Teknoloji Haberleri

Instagram Hesabım İhlalden Kapatıldı Ne Yapmam Gerekiyor?

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da çeşitli sebeplerle hesabınız kapatılabilir. En sık karşılaşılan hesap kapatma sebebi Instagram ihlalleridir. Instagram ihalelden ötürü kapatılan hesaplar için “Instagram hesabınız ihlalden kapatıldı” mesajı iletir.

Instagram’da hesap oluştururken platform belirli kuralların kabul edilmesini talep eder. Bu kurallara aykırı bir durumun oluşması durumunda Instagram hesabınızı kapatabilir. Ancak Instagram’ın kastettiği ihlallerin oluşmamasına karşın hesabınızın kapatıldığını düşünüyorsanız konu hakkında itirazda bulunabilir ve bu itirazı bir form halinde Instagram yetkililerine ulaştırabilirsiniz.

Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiğin İçin Kapatılmıştır

Instagram hesabı kapatılan kullanıcıların en sık karşılaştığı mesaj “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır.” şeklindedir. Instagram, hesap oluşturulurken kabul edilen şartlardan herhangi birinin ihlal edilmesi durumunda hesabı kapatabilir.

Bu ihlaller spam ifadelerinin kullanılması, hesapta hileli işlemlerin gerçekleştirilmesi ve benzeri sebeplerden ötürü oluşur. Instagram ilkelerine aykırı durumların oluşması durumunda da platform hesabınızı kapatabilme hakkına sahiptir. Ancak bazı durumlarda Instagram aykırı bir durum oluşmamasına karşın hesabınızı kapatabilir. Bu durumda bir şikayet formu oluşturabilirsiniz.

Instagram Hesabım Kapatıldı 24 Saat

Instagram hesabınız kapatıldıysa ilk 24 saat oldukça önem arz etmektedir. Bu süre içerisinde hesabınızın kapatılma sebebini öğrenebilir ve buna yönelik itiraz formu oluşturabilirsiniz. Hesabınızın kapatılmasına yönelik birden çok sebep olabilir. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızın kapatılma sebebini bilgi kutucuğunda iletecektir.

instagram hesabim kapandi
Instagram Hesabım Kapatıldı

Instagram İtiraz Bağlantısı

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranda belirtilen uyarı mesajıyla karşılaşıyorsanız aynı durum sizin hesabınız için de geçerlidir. Hesabınızı kurtarabilmeniz için şikayet formu oluşturmanız gerekmektedir. Instagram itiraz formu doldurma işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip ediniz:

  • Instagram hesabınıza giriş yapınız
  • Uyarı metninin altında yer alan ‘Daha fazla bilgi al’ seçeneğine tıklayınız
  • Bilgi ekranının en alt sütununda ‘Bize bildirin’ ifadesi yer alacaktır. Bu ifadeye erişiniz
  • Ekranda yer alan şikayet formunu doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurarak ilerleyiniz
  • Son adımda şikayet formunu yetkililere gönderiniz

Instagram Koşulları İhlal Mesajı

Instagram’ın kurallarına aykırı bir durum gerçekleştirdiğiniz için hesabınız kapatıldıysa hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Koşullarımızı ihlal ettiğiniz tespit edilmiştir.” mesajı yer alacaktır. İtiraz formunu doldurduktan sonra Instagram’dan size yöneltilecek geri dönüş olumsuz olursa hesabınızı kurtarabilmeniz için başka bir seçeneğiniz kalmayacaktır. Bu durumda yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

Çalınan instagram Hesabını Kapatma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.