Ekonomi

İslam Memiş 4 Hafta Süre Verip Uyardı! Hazırlıklı Olun Altın Ve Dolar…

1Altın ve kur fiyatlarını değerlendiren İslam Memiş, yatırımcılara kazandıracak yeni tavsiyelerde bulundu. Altın ve dolar için 4 haftalık sürecin önemine değinen Memiş, yatırımcıların sabırlı olması gerektiğini ve her iki yatırım aracında da düşüş yaşanacağını belirtti.

Gram Altına Yatırım için Bekleyin

Güncel durumda 900 liranın üzerinde işlem gören gram altının önümüzdeki 4 haftalık periyotta düşüş yaşayacağını savunan Memiş, yatırımcıların bu 4 haftalık süreçte sabırlı davranmaları gerektiğini söyledi. Gram altının öncelikle 850 lira ile 900 lira aralığına gerileyeceğini belirten Memiş, bu gerilemenin ardından da yıl sonuna kadar 1450 liraya kadar tırmanış beklediğini aktardı.

‘Merkez Bankası Faiz Artırımına Gidebilir’

Memiş, Türkiye’nin seçim sürecine girdiğine değindi. Seçim sürecinde kur fiyatlarında ataklar oluşacağına değinen Memiş, bu atakları önlemek amacıyla TCMB’nin tüm kozlarını sergileyeceğini belirtti. Memiş, “Doların tüm piyasalarda değer kazanacağı bir döneme giriyoruz. Enflasyon da yükseldikçe TL değer kaybını sürdürecek. Enflasyonun artması sebebiyle de kurun düşürülmesi gerekiyor. Kur düşmez ise enflasyon da düşmez. Kurun baskılanması için Merkez Bankası’ndan bir faiz artırımı kararı bekliyorum.” dedi.

‘Dolar için 4 Haftalık Süreçte Yükseliş Beklemiyorum’

Dolar yatırımcılarına da tavsiyeler veren Memiş, 4 haftalık periyotta dolar kurunda bir artış beklemediğini kaydetti. Doların 13 lira 80 kuruş seviyelerinden alınabileceğine değinen Memiş, 14 lira 80 kuruşu gördüğünde de bozulabileceğini ve bu 4 haftalık sürecin alım-satım işlemleriyle değerlendirilebileceğini söyledi.

‘Gram Altın için Kademeli Alım Tavsiye Ediyorum’

Memiş gram altında düşüş beklediğini kaydetti. 900 liranın altına düşmesiyle birlikte gram altının yatırım yapılacak seviyelere gerileyeceğini kaydeden Memiş, bu seviyelerde kademeli alımın doğru olacağını söyledi. Gram altında 1450 liraya kadar bir artış yaşanacağını söyleyen Memiş, ons altının ise yıl sonuna kadar 2150 lira seviyelerine tırmanacağını belirtti.

Gram Altın Ne Kadar?

  • Gram altının güncel değeri 913 lira,
  • Çeyrek altının güncel değeri 1494 lira,
  • Cumhuriyet altının güncel değeri 5959 lira,

Piyasa uzmanı İslam Memiş yatırımcıları uyardı: Gram altın 1450 lira olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.