Kampanyalar

Hyundai otomobil piyasasını değiştirecek: Sıfır otomobilin fiyatı sadece 154 bin lira!

Otomobil piyasasında, kur fiyatlarının yükselmesi ve geçtiğimiz yıl meydana gelen üretim krizinden ötürü yüksek zamlar yaşandı. Sıfır model araç sahibi olmak isteyenler hayallerini ertelerken, ikinci el otomobil piyasasına yönelen vatandaşlar da fiyatlar karşısında çaresiz kaldı. Ekonomik sıkıntılardan ötürü otomobillere olan talep de azaldı. Otomobil satışındaki azalma ise markaları harekete geçirdi. Türkiye pazarına yeni otomobiller getirmek isteyen markalar, var olan bazı modellerde de donanımları azaltarak fiyatları düşürmeyi hedefliyor.

Güney Kore menşeili otomobil üreticisi Hyundai, Güney Kore’de bugün itibarıyla satışa çıkaracağı Hyundai Casper Van model araçlarının fiyatını 11 bin 500 dolar olarak duyurdu. Güncel kur fiyatları ile 155 bin lira fiyatı olan aracın, yakın zamanda Türkiye pazarına getirileceği belirtildi.

11 BİN 400 DOLAR FİYATI

Birçok otomobil markası, geçtiğimiz yıl yaşanan magnezyum krizinden etkilenerek üretimlerini azalttı. Üretimlerin de azalmasıyla birlikte otomobillerin fiyatlarında yükselişler yaşandı. Hyundai ise diğer markaların aksine düşük fiyatlı otomobiller üretmeyi hedefliyor. En son Crossover modellerini görücüye çıkaran marka, modelin ticari versiyonu olan Hyundai Casper Van modellerini de bugün itibarıyla satışa çıkaracak. Hyundai’nin dış piyasada satışa sunduğu ekonomik araçların başında yer alacak olan modelin yakın zamanda Türkiye’ye getirileceği belirtilirken, fiyatının ne kadar olacağı ise merak konusu oldu. Güney Kore’de 11 bin 500 dolara satışa çıkarılacak olan aracın etiket fiyatı, güncel kur fiyatlarına göre 155 bin liraya denk geliyor.

Düşük fiyatlı otomobiller üretmeyi hedefleyen markanın son olarak üretime aldığı Hyundai Casper Van modelleri şehir içinde kullanılacak tarzda tasarlandı. Minimum donanımla üretilen aracın en önemli farkı ise etiket fiyatı olacak. Pratik kullanım arayanların tercihi olacak olan model, bugün Güney Kore’de satışa çıkarılacak.

Hyundai Casper Van Özellikleri

Otomobilde, 1.0 litre üç silindirli atmosferik motor kullanılıyor. Motor 75 beygir gücünde olacak. Ayrıca farklı paketlerde sunulacak olan araçta 95 nm tork yeterli bulunmadığı taktirde, 100 beygir gücüne sahip; 172 nm tork üreten 1.0 litrelik üç silindire sahip turbo seçeneği de bulunacak. Ticari bir araç olarak öne çıkan aracın arka kısmında 940 litrelik kargo alanı bulunuyor. Sürüş güvenliğinin maksimum düzeyde önemsendiği araçta şerit takip sistemi de bulunuyor. Aracın kontrolden çıkması durumunda takip sistemi devreye girerek sürüş güvenliğini sağlıyor.

Hyundai Santro Fiyatı Ne Kadar? 2022 Hyundai Santro Türkiye’de Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.