EkonomiKampanyalar

Türkiye’nin en ucuz otomobili K5 Long satışa çıktı! K5 Long Fiyatı Ne Kadar – 2022

Dünya üzerinde elektrikli otomobillerin sayısı her geçen gün artıyor. Gösterilen talepte, üretimle doğru orantılı olarak artış gösteriyor. Son dönemde Türkiye pazarına getirileceği belirtilen Citroen Ami’ye benzerliği ile bilinen Asya kıtasının en uygun fiyatlı otomobili K5 Long, Türkiye’de satışa çıkıyor.

Türkiye’nin En Ucuz Otomobili: K5 Long

Fransız otomobil üreticisi Citroen’in, Türkiye pazarına sunmaya hazırlandığı Ami modeli hayal kırıklığı yarattı. Avrupa’da yalnızca 6 bin euro satış fiyatı olan otomobilin, Türkiye’nin en ucuz otomobili olacağı söyleniyordu. Ancak yapılan açıklamada aracın Türkiye pazarındaki satış fiyatının 210 bin lira olacağı belirtildi.

Citroen Ami’nin astronomik fiyatının ardından gözler Asya kıtasından Türkiye pazarına gelecek olan K5 Long’a çevrildi. Mütevazi ve şehir içi kullanımına uygun olarak üretilen elektrikli otomobil Türkiye’nin en ucuz aracı konumunda.

k5 car ozellikleri
K5 Long Fiyatı

K5 Long Özellikleri

Tasarımı Citroen Ami’ye benzetilen K5 Long’un özellikleri bakımından da Fransız otomobilinden bir farkı bulunmuyor. Regal markasının üretimi olan K5 Long, 3 kişi taşıma kapasitesine sahip. 2500 kW motor gücüne sahip olan aracın maksimum hızı da Citroen Ami gibi 55 kilometre/saat olarak belirtildi. Ayrıca tek bir şarj ile 65 km’ye kadar yol katedebiliyor. Ancak bu mesafe yükün ağırlığı ve yolun durumuna göre farklılık gösterebilir.

Araç 2.2 metre uzunluğa sahip. Genişliği ise 1.9 metre olarak belirtiliyor. Tavan yüksekliği 1.62 metre olan aracın içerisinde 6 adet akü bulunuyor. Bu 6 akü 60 ampere yakın enerjiyle devreye giriyor. K5 Long şarj süresi de merak edilmektedir. Araç 6 saatlik dolumun ardından yüzde 100 bataryaya sahip olacaktır.

batch k5 long 2022
K5 Long Özellikleri

K5 Long Ne Kadar?

Türkiye’nin en ucuz otomobili olan Regal K5 Long etiket fiyatı ile görenleri şaşırtıyor. Ülkemizde sıfır otomobillerin etiket fiyatı 250 bin liradan başlıyor. Üstelik Regal K5 Long’a benzer özellikler taşıyan Citroen Ami satış fiyatı 210 bin lira olarak açıklandı.

Buna karşın Çin menşeili Regal K5 Long’un Türkiye pazarındaki satış fiyatı 60 bin lira olarak belirlendi. Aracın fiyatı bayinin konumuna göre artış veya azalış gösterebilir. Bu sebeple aracı satın almak isteyenlerin piyasa araştırması yapmasında fayda olacaktır.

Türkiye’nin en ucuz arabası Citroen Ami’nin satış fiyatı belli oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.