Kampanyalar

Hyundai Santro Fiyatı Ne Kadar? 2022 Hyundai Santro Türkiye’de Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Dev otomobil markası müjdeyi verdi. Hyundai üretime aldığı en ucuz otomobili Türkiye pazarına sunacağını açıkladı. Daha önce Hindistan’a özel üretilen otomobil Hindistan’ın ardından ilk kez Türkiye’de satışa çıkarılacak. Kur fiyatlarındaki artışla birlikte otomobil fiyatlarının hızla zamlandığı Türkiye’de araç sahibi olmak isteyenlere müjde niteliğindeki duyuru geçtiğimiz gün yapıldı.

Santro Hindistan’a Özel Üretildi

Hyundai, Hindistan’a özel olarak üretime aldığı Santro model araçların yakın zamanda Türkiye’de de satışa çıkarılacağını müjdeledi. Hindistan’da oldukça uygun fiyatla satışa çıkarılan aracın uygun fiyatlı olmasına karşın bir aile aracı olması dikkat çekiyor.

hyundai santro fiyati 2022 45px
Hyundai Santro Fiyatı Ne Kadar?

Hyundai Santro’nun Türkiye’de Satış Fiyatı Kaç Para Olacak?

Aracın Hindistan’daki satış fiyatı Türk lirasıyla 87 bin lira olduğu belirtiliyor. Uygun fiyatının yanında 5 kişinin seyahat edebildiği otomobilin yakın zamanda Türkiye’de de satışa çıkarılacağı söyleniliyor. Aracın fiyatı ise henüz belirlenmedi. Ancak Hindistan’daki satış fiyatına ÖTV, KDV gibi masraflar eklendiğinde en düşük 150 bin lira seviyelerinde olacağı tahmin ediliyor. Eşit özelliklere sahip araçların ikinci el piyasasında 200 bin liranın üzerinde yer aldığı düşünülürse aracın Hindistan’a benzer şekilde Türkiye’de de satış rekorları kırabileceği belirtiliyor.

hyundai santro ne zaman turkiyeye gelecek 2022
Hyundai Santro Ne Zaman Gelecek?

Hyundai Santro Türkiye’de Ne Zaman Satışa Çıkacak

Geçtiğimiz günlerde dev otomobil üreticisi tarafından yapılan açıklamada Hindistan’da satış rekoru kıran aracın yakın zamanda Türkiye pazarına da çıkarılacağı belirtildi. Ancak konuyla ilgili olarak Hyundai henüz net bir tarih vermedi. Tarihi net olarak bilinmese de aracın yıl sonuna dek Türkiye’de yer alacağı belirtiliyor.

TOGG Fiyat Listesi 2022 – TOGG Ön Sipariş Fiyatı Ne Kadar?

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.