Teknoloji Haberleri

İnat Box neden açılmıyor? (Çözüldü) – 2022

Milyonlarca kullanıcı internetten maç yayınlarını takip edebilecekleri siteleri ve uygulamaları araştırıyor. Kullanıcıların en fazla talep gösterdiği uygulamalardan biri olan İnat TV, içerisinde yurt dışındaki kanallar da olmak üzere yüzlerce kanal barındırıyor. Süper lig müsabakalarının da takip edildiği platformda kimi zaman aksamalar yaşanabiliyor.

İnat TV’ye getirilen son güncelleme sebebiyle birçok kullanıcı uygulamaya giriş yapmakta güçlük çekiyor. Gelen güncellemenin android sürümüyle uyuşmaması veya diğer teknik problemlerden kaynaklanan sorunun çözümü oldukça basit. Ancak öncelikle sorunun hangi sebepten ötürü kaynaklandığı tespit etmemiz gerekiyor.

İnat Box Neden Açılmıyor?

İnat box, bazı kullanıcıların cihazlarında özellikle de gelen son güncellemeyle birlikte hata verebiliyor. Programa giriş esnasında gelen bu hataların birçok sebebi olabilir. İnat box’nin açılmama sebeplerini şöyle listeleyebiliriz:

 • Mobil cihazınızda teknik bir problem olabilir. Örneğin, cihazınızda aktif bir güncelleme oluşmuş ve siz bu güncellemeyi ertelemişseniz İnat box’un yanı sıra farklı birçok uygulamada hata alabilirsiniz,
 • İnat TV’ye neredeyse her ay güncelleme gelmektedir. Cihazınıza benzer şekilde uygulamaya getirilen güncellemeleri de takip ederek gerekli işlemleri tamamlamalısınız. Sürüm güncellemesini yapmazsanız uygulamaya açılmayacaktır,
 • Cihazınızın ön belleğinde yer kalmamış olabilir. Cihazınızda bir bellek kartı daha alabilir ya da cihazınızda yer açabilmek için kullanmadığınız uygulamaları veya ses, görüntü ve benzeri multimedya ögelerini silebilirsiniz,
 • Diğer birçok uygulamanın yaptığı gibi İnat TV uygulaması da izin talep edecektir. Talep edilen izinlerin verilmemesi durumunda da uygulama açılmayacaktır,

İnat TV Uygulama İzni Nasıl Verilir?

İnat TV uygulaması çalışmak için telefonunuzdan belirli izinleri talep eder. Bu izinlerin verilmemesi durumunda uygulama kendini güncelleyemez, ihtiyaç duyduğu bilgileri de depolama biriminden karşılayamaz. Bu sorunun çözümü için şu adımları takip etmelisiniz:

 • Ayarlara girin,
 • Uygulamalar kısmına erişin,
 • Uygulamalar içerisinde İnat TV uygulamasını bularak üzerine tıklayın,
 • İnat TV uygulamasının sayfasında ‘Uygulama İzni’ seçeneği yer alacaktır. Bu seçenekte bulunan ‘İzin Ver’ butonuna tıklayarak uygulamanın ihtiyaç duyduğu izni vermiş olacaksınız,

İnat TV Nasıl İndirilir – 2022

İnat TV’nin indirilişi oldukça basittir. Uygulamayı android işletim sistemine sahip cihazlar için Google Play Store içerisinden, IOS işletim sistemine sahip cihazlar için ise APP Store üzerinden indirebilirsiniz. Her iki işletim sistemi için de indirilme işlemleri aynıdır. Uygulamalara giriş yaparak arama kısmına ‘İnat TV’ yazın ve turuncu zeminde bir futbol topunun yer aldığı simgeye sahip uygulamayı cihazınıza indirin. En son işlemde gerekli kurulum adımlarını takip ederek uygulamayı cihazınıza kurun.

İnat TV Nasıl Açılır?

Uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra ana sayfa üzerinde yer alan simgeye tıklayarak uygulamayı açabilirsiniz. İnat TV, içerisinde yerli ve yabancı yüzlerce spor kanalını barındırır. Ayrıca maç saati geldiğinde yayın akışı kısmında yer alan müsabakalardan dilediğinizi açarak takip edebilirsiniz.

İnat TV Canlı Maç İzle – 2022

İnat TV’nin içerisinde gün içerisinde oynanacak tüm spor müsabakalarını bulabilirsiniz. Spor müsabakalarının tamamı yayın akışı kısmında yer alacaktır. Dilediğiniz müsabakayı bu alandan takip edebilir, saati ve tarihi geldiğinde yayını açarak izleyebilirsiniz. Uygulamada 7/24 kanallarda bulunmaktadır. Talep ettiğiniz spor kanallarını da bu alandan takip edebilirsiniz.

İnat TV Neden Donar? İnat TV Donma Sorunu – 2022

İnat TV’de bazen yayınlarda donma yaşanabilir. Genellikle uygulamaya beklenenden daha fazla kullanıcının giriş yaptığı zaman yaşanan donmalar bazı durumlarda da kişisel sebeplerle oluşabilir. Ancak yayınların internet üzerinden yapıldığını ve tamamen internet hızına dayalı olarak yayın kalitesinin ve hızının belirlendiğini hatırlatalım. Ayrıca şifreli uygulama ve kanalların tümünde donmalar veya kasmalar yaşanabilir. İnat TV’de kişisel sebeplerle oluşan donmaların kaynağı ise şu teknik problemlerden ötürü olabilir:

 • Cihazda depolama alanında azalma varsa donma olabilir,
 • Uygulama sayısı fazlaysa donma olabilir,
 • Ön bellek dolduysa donma olabilir,

Sorunların ortadan kaldırılması için cihazdaki verilerin azaltılması gerekir. Uygulama sayısı azaltılır, ön bellek temizlenirse donma bir nebze azalacaktır. Cihazdaki depolama alanı doluysa cihazı fabrika ayarlarına çevirmek fayda olabilir. Cihazınızı fabrika ayarlarına çevirdiğinizde tüm multimedya ögelerinin silineceğini ve uygulamaların kaybolacağını hatırlatalım.

Diğer çözüm yollu için buraya tıklayın:: İNAT TV neden açılmıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.