Personel Alımları

İş Arayanlar Dikkat! İşkur 91 Bin Kişiyi İşe Alacak! İşte Şartlar

(İŞKUR) yeni işçi alımı yapacağını duyurdu. İşçi alımı için toplamda 91 kişilik bir alan açıldığı belirtildi. Satış danışmanı, temizlik görevlisi, bekçi ve hasta bakıcı gibi pek çok alanda alım yapılacağı belirtildi. Başvurular online şekilde yapılacak.

Online başvuru yapıldıktan sonra başvurular gerek sınav aşamasında gerek sınavdan sonra detaylı şekilde incelenir. Bu iş başvuruları arasında, gerekli şartları karşılamayan başvurular sınav esnasında da kabul edilmeyebilir.

İŞKUR eleman alımı için belirli şartlar öne sürüldü.

İşkur Personel Alımı İçin Gerekli Başvuru Şartları

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırabilmelerine İlişkin Kanun Hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak başlıca aranan şartlardır.

18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Affa uğramış olsa bile  Devletin güvenliğine karşı işlenmiş suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı, milli savunmaya karşı suçlardan mahkum olmama şartı gerekiyor. Ayrıca Devlet suçlarına karşı milli suçlar işlememiş olmak gerekiyor. Bunların dışında casusluk zimmet, irtikap, rüşvet, devlet sırrına karşı işlenen her suç, hırsızlık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığını değerlerini aklama, kaçakçılık gibi suçların hiçbirinden mahkum olunmaması gerekir.

Kamusal haklardan mahrum bırakılmamak, en az ilkokul mezunu olmak gerekiyor. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlılık, malullük ve emeklilik aylığı almıyor olmak gerekir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak gerekiyor.

Tüm bu şartlar taşındığı takdirde başvuru yapılması mümkündür.

Başvurular Hangi Durumlarda Reddedilir

Bazı başvurularda talep şartlarının taşınmadığı sonradan anlaşılabilir. Bu durumda ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilme durumu olabilir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları da kabul edilmiyor.

iskur isci alimlari 2021
İş Arayanlar Dikkat! 91 Bin Kişi İşe Alınacak!

En Çok Alım Yapan Meslek Örnekleri

Bazı mesleki alanlarda, fazlasıyla alım ihtiyacı vardır.

Beden işçisi, temizlik görevlisi, makineci, satış danışmanı, güvenlik görevlisi, garson, çağrı merkezi müşteri temsilcisi, paketleme işçisi, gaz altı kaynakçısı, ön muhasebeci, depo görevlisi, yük taşımak için şoför, konfeksiyon işçisi, forklift operatörü, Kasiyer, büro memuru, elektrikçi, dokuma konfeksiyon makineci, reyon görevlisi, CNC torna tezgahı operatörü en çok eleman alımı yapan alanlardır.

Bu alanlar için kendimi uygun hisseden ve gerekli şartları taşıyan herkesin başvuru yapması mümkündür.

İŞKUR’dan İş Bularak Çalışmanın Avantajları

İŞKUR insanlara pek çok iş bulma avantajı sağlar. İŞKUR’dan iş bularak çalışmanın kişi için pek çok avantajı bulunur.

Güvenilir ve garantili olan işler mevcuttur. Düzenli şekilde sigortanın ve maaşın yatırılmasında hiç sorun yaşanmaz. Çalışan kişi tüm haklarını sonuna kadar arayabilir. Herhangi bir sorun yaşandığı zaman da İŞKUR’a giderek bu sorunu bildirme hakkı da mevcuttur. Ayrıca pek çok farklı alanlarda iş seçenekleri bulunur. Böylece pek çok insana istihdam sağlanır. İŞKUR’a başvuru yaparak iş bulma imkanı daha da kolay hale gelir. Ayrıca İŞKUR’da ki bazı iş alanlarında eğitim verildiği zamanlar da oluyor. Böylece iş ihtiyacı olan kişiler için her açıdan destek sağlanıyor. Bunun yanı sıra başvuruların online olması da kişiler için daha kolay bir durumdur.

Düzenli bir maaş ve tam yatırılan bir sigorta isteyen kişilerin İŞKUR’a başvurması doğru olur. Açık olan alanlar, pek çok kişiye hitap eden alanlardır. Kişinin gelişimi, garantisi olan bir iş imkanı ve güvende hissetmesi açısından İŞKUR tercih edilmesi gereken bir kurumdur.

İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.