Teknoloji Haberleri

Instagram Çekiliş Hilesi Yapma Ve Çekiliş Kazanma Taktikleri

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan instagram uygulaması, getirdiği yenilikler ile her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Uygulama üzerinde kişiler paylaşımlar yapabiliyor, sevdikleriyle takipleşebiliyor, dünyadaki gelişmeleri ve sıra dışı görüntüleri inceleyebiliyor, hatta birçok meslek grubundan birey uygulama üzerinden kazanç sağlayabiliyor.

Uygulama üzerinde bireyler yalnızca kendi şahsi hesaplarını değil, oluşturdukları veya oluşturmak istedikleri markaları da kontrol edebiliyor. Instagram’da bulunan binlerce marka, takipçi sayılarını arttırarak müşteri kazanmayı hedefledikleri için çeşitli kampanyalar oluşturuyor, kampanyalarla birlikte de çekilişler yapıyor.

Instagram çekiliş hilesi ile çekilişlerde hediye kazanmak isteyen milyonlarca kullanıcı çeşitli yöntemler izliyor. Ancak uygulama güvenlik önlemlerini alarak, kullanıcıların ve markaların oluşturdukları etkinliklerin haklarını korumayı hedefliyor.

Yazımızda Instagram çekiliş kazanma, Instagram çekiliş kazanma taktikleri gibi sorulara yanıt vereceğiz.

 • Instagram Çekilişleri Gerçek Mi?
 • Instagram Çekilişi Kesin Kazanma
 • Instagram’da Çekiliş Yapma Programı
 • Instagram Çekiliş Kazanma Taktikleri
 • Instagram çekiliş kazanma taktikleri 2021
 • En Güvenilir Instagram Çekiliş Sayfaları
 • Instagram Çekiliş Kazanma Hilesi
 • Çekiliş Kazanma Uygulaması Var Mı?

INSTAGRAM ÇEKİLİŞLERİ GERÇEK Mİ?

Instagram her geçen gün büyümeye ve kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Ancak platform tüm kullanıcı hesapların gerçekliğini kontrol edebilecek bir formülü henüz geliştiremedi. Bu sebeple dev sosyal medya uygulamasında kurulan sahte hesaplar veya kötü niyetli kişilerde mevcut.

Sahte hesapların varlığı kimi çekilişlerin gerçek olmadığı anlamına geliyor. Hesap sahipleri takipçilerine vaatler sunarak takipçi sayılarını arttırmayı hedefliyor. Sonrasında verilen vaatler ya yerine getirilmiyor, ya da getirilmiş gibi yansıtılıyor. Peki hesapların sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Kötü niyetli kişilerin varlığı sebebiyle uygulama üzerinde kimi zaman dolandırıcılık gibi suçlarda işlenebiliyor. Ancak Instagram’ın bu konuda geliştirdiği bir uygulama mevcut. Platform, güvenilir hesaplara ‘Mavi tik’ hediye ediyor. Mavi tik, güvenilirliği onaylanmış ve gerçek kullanıcı anlamına geliyor. Tabii ki, mavi tik tüm kullanıcılara veya markalara verilmiyor. Yalnızca tanınırlığı yüksek olan kişi ve markalara veriliyor. Kullanıcılar oluşturulan çekilişlerin güvenirliği konusunda öncelikle mavi tik’e dikkat edebilir.

Bunun dışında, yapılan paylaşımların tarihleri arasındaki uzaklık, hesabın aktiflik oranı, takipçilerinin gerçekliği, yorum sayısı, paylaşılan gönderilerin kalitesi gibi marka veya kişileri yansıtan etmenlere de dikkat edilebilir.

INSTAGRAM ÇEKİLİŞİ KESİN KAZANMA

Instagram çekilişi kazanmak isteyen kullanıcılar öncelikle çekilişi düzenleyen hesap tarafından sunulan şartları yerine getirilmeli. Çünkü, hesap sahipleri yaptıkları çekilişlerin sonuçlarını belirli programlarla belirliyor. Programlar, geliştirilen sistemler sayesinde otomatik olarak çekiliş şartlarının yerine getirilip, getirilmediğini kontrol ediyor. Çekilişe katılan kişiler, şartları yerine getirmezlerse çekiliş sonucunda hediye hakkı kazanamıyor.

