Teknoloji Haberleri

İnstagram Spam Kaldırma İşlemleri – Spam Yediğimi Nasıl Anlarım?

Instagram spam kaldırma diğer popüler siteler ve sosyal ağlar gibi, Instagram platformu da sahte profillerin ve istenmeyen reklam yorumlarını dağıtmaya ve yayınlamaya kendini adamış kullanıcıların varlığına karşı çok fazla güvenli değildir. İletilerin birçoğu, sizin talep etmediğiniz ve çoğu şüpheli kalitede olan hizmetleri ve ürünleri tanıtmayı içeren spamlar olarak kabul edilebilir ve instagram spam kaldırma işlemleri yapılması gerekebilir.

Fotoğraflarınız bu tür bir yorum veya spam aldıysa, aşağıdaki instagram spam kaldırma işlemleri ile Instagram hesabınızdaki istenmeyen postaları kontrol etmeniz ve ortadan kaldırmanız kolaylaşacaktır. Kötü niyetli kullanıcıların hesabınızı ve üzerinde paylaştığınız içeriği kötülemesini önlemek için onları spamlayabilirsiniz.

Instagram Spam Kaldırma Adımları

  • Öncelikle Instagramın bu help.instagram.com/309501049246773/?helpref=uf_share kurallarına göz atmalısınız.
  • İnstagram spam kaldırma işlemleri için yalnızca düzenli olarak fotoğraf yayınlayarak değil, aynı zamanda iletiler hakkında aldığınız yorumları inceleyerek de Instagram’a proaktif olarak katılın.
  • Instagram’da popülerlik kazandıkça ve daha fazla takipçi kazandıkça, fotoğraflarınızın nasıl daha fazla yorum aldığını fark edeceksiniz. Buda instagram spam kaldırma işlemleri açısından avantaj sağlayacaktır.
  • İletilerin birçoğu gerçek arkadaşlardan ve insanlardan olacaktır, ancak büyük bir kısmı sahte hesaplardan gelebilir. Kendinizi popüler hashtag’lerle fotoğraf göndermeye adarsanız, bu daha sık olur. İnstagram spam kaldırma işlemleri yaparken popüler sayfalara dikkat etmelisiniz.
  • Ardından, reklam mesajı olmadığından emin olmak için fotoğraflarınızdaki tüm yorumları kontrol edin.
  • Temiz, spam içermeyen bir hesap, profilinizin daha çekici görünmesini sağlar. Takipçi kazanmayı vaat eden bağlantılara dikkat edin. Bu gerçekten önemlidir.
  • Başkalarının fotoğraflarınıza gönderdiği şüpheli bağlantılara tıklamayın. Kişisel verilerinizi yalnızca Instagram’dan özel bilgi toplamak isteyen kişilere ifşa ediyor olabilirsiniz. İnstagram spam kaldırma işlemleri açısından bunlar önemlidir.

Bu bağlantıların birçoğu, web profilinizden fotoğraf görüntülüyorsanız, mobil cihazınıza ve hatta bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım da yükleyebilir. Ayrıca, bir web sayfasını ziyaret ederken veya bir uygulama yüklerken takipçi vaat eden mesajlara güvenmeyin. Bunlar başınızı belaya sokabilir ve profilinizin engellenip Instagram’dan kaldırılmasına neden olabilir.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır?

Yorumları ve istenmeyen mesajları silmeyi unutmamanız önemlidir. Bunu yaparak, diğer Instagram kullanıcılarının hesabınızla ilgili olası sorunlardan kaçınmasına yardımcı olacaksınız çünkü bu bağlantılara tıklarlarsa kişisel bilgilerinizi bir spam göndericiye ifşa ediyor olabilirler. Ayrıca diğer kullanıcılar temiz bir hesap görecek ve sizi takip etmek için daha fazla motive olacaktır.

Aynı mobil uygulamadan Instagram’daki yorumları silebilirsiniz. Bunları içeren fotoğrafı seçin ve toplu olarak silmenin şu anda bir yöntemi olmadığı için tek tek silmeniz gerekir.

İsterseniz INK361 gibi platformları da kullanabilirsiniz. Giriş yaparak, bu yorumları doğrudan PC’nizden silebilir, daha fazla fotoğraf görüntüleyebilir ve paylaştığınız resimlerle ilgili istatistikler alabilirsiniz.

İstenmeyen Kullanıcıları Engelle

Sürekli aynı kullanıcılardan promosyon yorumları alıyorsanız, Instagram bu hesapları engellemenize izin verecektir. Bunu yaparak, bu kullanıcıların fotoğraflarınızı görüntülemesini ve yorum yapmasını engellemiş olursunuz. Birçok spam göndericinin çalışma şeklinin birden fazla kişisel hesap oluşturmak olduğunu unutmayın.

Birçoğu aynı adı ve ardından sayıları kullandığından, sahte hesapları tespit etmek genellikle kolaydır. Örneğin, user123, user124, user125, vb. Hesapları görüntüleyebilirsiniz. Bu nedenle, birden fazla hesabı engellemeniz gerekebilir. Sahte bir kullanıcıdan başka bir şey olmayan ve Instagram kullanıcı deneyimine faydalı bir şey katmayan bir “takipçiyi” engelleme ve kaybetme konusunda endişelenmeyin.

Spam Hesapları Bildirin

Bu fake hesapları kınayarak Instagram ağında bu yorumların kaldırılmasına katkıda bulunabilirsiniz. Bu aynı zamanda diğer kullanıcıların hesaplarını reklam mesajlarından uzak tutmalarına yardımcı olacaktır. Bu tür hesapları şikâyet etmenin en kolay yolu Instagram geliştiricilerine haber vermenizdir. Bunu yapmak için, tüm Instagram profillerinde bulunan ve mobil uygulamadan görünen bunun için özel olarak oluşturulmuş butonlardan faydalanabilirsiniz.

Bir kullanıcıyı şikâyet etmeden önce, gerçekten sahte bir profil olduğundan emin olun. Önce bu profili ziyaret ederek onu kontrol edin. Fotoğraf yayınlamazsanız, binlerce kullanıcıyı takip ederseniz ve yalnızca bağlantı içeren yorumlar yayınlarsanız, spam gönderici olabilirsiniz. Ayrıca mini biyografisini de okuyun. Takipçi kazanmak için bir hizmetin tanıtımını yapıyorsanız, kendinizi kesinlikle gerçek bir kişiye ait olmayan bir profilin karşısında bulacaksınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.