Teknoloji Haberleri

iphone 11 Kamera Odaklama Sorunu Nasıl Giderilir?

İphone 11 kullanıcıları cihazda kronik bir ısınma ve odaklama sorunu olduğundan yakınıyor. Fotoğraf çekileceği esnada odaklama problemi yaşanan cihazın problemi birkaç ayarın yapılmasıyla birlikte çözüme kavuşuyor. Teknik servise gitmeden önce paylaşacağımız yöntemleri denemenizde fayda var.

İphone 11 Odaklanma Sorunun Neden Kaynaklanır?

İphone 11 kullanıcıları cihazda fotoğraf çekileceği esnada bir odaklama problemi yaşandığından şikayetçi. Odaklama problemi cihazın kronik bir problemi olacağı gibi kullanımdan kaynaklanan bir sorundan ötürü de yaşanabilir. Cihazda kronik bir problem olmadığını tespit edebilmek için şu adımları takip ediniz:

  • Cihazın kamerasını kontrol ediniz. Kamerada herhangi bir çizik veya kir bulunmadığından emin olunuz
  • Telefonu bir tripot veya doğal yöntemlerle sabitleyerek fotoğraf çekimi yapınız, çekimden sonra odaklanma problemi yaşanıp, yaşanmadığını kontrol ediniz
  • Telefonunuzun güncellemelerini tamamlayınız
  • Telefonu kapatıp açmayı deneyiniz

Tüm yöntemleri denedikten sonra aynı sorunu yaşarsanız İphone teknik servisine uğrayarak telefonunuzu göstermenizde fayda bulunuyor. Nitekim İphone 11 kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu aynı problemden yakınıyor.

İphone 11 Kamera Sorunu

İphone 11’de genel bir kamera problemi yaşanmaktadır. Kullanıcılar fotoğraf çekileceği esnada cihazın odaklamada sorun yaşadığını ve bu sebeple de cihazın puslu çekim yaptığını belirtiyorlar. Ancak bu sorun kullanıcılardan da kaynaklanıyor olabilir. Bu sebeple cihazınızda donanımsal veya yazılımsal bir problemin oluşması muhtemeldir. Ancak kameranızda kir ve çizik gibi temasla ortaya çıkabilecek hasarları da kontrol etmenizde yarar var.

iphone 11 kronik
iphone 11 kamera odaklama sorunu nasıl giderilir? 4

İphone 11 Ön Kamera Bulanık

Ön kameranın bulanık olması cihazın değil kullanıcının hatasıdır. Yalnızca İphone kullanıcıları değil birçok markanın kullanıcısı ön kameradaki bulanıklıktan şikayetçidir. Ancak bunun temel sebebi telefonda oluşan kirlerdir. Kameranızı sürekli olarak temizlemenizde fayda bulunmaktadır.

İphone Kamerası Neden Karanlık?

Arka kameranızda kararma problemi ortaya çıktıysa bunun sebebi de kameranın aldığı bir darbe olabilir. Kameranın görüntü vermemesi lensin değiştirileceği anlamını taşımaktadır. Bu sebeple en yakın Apple teknik servisine uğramanız gerekmektedir.

bir problem
iphone 11 kamera odaklama sorunu nasıl giderilir? 5

İphone Kamera Neden Açılmıyor?

İphone kamera uygulamasını kullanamıyorsanız yazılımsal olarak bir problemin yaşanmadığından emin olabilmek için güncellemeleri kontrol ediniz. Güncellemelerde bir sorun yaşanmıyorsa hafıza durumunu ve kamerada herhangi bir hasarın oluşmadığını inceleyiniz. Tüm araştırmaların sonucunda herhangi bir hata tespit edemiyorsanız sorun muhtemelen kronik bir hatadır. Bu sebeple profesyonel yardım almanız kaçınılmazdır.

Iphone 11 neden ısınır? iphone 11 ısınma sorunu çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.