Teknoloji Haberleri

Instagram Hesabım Engellendi Nasıl Açabilirim?

Instagram, son dönemin en popüler sosyal medya uygulamasıdır. Kullanıcı sayısını hızla arttıran platformda hesap oluşturmak bir hayli kolaydır. Öyle ki tek bir kullanıcının çok sayıda hesabı bulunabilir. Ancak hesap kurulumu kolay olsa dahi Instagram’ın algoritması oldukça gelişmiştir. Hesabınız her an kontrol edilir ve aykırı bir durum söz konusu olursa hesabınız engellenerek kapatılır.

Instagram Hesap Engeli Açmak

Hesabınız engellendiyse durumu Instagram yetkililerine bildirmeniz gerekir. Yetkililere göndereceğiniz hata raporu sonucunda gerekçeniz haklı bulunursa hesabınız yeniden aktif hale getirilecektir. Hesabınızda bulunan engeli kaldırmak için şu adımları takip ediniz:

  • Profilinize giriniz
  • Sağ üst kısımda yer alan menü simgesine tıklayınız
  • Ayarlar paneline erişiniz
  • Alt kısımda bulunan ‘Sorun Bildir’ seçeneğine tıklayınız
  • Sorununuzu yetkililere açık ve sade bir dille iletiniz
  • ‘Gönder’ seçeneğine tıklayarak mesajınızı iletiniz

Bu adımların ardından Instagram yetkilileri hesabınızın kontrol edilebilmesi için 14 günü bulabilecek bir inceleme başlatacaklardır. 14 günlük sürenin ardından haklı görülmeniz durumunda hesabınızdaki engel kaldırılacaktır.

Instagram Erişim Engeli Kaldırma

Hesabınız çok sayıda kullanıcı tarafından şikayet edilirse hesabınıza kontrol amaçlı erişim engeli getirilecektir. Erişim engeli sürecinde yeni paylaşım yapamayacak, paylaşımları beğenemeyecek ve yorum yapamayacaksınız. 

Instagram tarafından başlatılacak inceleme 7 gün sürecektir. 7 günlük süreç içerisinde hesabınızda herhangi bir hata tespit edilmezse erişim engeli kaldırılacaktır. Bu süreçte hesabınızın güvenliğini sağlamak için yaptığınız paylaşımlara daha çok yorum yapılmasını isteyebilirsiniz. Hesabınızın güvenliği için oldukça fayda sağlayacaktır.

Instagram Hareket Kısıtlama Kaldırma

Hesabınız Instagram uygulaması tarafından spam olarak algılanırsa, hesabınıza hareket kısıtlaması uygulanabilir. Hareket kısıtlaması sürecinde hesabınıza yalnızca giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra hesabınızda herhangi bir işlemi gerçekleştiremezsiniz. Daha önce hesabınızda kişileri rahatsız edecek eylemlerde bulunmadıysanız, bir kişiyi veya kurumu taklit etmiyorsanız hesabınızdaki hareket kısıtlaması kaldırılacaktır.

Çalınan instagram Hesabını Kapatma – 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.