Ayrıca çekiliş kazanma şansını arttırmak isteyen kullanıcılar daha az kişinin katılım sağladığı çekilişleri takip edebilir. Burada önemli olan nokta, çekilişi düzenleyen hesabın düzenlediği çekiliş paylaşımına gelen yorum ve beğeni gibi etkileşimlerin sayısı. Yüksek tanınırlığı olan paylaşımlarda çekiliş kazanma olayı ters oranda azalıyor.

INSTAGRAM’DA ÇEKİLİŞ YAPMA PROGRAMI

Instagram platformu üzerinden markasının veya bireysel hesabının tanınırlığını arttırmak isteyen ve paralel şekilde müşteri sayısını da yükseltmek isteyen kişiler öncelikle profillerini kişilere güven verecek şekilde düzenlemeliler.

Güvenilir bir hesaba sahip olduktan sonra çekiliş için kullanılabilecek programları inceleyebilirler. Instagram’da çekilişleri düzenleyen programlar ücretli veya ücretsiz olabiliyor. Bu sebeple kullanılacak programın şartlarının incelenmesi önem arz ediyor.

instagram cekilis kazanma 2021
INSTAGRAM’DA ÇEKİLİŞ YAPMA PROGRAMI
 • Ücretsiz olan çekiliş programlarından en popüleri simpliers.com olarak biliniyor. Program kullanıcılarına ücretli seçeneklerde sunuyor. Ücretli seçeneklerde paylaşımın erişimine de katkı sağlanabiliyor.
 • Ücretli seçeneklerde ise instabom.com oldukça popüler. Uygulamada aynı şekilde ücretli olması sebebiyle oluşturulan çekilişteki etkileşimin arttırılmasına katkı sunuluyor.
instagram cekilis kazanma hilesi 2021
instagram çekilişleri toplu liste

INSTAGRAM ÇEKİLİŞ KAZANMA TAKTİKLERİ

Instagram çekiliş kazanma taktikleri 2021’de şu şekilde:

 • Çekilişi düzenleyen hesabın aktifliğine, düzenlediği çekilişe olan katılıma bakılabilir. Daha az sayıda kullanıcının katıldığı çekilişlerin, ters oranda kazanılabilmesi daha kolay oluyor.
 • Kullanıcılar öncelikle katılmak istedikleri çekilişin şartlarını yerine getirmeli. Aksi taktirde sistem otomatik olarak hesabınızı eleyecek, dolayısıyla hesabın çekilişi kazanma şansı ortadan kaldırılacak. Çekilişi düzenleyen hesaplar genellikle gönderinin beğenilmesi, yorum yapılması, yorumlarda diğer kullanıcıların etiketlenmesi, paylaşımın hikayede tanıtılması gibi şartlar sunabiliyor.
 • Şartlar yerine getirilirken de yapılabilecek birkaç yöntem mevcut. Örneğin kullanıcı arkadaşını etiketlerken ve yorum yaparken emoji kullanabilir. Emoji kullanılması çekilişi düzenleyen uygulama tarafından dikkat çekecektir. Çekiliş uygulamaları, daha önce düzenlenen çekilişleri de etken olarak alabiliyor. Bu nedenle hesabın düzenlediği eski çekilişlerin şartları da yerine getirilirse, kazanma şansı yükselecektir.
 • Çekilişi kazanmak isteyen hesap sahipleri çok fazla yorum yapmaktan kaçınmalı. Uygulama, fazla sayıda yorumu spam olarak algılayıp, kullanıcıyı ilgili gönderi için yoksayabilir. Çekilişi düzenleyen hesabın diğer paylaşımları için de etkileşim sağlanabilir. 
 • Çekilişi yapan hesap sunduğu şartlarda bir hesabın yorum olarak etiketlenmesini talep ediyorsa, yorumlarda mutlaka popüler olmayan hesaplar etiketlenmelidir. Çekilişi kazanmak isteyen hesap sahibi, çevresinden birinin hesabını değil de, fenomen bir hesabı etiketlerse uygulama bunu algılayacak ve hesap sahibini çekilişte görmeyecektir. Ayrıca birden fazla hesabın etiketlenmesi isteniyorsa, aynı hesaplar etiketlenmemeli; farklı hesaplar etiketlenmelidir.
 • Instagram’ın son dönemde getirdiği yenilik olan kaydetme özelliği de çekilişte işe yarıyor. Çekiliş programı, ilgili paylaşımı kaydeden hesapların bu eylemini etkileşim olarak algılıyor ve bu sayede çekilişin kazanılma şansı yükseliyor.
 • Ayrıca kazanma şansının arttırılması için kullanıcılar çekilişe birden fazla hesap ile katılabilir. Son olarak çekiliş sonucunda kazanılması durumunda binlerce belki de milyonlarca kişilik hesaplar tarafından kullanıcıların hesabı duyuruda kullanılacaktır. Kötü niyetli kişilerin varlığı bilinen Instagram’da bu sebeple şifre belirlenirken mutlaka güçlü bir parola konulmalıdır. Hatta hesaba girişlerde sms zorunluluğu getirilebilir. Bu sayede hesap güvenliği kuvvetlendirilecektir.

