Teknoloji Haberleri

iphone 11 Bataryası Kaç mAh?  

Apple yıllardır teknoloji ürünleri arasında daima en üst noktada olmayı başardı. Iphone ise akıllı telefon dünyasını baştan aşağı değiştirmeyi başardı. Steve Jobs ile başlayan bu enteresan macera günümüzde hala devam ediyor. 

iphone 11 Pil Kapasitesi

Iphone telefonların sıklıkla merak edilen noktalarından birisi bataryası denilebilir. Önceki Iphone modellerinde batarya ile ilgili arada sırada problemler çıkabiliyordu. Aslına bakarsanız Apple bu konuda müşterilerini hiç mağdur etmedi ve sorunları çözmek için anında yeni telefon gönderdi. Ancak yine de bu durum birçok kişinin aklına kazındı ve iphone 11 Bataryası Kaç mAh? sorusu sıklıkla akıllara takılıyor.

  • Iphone 11 tam olarak 3.110 mAh pil kapasitesine sahiptir.
  • Cihazın RAM’i ise 4 GB olarak belirtiliyor.

Bu bilgiler birebir olarak Apple’ın kendi sitesinden alındığı için doğruluğu konusunda şüpheye yer yok. Ancak bataryanın kapasitesi ortalamanın üzerinde ve de bu durum kullanıcı deneyimini ciddi ölçüde geliştiriyor. 

iphone 11 Pro Max Bataryası Kaç mAh? 

Iphone 11 adlı cihazın üst versiyonu olarak piyasaya sürülen iphone 11 Pro Max batarya yönünden oldukça iyi bir kapasiteye sahip. Uzun süreler boyunca şarj sorunu yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.

Apple tarafından ifade edildiğine göre 3.969 mAh pil kapasitesine sahip, bu rakam Powerbank adını verdiğimiz cihazları zorlayacak bir seviyede denilebilir. Çünkü ortalama bir Powerbank ile Iphone 11 Pro Max adlı cihazı yalnızca 2 defa tam şarj edebilirsiniz. 

Iphone SE fiyatı ve özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.