Teknoloji Haberleri

Instagram’dan yeni özellik: Hikayeleri beğenme özelliği geldi

Sosyal medya uygulamaları arasında en popüler hale gelen Instagram, son dönemde kullanıcı sayısını arttırdı. Kullanıcılarına çok daha keyifli vakit geçirebilecekleri bir uygulama sunmak isteyen Instagram, yakın zamanda getirilmesi planlanan yeni bir özelliği daha duyurdu.

Hikayeler Beğenilebilecek

Instagram henüz test aşamasında olduğunu belirttiği yeni özelliği yayımladı. Buna göre yakın zamanda getirilecek özellik sayesinde paylaşılan hikayeler beğeni alabilecek. Beğeni sayısını paylaşımlar için de gizli tutmaya çalışan Instagram, hikayelere gelen beğenileri de yalnızca hikaye sahibinin öğrenebileceğini duyurdu.

Twitter’a Benziyor

Instagram yöneticilerinden Adam Mosseri, Instagram’a getirilecek yeni özellik hakkında bilgiler paylaştı. Mosseri, hikayelere ifade gönderilebileceğini, bu ifadelerin Twitter uygulamasına benzer şekilde olacağını duyurdu. Hikayelere beğeni atabilmek için açılan story sayfasının sağ alt köşesinde ifade imleci olacak. Buradan talep edilen emoji gönderilebilecek.

Mesaj Kutusunu Temizlemek İstiyoruz

Mosseri, getirilecek özelliğin kişilerin birbirlerine gösterdikleri desteği ifade etmelerini sağlayacağını, gelen kutusunda yer alan mesajların da bir nebze olsun temizleneceğini, böylece kullanıcıların sevdiği kişiler ile daha fazla sohbet edebilmesine olanak tanınacağını söyledi. Instagram’ın, DM alanına fazlasıyla önem verdiğini aktaran Mosseri, hikayelere gelen ifadeler sebebiyle bu alanın dolduğunu ve bu sebeple kullanıcıların uygulamada sohbet etmekten kaçındığını kaydetti.

En Güzel Instagram Kullanıcı Adları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.