BilgiTeknoloji Haberleri

İnternet Abonelik İptali 2022’de Nasıl Yapılır?

İnternet abonelik iptali 2022’de alınan kararlar ile baştan düzenlendi. Hükümet yetkilileri özel şirketler tarafından halkın mağdur edildiğini belirterek kanunlarda değişikliğe gitti. Alınan kararla birlikte taahhüt süreleri 24 ay ile sınırlandırıldı. Şirketler 24 aydan fazla taahhüt süresi talep edemeyecek.

Ancak düzenleme getirilse dahi internet hizmetinden faydalanırken şirketler 24 aya kadar taahhüt talep edebiliyor. Nitekim birçok internet paketi de 24 aylık taahhüt süreleriyle satışa sunuluyor. 24 aylık süre içerisinde abonelik sonlandırılmak istenirse belirlenen cayma bedelinin ödenmesi gerekiyor.

Cayma Bedeli Ödemeden İnternet İptali

Cayma bedeli ödemeden internet iptali yapmak mümkündür. Her şirket abone olan müşterilerine ilk 14 günlük süreçte cayma hakkı tanımak zorundadır. İnternet hizmetini almaya başladıktan sonraki ilk iki haftalık süreçte aboneliğinizi sonlandırmak isterseniz herhangi bir cayma bedelini ödemeden internet hizmeti veren şirketle ilişiğinizi kesebilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom internet abonelik iptali için öncelikle abone olunan tarih ve taahhüt süresi gözden geçirilmelidir. Abone olunan tarih itibarıyla taahhüt süresinin dolmasına ne kadarlık bir süre kaldığı oldukça önem arz etmektedir. Nitekim az süre kalması durumunda abonelik sonlandırmak yerine kalan süreyi Türk Telekom’da tamamlayarak cayma bedeli ödenmeden iptal işlemi tamamlanabilir.

Türk Telekom birçok paketi için 24 aylık taahhüt talep etmektedir. 24 aylık taahhüt süresince abonelik iptal edilmek istenirse cayma bedeli ödenecektir. Cayma bedelinin tutarı internet hizmeti verilirken imzalanan sözleşmede yazılıdır. Taahhüt süresi dolduysa veya 1 aylık bir süreç kaldıysa cayma bedeli ödemeden aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Abonelik işlemini sonlandırmak için Türk Telekom müşteri hizmetleriyle veya en yakın Türk Telekom birimine başvuruda bulunabilirsiniz. Çağrı merkezinden başvuruda bulunmak için 444 1 444 numaralı hattı arayabilir ve müşteri temsilcisine talebinizi iletebilirsiniz.

İnternet Abonelik İptali E-devlet

Türk Telekom internet abonelik iptali e-devlet platformundan da yapılabilir. Ayrıca geçtiğimiz yıl e-devlet platformuna Türk Telekom’un yanı sıra Vodafone ve Turkcell şirketleri de eklendi. Abone olduğunuz hizmeti sonlandırmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

  • E-devlet platformuna giriş yapınız
  • Arama paneline ‘Abonelik fesih başvuru’ yazınız
  • Çıkan sayfada ilk çıkan seçeneğe tıklayarak ilgili panele erişiniz
  • Karşıda yer alan sayfada abone olduğunuz şirketi seçiniz
  • Fesih işlemlerini tamamlayabilmek için gerekli onaylamaları yapınız
  • Son onay mesajını kabul ederek işlemi sonlandırınız

Türk Telekom Kısa Kodlar – Türk Telekom Kod Örnekleri – 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.