Bilgi

Google Drive Whatsapp Yedeği İndirme

Şu anda, WhatsApp dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamasıdır. Aktif kullanıcısı 20 milyona yakındır. Bu istatistikler, çok sayıda Android ve iPhone kullanıcısının WhatsApp kullanarak mesaj, fotoğraf, ses vb. gönderdiğini gösteriyor. Ayrıca, veri kaybını önlemek için WhatsApp sohbet geçmişini düzenli olarak yedeklemeniz gerekebilir. Genellikle kullanıcılar Google Drive Whatsapp yedeği indirme işlemi ile  WhatsApp’ı Android telefonlarda Google Drive’a kaydedebilir ve  iPhone’da iCloud’a WhatsApp yedeklemesi oluşturabilir.

Google Drive Whatsapp Yedeği Nerede?

Elbette, WhatsApp yedeklemesini Google Drive Whatsapp yedeği indirme yapabilirsiniz. Öncelikle Google Drive uygulaması ve web sayfası ile Google Drive’daki yedeklemelerinizi takip edebilirsiniz. Yedek verilerinizi bulmanız ve yönetmeniz gerekiyorsa yapılması gereken işlem talimatlarını taklip ederek kolaylıkla uygulanabilir.

Whatsapp Sohbet Yedeği

 • Android telefonunuzda: Google Drive’ı açın ve ekranın sol üst köşesindeki Menü simgesine tıklayın > Sol panel açıldığında Yedeklemeleri Seç’e tıklayın.
 • Bilgisayarınızda: Bilgisayarınızda Google Drive web sayfasını açın ve ana sayfadan Google Drive’a git > Depolama altında WhatsApp yedekleme verilerini görüntüleyi seçin. Ve sadece WhatsApp yedeklemesini değil, tüm yedekleme dosyalarını buradan Google Drive’dan alabilirsiniz.

Yukarıdaki adımlarla WhatsApp yedekleme dosyanızı kontrol edebilirsiniz ancak bunları indiremezsiniz.

Google Drive Yedeklemeleri Görme 

Ayrıca, Android kullanıcıları WhatsApp’ı kaldırıp yeniden yükleyerek WhatsApp yedeklemesini Google Drive’dan geri yükleyebilir. iPhone kullanıcıları ise WhatsApp yedeklemelerine doğrudan erişim sağlayamaz, ancak kullanıcıların veri yedeklemesini iCloud’da görüntülemesini sağlayan birkaç geçici çözüm vardır.

Bu nedenle, WhatsApp Mesajlarını Google Drive’dan indirmek istiyorsanız veya WhatsApp ile Google Drive’dan  WhatsApp yedeğini indiremediyseniz, aşağıdaki yöntemleri okumaya devam edin.

Google Drive Whatsapp Yedeği Bilgisayara İndirme

Daha önce de belirttiğimiz gibi, önce Akıllı Telefonunuzdan WhatsApp’ı kaldırabilir ve Google Drive’daki yedeklemenin güncel olduğundan emin olabilirsiniz. Hazır olduğunuzda yeniden yükleme işlemini başlatabilirsiniz. WhatsApp yedeklemesini Google Drive’dan yeni telefona nasıl indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Google Play Store’a gidin ve WhatsApp mesajlaşma uygulamasını yükleyin.
 2. Uygulamayı başlatın ve ekranın altındaki Kabul Et ve Devam Et düğmesine dokunun.
 3. WhatsApp hesabınızla ilişkili telefon numarasını girin.
 4. Uygulama size hemen bir SMS mesajıyla bir doğrulama kodu gönderecektir. Ekranda yeni pencere açıldığında, telefonunuza gönderilen altı haneli kodu sağlamalısınız.
 5. Uygulamaya kişilerinize, fotoğraflarınıza, medyanıza ve dosyalarınıza erişme izni verin. Devam tuşuna tıklayın ve ardından Geri Yükle’yi seçin.
 6. Ve yedekleme verileri başarıyla geri yüklendikten sonra WhatsApp yedeklemesi Android’inize veya yeni bir telefonunuza indirilecektir.
 7. Ayrıca WhatsApp web sitesinden adımları takip ederek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz: https://faq.whatsapp.com/android/chats/how-to-back-up-to-google-drive/?lang=tr

Uygulamayı ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için işlem yapabilirsiniz. WhatsApp’ı normal şekilde kullanmaya devam etmek için kullanıcı adını veya şifreyi değiştirmeniz gerekmez. Ve uygulama, WhatsApp’ı kullandığınız cihazı değiştirseniz bile hesabınızı hatırlayacaktır.

Google Drive Whatsapp Yedeği Bilgisayara İndirme

Google Drive Whatsapp Yedeklerini Silme 

WhatsApp yedeklerinizin iCloud’da saklanması durumunda, onları bu bulut depolama hizmetinden çıkaramazsınız. İsteğe bağlı olarak, WhatsApp verilerinizi iTunes ile yedeklemeyi deneyebilir ve sohbetleri veya medya dosyalarını WhatsApp’tan çıkarmak için bir iTunes yedekleme çıkarıcı kullanabilirsiniz.

Whatsapp Sohbet Yedekleri Nereye Kaydedilir?

Google Drive’da depolanan bir WhatsApp’ı doğrudan bir iPhone’a indiremezsiniz. Apple’ın cihazları, Google Drive’ın şifreleme protokolleriyle uyumlu değildir. İPhone’da bir WhatsApp yedeğine erişmenin hala yöntemleri var.

Bunu yapmanın en hızlı ve en kolay yolu, belirli bir kişiyle yaptığınız tüm sohbeti e-postanıza göndermek ve ardından bu e-postayı bir iPhone’dan açmaktır. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 • Bir Android cihazdan WhatsApp’ı açın ve hiçbir verinizin eksik olmadığından emin olun. Sohbetlerin, fotoğrafların veya videoların bazı bölümlerinin eksik olduğunu fark ederseniz, WhatsApp yedeklemesini Google Drive’dan bir Android telefona indirme işlemini izleyerek bunları geri yükleyebilirsiniz.
 • Sohbet geçmişini paylaşmak istediğiniz kişiyi bulun ve ardından ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Diğer seçeneğine dokunun ve menüden Sohbeti Dışa Aktar özelliğini seçin.
 • Dışa aktarılan sohbetin gönderileceği e-posta adresini sağlamanız istenecektir. Ardından e-postayı bir iPhone’dan açın.

Dışa aktarılan sohbetin TXT biçiminde kaydedildiğini ve onu WhatsApp’ta açamayacağınızı unutmayın. Sonuç olarak, bu mesajlaşma uygulamasındaki eski mesajları geri yüklemek için bu dosyayı kullanamayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.