Teknoloji Haberleri

Instagram Reels İle Para Kazanma (Açıldı) – 2022

Geçtiğimiz senelerde Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg tarafından satın alınan Instagram, çok sayıda farklı özellik kazandı. Bu özellikler ve yenilikler arasında en dikkat çekeni ise Reels oldu. Reels kısmı sayesinde kişiler paylaştıkları videoları milyonlarca kişiyle buluşturabilmekte. Instagram’a getirilen bu özellik sayesinde uygulama son yıllarda milyonlarca yeni kullanıcı kazandı. Popüler olmak isteyen kişilerse Reels’i kullanarak takipçi sayılarını hızla arttırdı.

Son dönemde Reels ile para kazanılabilecek söylentileri çıkmış ve Instagram’da bu söylentileri doğrulamıştı. Ancak para kazanabilme özelliğinin ne zaman geleceği merak konusuydu. Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamada Instagram Reels’in para kazanma özelliğinin açıldığı duyuruldu.

Instagram Reels’e Gelecek Yeni Özellikler

Meta şirketinin sahibi Mark Zuckerberg, Instagram’a yakın zamanda getirilecek yeni özellikler hakkında bilgiler paylaştı. Mark tarafından yapılan paylaşımda yer alan Instagram’ın Reels bölümüne yakın zamanda getirilecek özellikler şunlar:

 • Remix özelliği,
 • Mevcut bir story’den reels videosu oluşturabilmek,
 • Uzun sürelerde kaydedilen videoların paylaşılabilmesi,
 • Canlı yayın yapabilmek,
 • Reels videolarının Facebook kanalından paylaşılabilmesi,
 • Facebook Watch ile Instagram Reels özelliklerinin her iki kanalda da herkese açık olarak paylaşılabilmesi,
 • Reklam geliri elde edilebilmesi için reklam özelliği,
instagram reels para kazanma
Instagram Reels İle Para Kazanma
instagram reels para kazanma 2022
Mark Açıklama Yaptı
instagram reels para kazanma 2022 min
Mark Açıklama Yaptı 2
instagram reels para kazanma 2022 min 3
Mark Açıklama Yaptı 3

Instagram Para Kazanmak

Instagram’da para kazanabilmek mümkündür. Instagram takipçi sayısına göre ve paylaşımlara gösterilecek talep doğrultusunda belirli ödemeler yapar. Bunun yanı sıra takipçi sayınızın fazla olması durumunda reklam alarak da para kazanabilirsiniz. Instagram’ın yaptığı ödemelerin farklılıklarına göz atalım. Instagram takipçi sayısına göre ödeme yapmaktadır. Bu ödemeler şu şekilde yapılır:

 • 10 bin takipçiye sahip hesabın günde 1 paylaşım yapması durumunda aylık 500 lira ödenir,
 • 20 bin takipçiye sahip hesabın günde 1 paylaşım yapması durumunda aylık 1000 lira ödenir,
 • 30 bin takipçiye sahip hesabın günde 1 paylaşım yapması durumunda aylık 1500 lira ödenir,
 • 40 bin takipçiye sahip hesabın günde 1 paylaşım yapması durumunda aylık 2000 lira ödenir,
 • 50 bin takipçiye sahip hesabın günde 1 paylaşım yapması durumunda aylık 2500 lira ödenir,

Instagram para kazanma aktif etmek için öncelikle şu şartların karşılanması gerekir:

 • Kullanıcı 18 yaş ve üzerinde olmalıdır,
 • Günlük en az 3 dakika süreyle paylaşım yapmalı ve bu paylaşımların izlenirliği yüksek seviyede olmalıdır. Videoların yalnızca izlenme sayısı değil, izlenme süreleri de kontrol edilir,
 • Kullanıcının hesabında en az 10 bin takipçi bulunmalıdır,

Tüm bu şartların sağlanması durumunda Instagram’a onay için başvuruda bulunmalısınız. Onay aldıktan sonra ise para kazanma özelliğiniz aktif hale gelecektir. Onay almak için de mavi tik başvurusu için Instagram’a istek göndermelisiniz.

Instagram Reklam Alarak Para Kazanma

Instagram kullanıcıları takipçi sayılarının fazla olması durumunda temsil ettikleri kategoriye göre reklam alabilirler. Bu reklamlar sayesinde de yüksek tutarlarda ücret kazanabilirler. Tabii ki reklamlardan elde edilecek geliri siz belirleyeceksiniz. Ancak bu tutarın fazla olması durumunda reklam alma olasılığınız da düşecektir. Reklam alabilmek için profilinizin biyografi kısmında ‘Reklam için iletişim kurabilirsiniz’ anlamını taşıyacak bir ifadeye yer verebilirsiniz. Bu sayede temsil ettiğiniz kategorideki işletmeler tarafından reklam alabileceğiniz anlaşılacak ve size gelecek teklifler artacaktır.

Instagram Reels ile Para Kazanmak

Instagram Reels özelliği son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Milyonlarca kullanıcı bu özellik sayesinde popülaritesini arttırdı. Takipçi sayılarının artmasıyla birlikte de reklam gelirleri elde etmeye başladı. Ancak bunun yanı sıra Instagram’a çok yakında gelecek yeni özellik sayesinde kullanıcıların takipçi sayıları fark etmeksizin herkes para kazanabilecek. Bunun için Reels özelliğinde izlenebilir olmak ve getirilecek yeni özellikteki reklamları aktif etmek yeterli olacaktır. Tabii ki özellik hakkında henüz detaylı bir bilgi paylaşılmadığı için şartları ve gelir düzeyini açıklayamıyoruz.

Instagram’da Nasıl Takipçi Arttırılır – Instagram’da Takipçi Arttırma Yöntemleri 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.