Personel Alımları

İŞKUR Polonya’da Yüksek Maaşla Çalıştıracak İşçi Alım İlanları Yayımlandı

Her yıl milyonlarca vatandaşa iş kapısı aralayan İŞKUR, bu yıl da istihdam desteğini sürdürüyor. İŞKUR tarafından geçtiğimiz günlerde yurt dışında çalışmak isteyenler için önemli bir duyuru yayımlandı. Duyuru kapsamında Polonya’da çalışmanın mümkün olduğu ve euro ile aylık ücret kazanılacağı açıklandı. Ancak Polonya’da çalışmak isteyenlerin belirli şartları karşılamaları gerekiyor.

Hangi Pozisyonlar için Alım Yapılacak

İŞKUR, Polonya’da istihdam açığı olduğunu duyurdu. Polonya için yayımlanan ilanlar peynir üretimi alanını kapsamakta. Bir peynir üreticisinin paylaştığı ilan kapsamında bu meslek koluna ilişkin niteliklere sahip olunması bekleniyor. İŞKUR yakın zamanda farklı meslek grupları için de alımların yapılacağını müjdeledi.

iskur polonya is ilani 2022
İŞKUR Polonya İş İlanları

Polonya’da Çalışmak için Gerekli Şartlar

İŞKUR yurt dışında belirli alanlara yönelik istihdam desteği sağlayacak. Bu sebeple boş pozisyonların sahip olduğu mesleklerde aranan niteliklere sahip olunması gerekiyor. İŞKUR’un genel olarak talep ettiği şartlar şu şekilde:

  • Yurt dışında konaklamak ve çalışmak için gerekli belgelere sahip olunması,
  • Takım çalışmasına yatkın olmak,
  • Gıda üretimi için uygun niteliklere sahip olunması,
  • Türkiye’de veya herhangi bir ülkede peynir üretimi alanında daha önce tecrübe sahibi olunması,
  • İngilizce diline hakim olunması,
iskur polonya is ilani 2022 min
İŞKUR POLONYA

Aylık Kazancı Ne Kadar Olacak?

İlanların çalışma şartları kısmında aylık ücretlerin euro ile yapılacağı belirtilirken, aylık kazancın ne kadar olacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. İşveren ile yapılacak görüşmelerde aylık kazancın ne kadar olacağı da öğrenilebilir. Ancak asgari tutarda aylık 1250 euro ücret alınabilir.

İŞKUR Evden çalışarak 6 bin lira kazanmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.