Teknoloji Haberleri

Iphone 11 neden ısınır? iphone 11 ısınma sorunu çözümü

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketi Apple tarafından üretilen Iphone telefon modelleri genellikle pahalı fiyatları ve son teknolojik özellikleri ile bilinse de Iphone 11 kullanıcılarının yakındığı bir problem bulunmaktadır. Iphone 11’in çabuk ısındığı ve bu ısınmadan kaynaklı olarak da bataryanın, sonucunda da performansın zarar gördüğü söylenmektedir.

iphone 11 Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

İphone 11 ısınma sorunu için bir veya birkaç sebep olabilir. Isınma sorununun kaynağını bulabilmek için aşağıdaki adımları sırayla takip ediniz:

  • Cihazın sıcak bir zeminde bulunmadığını kontrol ediniz
  • Cihaz bir kılıfın içerisinde bulunuyorsa, kılıftan kaynaklı bir problemin oluşmadığından emin olunuz
  • Cihazınız şarj halindeyse kullanmaktan kaçınınız. Şarj halinde kullanımı bırakmış ve ısınma sorununa çözüm oluşturmuşsanız sorunun temel kaynağı prizdeyken cihazı kullanıyor olmanız olabilir
  • Arka planda çalışan uygulamaları kapatınız
  • Yazılımsal bir problemin oluşmaması için gerekli güncellemeleri tamamlayınız
  • Bluetooth ve benzeri uygulamaları gerekmediği müddetçe kapalı tutunuz
iphone 11
iphone 11 ısınma sorunu neden oluşur

iphone 11 Isınma Sorunu Garantiye Dahil Olur mu?

İphone 11 ısınma sorunu garanti dahilinde olması için sorunun kullanıcıdan değil, fabrikadan kaynaklanıyor olması gerekir. Yukarıda belirtilen adımların tamamını uyguladıktan ve sorunun kullanıcı hatalı olmadığından emin olduktan sonra cihazı satın aldığınız mağaza veya Apple Türkiye servisi ile direkt olarak iletişim sağlayabilir ve garanti koşullarının uygulanmasını talep edebilirsiniz.

İphone 11 ısınma sorunu 2021’de kronik bir hata olduğu ve kullanıcıların birçoğunun bu hata ile karşılaştığı anlaşılmıştır. Bu sebeple yaşadığınız problemin çözümünü mutlaka garanti koşullarını kullanarak sağlayınız. Apple, yeni bir cihazı size gönderecektir.

iphone 11 isinma sorunu cozumu
iphone 11 ısınma sorunu çözüm önerileri

iphone 11 Isınma Testi

İphone 11 ısınma testi için herhangi bir uygulama bulunmamaktadır. Kullanıcılar kendi deneyimleriyle testi cihazlarında uygulayabilir. Cihazınızda ısınma sorunu yaşıyorsanız ve bu sorunun temelli değil, belirli aralıklarla oluştuğunu düşünüyorsanız ısınmanın kronik bir sebepten değil, kullanımınızdan kaynaklı bir problemden ötürü oluştuğundan emin olabilirsiniz.

Cihazınızda ısınma problemi belirli aralıklar ile oluşuyorsa muhtemelen kullanımınızdan kaynaklı bir problem bulunmaktadır. Problemi tespit edebilmek için günlük kullanımınızda cihazın hangi eylemden sonra ısındığına dikkat ediniz. Şarj halindeyken cihazınızı çok fazla kullanıyor iseniz performans olarak zarar verdiğiniz anlamına gelmektedir. Bunun yanında arka planda açılı kalan uygulamalar ve Wifi, Bluetooth gibi cihazı sürekli olarak aktif halde tutacak seçeneklerin açık olması da iphone 11 ısınma sorunu yaşatabilir.

iphone 11 isinma sorunu icin
iphone 11 ısınma sorunu birçok sebepten kaynaklanabilir

Iphone 11 Şarjdayken Isınıyor. Çözümü Nedir?

İphone 11, şarj halinde kullanımı durumunda ısınabilir. Cihazın performansını sürekli olarak maksimum seviyede kullanmak hem bataryayı hem de ekran kartını ciddi oranda zorlayacaktır. Zorlanmanın ardından cihazda ısınma problemi ortaya çıkabilir. Bu durumda cihazı şarj halindeyken kullanmamaya özen göstermek doğru olacaktır.

iphone 11 Bataryası Kaç mAh?  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.