Teknoloji HaberleriBilgi

GoDaddy’den bir serveti yok edebilecek hata! 84 bin liralık ürün sadece 1429 liraya satıldı

GoDaddy’de, milyonlarca doları hiç eden bir hata meydana geldi. Kullanıcıların sitelerindeki performansı yüksek oranda arttıran Windows sunucuları ‘bedava’ denilebilecek bir fiyata satışa sunuldu. Çok sayıda kullanıcının bu hatayı değerlendirerek sipariş verdiği ve GoDaddy’nin hatayı fark ettikten sonra siparişleri geri aldığı belirtildi.

Yüzde 98 İndirimli Satıldı

En çok kullanıcıya sahip alan adı satıcısı GoDaddy’de bir serveti yok edebilecek hata yapıldı. Müşterilere çok daha hızlı bir deneyim sunan Windows sunucularının yüzde 98 indirimli satışa sunulduğu ortaya çıktı. Öyle ki Türkiye’deki müşteriler GoDaddy’nin Türkiye servisiyle iletişime geçti. GoDaddy yetkilileri ise bunun bir hata olmadığını belirtti. Ancak fiyatlandırmada bir hata olduğu ortaya çıktı.

60 Aylık Sunucu 1429 Lira

GoDaddy’nin yaptığı hata görenleri hayrete düşürdü. Standart fiyatı 60 ay için 86 bin lira olan sunucular, bugün yapılan hata sonucunda 1429 liraya satıldı. GoDaddy müşterileri ise fırsattan yararlanarak milyonlarca sipariş verdi. Ancak bunun bir fırsat değil hata olduğu sonradan ortaya çıktı.

Hata Düzeltildi

GoDaddy yapılan hatayı fark ettikten sonra harekete geçti. Ürünün etiket fiyatını yenileyen GoDaddy, hatadan önce 86 bin liraya satışa sunulan sunucuların fiyatını 55 bin 769 lira olarak yeniledi. Yaptığı hatayı telafi etmek isteyen GoDaddy, 30 bin 429 liralık indirim yapılacağını vaat ederek kullanıcılardan anlayış talep ediyor.

Youtube Geçmişi Nasıl Silinir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.