Altın Fiyatları

Gram altın rekorunu yeniledi! 800 lira oldu mu?

Türk lirasının, dolar kuru karşısındaki düşüşü sebebiyle son dönemde hızla yükselişe geçen altın fiyatları, her geçen gün rekor yenilemeye devam ediyor.

Gram altının fiyatı 800 liraya yaklaştı. Güne 793 lira ile başlayan gram altın, gün içerisinde 795 lira seviyelerine kadar tırmandı. Gün içerisinde 795 liraya kadar tırmanan gram altının şu anki değeri ise 787 lira. Çeyrek altın fiyatları da 1300 liraya tırmandı. İşte altın fiyatları…

REKORUNU YENİLEDİ

Ekonomistler tarafından Omicron varyantı örnek gösterilerek yaşanacak panik sebebiyle bir düşüş yaşayabileceği belirtilen altın fiyatları iç piyasada yükselişini sürdürüyor. Küresel piyasada yatay yönlü hareket sergileyen gram altın, Türk lirasının değer kaybetmesi sebebiyle iç piyasada 795 lira seviyelerine kadar tırmanış sergileyerek rekorunu yeniledi.

ALTIN FİYATLARI NE DURUMDA?

Güne rekorunu yenileyerek başlayan gram altının şu anki değeri 787 lira 95 kuruş, Cumhuriyet altını da gram altınla birlikte rekorunu yenileyerek 5 bin lira seviyelerinin üzerine tırmandı. Cumhuriyet altının güncel değeri 5 bin 51 lira iken yarım altın 2 bin 571 lira ve çeyrek altının fiyatı da 1282 lira olarak piyasadaki yerini koruyor.

ALTIN, DOLARLA PARALEL HAREKET EDİYOR

Altının, dolar kuruyla birlikte paralel hareket sergilediğini belirten Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara altın almaları yönlerindeki tavsiyelerini yenilediklerini ve altının doları takip ettiğini açıkladı. Memiş, vatandaşların yatırım yapmaları konusunda aceleci davranmamaları gerektiğini ve kısa süre içerisinde kurla birlikte altın fiyatlarının da düşebileceğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.