Teknoloji Haberleri

Instagram Hesabını Kapatmanın Yolları 2022

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından bir tanesi olan Instagram son dönemlerde bazı kişilerin başlarını derde sokuyor. Bu nedenle hesaplarını kapatmak isteyen birçok kişi bulunuyor. Ancak Instagram hesabını kapatmak isteyen kişilerin, yeniden aynı isim ile hesap alma konusunu zorlaştırıyor. Bu bakımdan öncelikli olarak İnstagram hesabını kapatmak isteyenlerin yeni bir Instagram hesabını aynı kullanıcı adı ile alamayacaklarını bilmeleri gerekiyor.

Son dönemlerde en çok tercih edilen Instagram hesabı bazı kişiler için sorun oluşturabiliyor. Bu gibi durumlarda Instagram hesabının kapatılması şart oluyor. Instagram hesabı kapatma işlemi bilgisayar veya cep telefonları ile yapılabiliyor. Instagram üzerinden destek mesajı ile Instagram hesabını kapatmak mümkün oluyor. Sizlerde Instagram hesabını kapatmak istiyorsanız Instagram’a mail ya da destek bölümünden ulaşabilirsiniz.

Çalınan İnstagram Hesabı Kapatma

İnstagram hesabınızın çalındığından şüpheleniyor, rahatsızlık duyuyor ve silmek istiyorsanız önceliğiniz İnstagram hesabına bilgisayardan ya da cep telefonundan giriş yapmak olmalıdır.

  • Sitede açılan menüden İnstagram hesap silme linkine tıklayın ve hesabınıza giriş yapın.
  • https://instagram.com/accounts/remove/request/ link üzerinden instagram hesabınızı silme nedeninizi belirtmeniz gerekiyor.
  • Bu işlemden sonra karşınıza açılan sayfada bulunan kutuya şifrenizi yazmalısınız. Ardından hesabımı kalıcı olarak kapat sekmesini tıklamanız yeterli oluyor.

Böylelikle çalınan hesabınız kapatılmış oluyor. Instagram üzerinde yaşamış olduğunuz her türlü sıkıntıyı kendi profilinizden Instagram’a ileterek sorunlarınızı çözebilirsiniz. Instagram resmî web sitesi üzerinden yorum, şikâyet ve öneri taleplerine cevap veren bir sosyal medya sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemleri Facebook aracılığıyla işlem sunuyor olması Instagram’ı çok daha kaliteli bir hale getiriyor.

Başka Birisinin İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

İnstagram ülkemizde ve dünyada çok popüler bir sosyal medya platformudur. Bu nedenle çok sayıda kullanıcıya sahiptir. Bu nedenle kötü niyetli kişilerin de bu hesapta geziniyor olması muhtemeldir. İnstagram hesabınızda takipçiniz olan ya da sizi rahatsız eden kullanıcıların hesabını kapatma durumunuz mümkün oluyor. Başkasının instagram hesabı nasıl kapatılır konusunu merak ediyorsanız İnstagramın belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde şikayetçi olabilirsiniz.

İnstagramda yaşamış olduğunuz durumu İnstagram.com adresine bildirdiğinizde şikâyet etme hakkınız ortaya çıkıyor.  Belli kurallar kapsamında şikâyetleri kabul eden İnstagram şikâyeti haklı bulduğunda hesap kapatma işlemi uyguluyor. Böylelikle anında hesabın kapatılması meydana geliyor. Sizlerde Instagram hesabınızda rahatsızlık duyduğunuz konularda Instagram’a yazarak bilgi edinebilirsiniz. Sizleri sözlü ya da yazılı olarak taciz eden ya da tehdit eden hesap sahiplerini İnstagram’a şikâyet edebilirsiniz.

Başkasının İnstagram Hesabı Hangi Durumda Kapatılıyor?

Instagram’da hesabınız var ve sizlere sözlü ya da yazılı olarak istemediğiniz mesajlar geliyorsa bu gibi durumlarda hesap kapatmak için şikâyette bulunabilirsiniz.  Taciz, zorbalık ve küfür gibi paylaşımlarda bulunuyorsa bu kişilerin Instagram hesabını kapatmak için başvuru yapabilirsiniz. İnstagram sizlerin başvurunuzu haklı bulduğunda bu kişilerin hesabını kapatacaktır. İnstagram sosyal medya hesabında bu tarz durumlara yer verilmiyor. Bu nedenle kaliteli ve profesyonel bir sosyal medya hesabını oluşturuyor.

Sizin sayfanızda ya da farklı sayfalarda kötü içerikli mesajlar yazılması, taciz, zorbalık ve uygunsuz paylaşımlar bulunması, hakaret, küfür gibi paylaşımların yapılması, kişilerin sizin adınıza sahte hesap açması durumunda bu sorunlara hızlı bir şekilde çözüm bulunuyor. İnstagram hesabınızı sürekli olarak kullanıyor ve farklı kişilerden sözlü taciz, açık açık taciz ya da tehdit gibi davranışlara maruz kalıyorsanız instagram sizin hesabınızı hızlı bir şekilde kapatıyor. Böylelikle yaşamış olduğunuz mağduriyetten kurtulmanız mümkün oluyor.

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır? ( Tüm Detaylar )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.