Personel Alımları

İŞKUR güncel iş ilanları: 66 binden fazla personel alınacak!

Her yıl binlerce vatandaşa iş kapısı aralayan İŞKUR ocak ayı için yayımladığı güncel ilanlarla 66 binden fazla kişiye istihdam sağlanacağını duyurdu.

İŞKUR’un yayımladığı güncel duyuruda bekçilik, sekreterlik, beden işçiliği, sağlık çalışanı gibi farklı meslek kollarından yüzlerce iş ilanı bulunuyor. Yayımlanan ilanlarla birlikte 66 binden fazla vatandaşa istihdam sağlanacağı belirtildi. Yapılacak alımlar özel sektörlere yönelik olacağı gibi kamu kurumları için de geçerli olacak. İlanların başvuru şartları farklılık gösterse de İŞKUR başvuracak kişilerden belirli kriterleri karşılamalarını talep ediyor.

Binlerce Kişiye İstihdam Desteği

İŞKUR’un gün içerisinde yayımladığı güncel ilanlarla birlikte toplamda 67 bin 100 kişiye istihdam desteği verilecek.  Alımlar genellikle özel sektör için yapılsa da, ilanlar arasında kamu kurumlarına da yer verildi. Çok sayıda farklı meslek grubunun yer aldığı alımlara başvurular İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

image 17
işkur işçi alımı

İşkur Başvuru Şartları

İŞKUR’un sunduğu ilanlar arasında çok sayıda farklı kuruluş bulunuyor. Her ilan için farklı bir kriter talep edilse de, İŞKUR’un sunduğu olanaklardan faydalanmak ve İŞKUR üzerinden iş başvurusunda bulunmak için belirli şartların sağlanması gerekiyor. İŞKUR’un talep ettiği şartlar ise şu şekilde:

  • 18 yaşın üzerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması,
  • İlköğretim diplomasına sahip olunması,
  • Başvuracak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık alınmaması,
  • Başvuracak kişi affa uğrasa dahi devletin güvenliğini riske atacak herhangi bir suç işlemiş olması, anayasal düzene aykırı bir eylem gerçekleştirilmesi, milli savunmaya karşı bir suç işlemesi, dolandırıcılık; hileli iflas gibi bir suçu işlemesi durumunda başvurusu geçersiz kılınacaktır,
  • Kamu kurumlarında çalışılmasına engel olacak herhangi bir disiplin suçunun işlenmemiş olması,

Belirtilen şartlardan herhangi birinin karşılanamaması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır. Adayların başvuruları yalnızca işe giriş aşamasında değil, mülakat veya sınav gibi aşamalarda da kontrol edilmektedir. Bu sebeple başvurunun ilk aşamada geçerli olması ilerleyen aşamalarda geçersiz kılınacağı anlamı taşımamaktadır.

İş İlanlarına Nasıl Başvurulabilir?

İŞKUR’un sunduğu iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyenler öncelikle kurumun resmi internet sayfası üzerinden bir hesap oluşturmalıdır. Hesabın kuruluş aşamasında özgeçmiş bilgileri talep edilmektedir. Daha sonraki aşamalarda bir sorun yaşanmaması için bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak ilgili alanlara girilmesi gerekmektedir. Özgeçmiş bilgilerinin ve diğer gerekli bilgilerin İŞKUR’a bildirilmesinden sonra arama kısmına istenen meslek grubuna ve ikamet adresine yönelik arama yapılabilir.

Birey kendine uygun iş ilanını bulduktan sonra aranan nitelikleri de karşılaması durumunda ‘Başvur’ seçeneğine giderek başvuruda bulunabilir. Başvuruda bulunan kişilere, işverenler tarafından uygun görülmesi halinde iletişim adresleri vasıtasıyla bilgilendirme yapılacaktır. Kimi kurum veya kuruluşlar iş arama kısmında maaş ve benzeri içerikleri belirtmemektedir. Bilgilerin belirtilmediği iş yerlerinde genellikle yüz yüze görüşmelerde gerekli bilgiler iş arayan kişiye belirtilmektedir. Bu sebeple ikamet adresine ve uygun meslek grubuna yönelik tüm iş ilanlarının değerlendirilmesinde fayda bulunduğunu hatırlatalım.

İŞ ARAMA EKRANI

Çok sayıda gemi personeli alınacak: Aylık 18 bin 500 lira maaş verilecek!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.