

Flörtle Mesajlaşırken Konuşulacak Konular

Mesajlaşırken de telefonda konuşulacak konulara benzer konularda sohbet edebilirsiniz. Tabii ki mesajlaşmak her zaman daha yorucu ve bir yerden sonra daha sıkıcı olacaktır. Olabildiğince sesli konuşmaya veya görüntülü konuşmaya, imkan bulunuyorsa yüz yüze buluşmaya gayret gösterin.

Flörtle Konuşulacak Çılgın Konular

Sohbet daha sıkıcı bir hale geldiğinde iki tarafta farklı konularda konuşmak isterler. Flörtle konuşulacak çılgın konular arasında cinsel hayat olabilir. Cinsel hayatın yanı sıra birlikte çılgınca bir kamp planı oluşturabilir ve bunun üzerine konuşabilirsiniz. Hatta olabilecek senaryolar hakkında bir basit oyun kurabilir ve senaryo oluşturabilirsiniz. Bu şekilde saatlerce konuşarak sohbetinizdeki sıcaklığın gitmesine engel olabilirsiniz.

Flörtle Konuşulacak Sohbetler

Flörtle konuşulacak diğer konular ise şunlardır:

 • Sağlık,
 • Alışveriş,
 • Çalışma hayatı,
 • Teknoloji

Mumble Rap nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.