EN GÜVENİLİR INSTAGRAM ÇEKİLİŞ SAYFALARI

Instagram uygulaması içerisinde kötü niyetli hesaplar da bulunmakta. Bu sebeple oluşturulan her çekiliş güvenilir olmamakla birlikte, kimi çekilişlerde dolandırıcılık olayları bile yaşanabilmekte. Çekiliş sonucunda kişisel bilgiler talep edildiği için güvenilir olmayan hesapların oluşturduğu çekilişlerin takip edilmemesini öneriyoruz.

En güvenilir çekilişler tanınır kişiler ve markaların oluşturduğu çekilişlerdir. Fenomen olan hesap kullanıcılarının, aynı zamanda büyük markaların çekilişleri mutlaka doğru sonucu verecektir. Bu sebeple çekilişlere katılım sağlamak isteyen hesap sahipleri öncelikle tanınırlığa dikkat etmelidir.

Instagram uygulaması içerisinde yalnızca çekiliş üzerine kurulan sayfalar mevcut. Bu sayfalarda yapılan çekilişlerde güvenilir olacaktır. Örnek vermek gerekirse fenomen hediyesi, çekiliş ödülü, pembe hediyeler gibi sayfalar güvenilir olmakla birlikte, yalnızca çekiliş yapılabilmesi için kurulmuş sayfalardır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

INSTAGRAM ÇEKİLİŞ KAZANMA HİLESİ

Her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam eden platform, güvenlik önlemlerini de sıkılaştırıyor. Büyük markaların ve fenomenlerin haklarını saklı tutmak isteyen ve hesaplarını güvence altına almak isteyen Instagram, yapılan çekilişler içinde çeşitli güvenlik önlemleri almış durumda.

Getirdiği yeniliklerle güvenlik önlemlerini de arttıran platform oluşturulan çekilişlerde kullanıcıların ve markaların haklarını korumak için aldığı önlemlerle çekiliş sonuçlarında hile yapılabilmesini önlemiş gözüküyor.

Nitekim çekilişleri düzenleyen uygulamalar da Instagram tarafından kontrol ediliyor. Bu sebeple oluşturulan çekilişleri hile ile kazanmak mümkün değil. Ancak bazı hesap sahipleri, kullanıcılara çekiliş paylaşımlarında çeşitli vaatler sunuyor ve bu vaatleri yerine getirmiyor. Hatta çekiliş sonucunda dahi hile yaparak kendi hesaplarını, sevdiklerinin hesaplarını kazanmış gibi gösterebiliyor. Bu sebeple çekilişlere katılım sağlamak isteyen kullanıcılara, güvenilir hesapların oluşturduğu çekilişlere katılmalarını öneriyoruz.

ÇEKİLİŞ KAZANMA UYGULAMASI VAR MI?

Çekilişleri düzenleyen uygulamaların dışında çekiliş kazandıran, çekilişte hile yapılmasına sebep olan herhangi bir uygulama bulunmuyor. Nitekim, çekilişleri düzenleyen uygulamalar da Instagram tarafından kontrol ediliyor. Sistem otomatik olarak verileri Instagram’dan alıyor. Dolayısıyla Instagram ile çekişleri düzenleyen uygulamalar birlikte hareket ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.