Teknoloji Haberleri

Instagram Hesap Çalma (İnsta Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim)

Başka Instagram kullanıcılarının hesaplarını çalma yöntemleri son dönemin en çok araştırılan konularından biri oluyor. Bu alanda profesyonel hizmet veren firmalar kadar şahıslarda istenilen hesabı alabileceği iddia ediyor. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olmasından dolayı Instagram hesabını çalmanın kesin bir yöntemi yoktur denebilir. Çeşitli deneme yanılma teknikleriyle garantisi olmayan birkaç yöntem Instagram şifresi kırmada etkili olabilir. Şifre kırmak için geliştirilmiş bazı uygulamalarda hesap çalmak için tercih ediliyor.

Instagram Çalma Kodu Nedir?

İnstagram hesabı çalınmak istenen kişinin cep telefonuna ya da mailine gönderilen koda ulaşmak bir nevi İnstagram çalma kodu olarak nitelendiriliyor. Genel mana da şifre kıranlar için böyle bir kodun olmadığını söylemek doğru olacaktır. Hesap çaldığını iddia eden kişi ve kuruluşlar uygulama kullanarak ya da hesabı almaya yönelik link yollayarak hesap çalabiliyor. Diğer uyguladıkları yöntemler ise şu şekildedir;

  • Trojan uygulamaları,
  • Link atarak hesap çalmaları,
  • Fake yönlendirmeli siteler üzerinden hesaplar çalabilirler,
  • Phisıng hesap çalma yöntemleri

Başarılı bir şekilde İnstagram hesabı çalmaktan söz edebilmek için hacker pozisyonundaki kişinin karşı tarafın telefon numarası ve e-mail bilgilerine erişebilmesi gerekiyor. Bu şekilde şifremi unuttum adımları izlenerek kolayca şifre değiştirilerek hesap ele geçirilebilir.

Instagram Çalma Linki Nedir?

Sosyal medya gruplarında sıkça dolanan ve sakın tıklamayın şeklinde uyarılara gerek duyulan linkler genellikle özel hesapları çalmaya yönelik girişimleri kapsıyor. Telif siteleri aracılığıyla oluşturulmuş linkler İnstagram kullanıcılarının çevrimiçi bir haldeyken tıklamaları halinde hesaplarının çalınması kaçınılmaz oluyor.

Sevgilinin Instagram Şifresi Nasıl Kırılır?

Sevgilinin İnstagram hesabındaki tüm paylaşımlarını yakından takip etmek ya da block engeline takılmamak için birçok kişi sevgilisinin İnstagram şifresini izinsiz kırmayı tercih ediyor. Yine İnstagram şifresi ele geçirmenin en basit yolu olan şifremi unuttum kısmından ilerleyerek yeni şifre oluşturulabilir. Tabı bunun için sevgilinin telefon numarasına ve e- postasına gelen koda da ulaşmak gerekiyor.

Instagram Hesabı Savcılığa Nasıl Şikâyet Edilir?

Bazı İnstagram hesapları başka kullanıcılarının dini ve milli görüşlerine ters düşen paylaşımlarda bulunabiliyor. Böyle hesapları şikâyet etmek ve kapattırmak için tercih edilen mercilerden biri de savcılıktır. Doğrudan savcılığa dilekçe vererek ya da online kanallar üzerinden şikâyet oluşturularak taciz ve saldırı içerikli mesajlardan kurtulmak mümkündür.

Instagram Hesabım Engellendi Nasıl Açabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.