Teknoloji Haberleri

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama – Eshot Bakiye Sorgula 2022

Eshot Bakiye Sorgulama...

İzmirim Kart bakiye sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı araştırılan konulardan biridir. İzmirim kart bakiye sorgulama işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilebilen işlemlerdir. Bunun yanında Eshot bakiye sorgulama işlemleri de internet üzerinden yapılabilir.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

İzmirim kart bakiye sorgulama işlemi internet üzerinden gerçekleştirilebilen işlemlerden biridir. İzmirim kart, İzmir’de otobüs, vapur, metro, tramway, izban gibi araçlarda kullanılabilir. Tüm büyük şehirlerde olduğu gibi İzmir’de de kart olmadan ulaşım araçlarına binmek mümkün değildir. Kartı olmayan kişiler tek kullanımlık kartlardan edinerek toplu taşıma araçlarını kullanabilir. İzmirim Kart eski adı ile Kent karttır. Bu kart İzmir şehrinde yaşayan herkes tarafından kullanılan bir karttır. İzmirim kart bakiye sorgulama işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bunun için İzmir belediyesine ait Eshot sitesine giriş yapılmalıdır. Eshot resmi web sitesine girildikten sonra İzmirim kart bakiye sorgulama kısmına gelinerek buradan bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirilir.

i̇zmirim kart bakiye sorgulama – eshot bakiye
İzmirim Kart Bakiye Sorgulama – Eshot Bakiye
  • İzmirim kart bakiye sorgulamasını aşağıda belirtiğimiz web sitesi adresinden sorgulayabilirsiniz ( link aşağıdadır)
  • Öncelikle bu adrese gidip https://online.izmirimkart.com.tr/giris bilgilerinizi doğru şekilde doldurun.
  • İzmirim kart bakiye sorgulamaya tıklayın.
  • Karşınıza açılan pencerede bilgileri doğru girdiğiniz takdirde, işlemleri başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.
  • Ayrıca İzmirim kart, eshot bakiye yükleme işlemlerini de web sitesi adresinden gerçekleştirebilirsiniz.


İzmirim kart bakiye sorgulama sitesi açıldıktan sonra ekranda yer alan kutucuklardan birincisine akıllı kart numarası yazılır. İkinci kutucuğa ise ekranda görülen kod girilir. Kutular doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra devam et butonuna tıklanır. Bu işlemin ardından İzmirim kart içinde bulunan bakiyeyi yükleme ekranından görmek mümkün olur. Bu işlem ile dilediğiniz İzmirim kart bakiyesini sorgulayabilirsiniz. İzmir belediyesi tarafından kurulan bu sistemde yalnızca bakiye sorgulama işlemi yapılmaz. Bunun yanında bakiye yükleme işlemi de yapılabilir. Bu sistem üzerinden banka kartı veya kredi kartı yöntemi ile İzmirim kart bakiye yükleme işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlemin gerçekleştirilmesi için de Eshot sitesine giriş yapılmalıdır. Ardından bakiye yükleme menüsüne girilmelidir.

Eshot Bakiye Sorgulama – İzmirim Kart

Eshot bakiye sorgulama İzmirim kart işlemi internet üzerinden gerçekleştirilebilir. İzmirim kart eski adıyla da Kent kart bakiyesini Eshot sistemi ile öğrenmek mümkündür. Kartınızda ne kadar bakiye olduğunu Eshot üzerinden öğrenebilirsiniz. Eshot bakiye sorgulama işlemleri İzmirli vatandaşların kullanabileceği bir sistemdir. İzmirli vatandaşların şehir içinde otobüs, vapur, metro, izban, tramway gibi araçları kullanabilmesi için İzmirim kartı bulunması gerekir.

Eshot bakiye sorgulamak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz…

Kaynak: ESHOT Genel Müdürlüğü

İzmirim karta şehir içinden bakiye yüklemesi yapmak mümkündür. Bu kart öğrenci ve tam kart olmak üzere iki çeşittir. İzmirde öğrenci tarifeleri çok daha uygundur. İzmirim kart ile ilgili para yükleme ya da bakiye sorgulama gibi işlemler internet üzerinden de gerçekleştirilebilir. İnternet üzerinden bu işlemlerin gerçekleştirilmesi son derece kolaydır. İzmirim kart bulunmadan İzmir’de kişilerin toplu taşıma araçlarını kullanabilmesi mümkün değildir. Şehre ilk defa gelen kişiler tek kullanımlık kartlardan edinerek toplu taşıma araçlarını kullanabilir.

Kent Kart Bakiye Sorgulama İzmir

Kent kart bakiye sorgulama İzmir işleminin nasıl yapıldığı İzmirli vatandaşlar tarafından merak edilir. Bu işlem internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. İzmirim kart, İzmir’de yaşayan kişilerin şehir içinde toplu ulaşımı kullanabilmeleri için bulundurmaları gereken bir karttır. İzmirim kart bakiye sorgulama işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilebilir. İzmirim kart bakiye sorgulama işlemleri tabletten, akıllı telefonlardan ya da bilgisayardan yapılabilir. Toplu ulaşım için kullanılan metro, vapur, otobüs, izban, tramway gibi araçlar için vatandaşlarda İzmirim kart bulunması gerekir. İzmirim karta şehir içinde pek çok alanda para yükleme işlemi gerçekleştirilebilir. Bu kart tam ve öğrenci olarak ikiye ayrılır. Öğrenci kartları çok daha uygun fiyatlıdır.


Kent kart sorgulama işlemleri internet üzerinden kolaylıkla sorgulanabilir. İzmir belediyesinin kurmuş olduğu sistem üzerinden istediğiniz her an İzmirim kart bakiyenizi öğrenmeniz mümkündür. Bu işlem için Eshot sitesine giriş yapılarak bakiye görüntülemesi yapmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.