Personel Alımları

Kamuya Temizlik Personeli Alınacak! Okur Yazar Alımı Yapılıyor !

Milyonlarca vatandaş kamuda çalışmanın hayalini kuruyor. Düzenli çalışma koşullarına ve saatlerine sahip bir işte çalışmak isteyen vatandaşlara müjde niteliğinde bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda kamuya temizlik çalışanı alacağı açıklandı.

Şırnak Kasrik Belediyesi tarafından yapılan duyuruda kuruma sürekli olarak çalışacak temizlik personeli alacağı açıklandı. Alımlar İŞKUR’un resmi internet platformu üzerinden elektronik ortamda yapılacak. Şırnar Kasrik Belediyesi tarafından paylaşılan açıklamada alımlar için 3 Ocak 2022 tarihine kadar başvuruda bulunulabileceği duyuruldu.

İŞKUR İLAN DETAYLARI

İlanla ilgili detaylar İŞKUR’da yayımlandı. Yayımlanan bilgiler şu şekilde:

  • İlanda belirtilen kriterlere uyum sağlayan kişiler ilanın yayımlandığı tarih itibarıyla 5 gün içerisinde İŞKUR’un resmi internet platformu üzerinde yer alan ‘İş arayan’ kısmı üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak başvuruda bulunabilir. Ek olarak Şırnak Kasrik Belediyesi ve ALO 170 hattından da başvuru yapılabilir.
  • Kamu kurumlarına yapılacak başvurularda tarihleri aynı olan kurumlar arasında seçim yapılması zorunludur.
  • Başvurulardan sonra gerekli kriterlere sahip olmayan kişilerin başvuruları geçersiz sayılır. Geçerli sayılan kişilerin başvuruları ise kura çekimi yapılarak kamu kuruma gönderiliyor.
  • Başvurularda öncelikle eğitim durumuna, iş tecrübesine, ihtiyaç durumuna, yabancı dile ve benzeri öncülük sağlayabilecek kriterlere dikkat ediliyor. Bu önceliklere göre kişilerin alımları yapılıyor. Yanlış veya eksik bilgi veren adayların başvuruları geçersiz sayılır. Geçersiz sayılan başvuruların yerini yedek listede yer alan kişilerin başvuruları alır.
  • Sınavla yapılacak alımlarda sınavın yapılacağı tarihte herhangi haklı bir gerekçede bulunmadan sınava katılım sağlamayan kişilerin başvuruları geçersiz sayılır ve öncelik hakkı kaldırılır.
  • Kamu kurumlarına yapılacak alımlarda ikamet öncelik olarak dikkate alınır. Kamu kurumunun bağlı olduğu adreste ikamet eden kişilerin başvuruları öncelikli sayılır. Başvuru tarihinden sonra ikamet adresini kontenjan ayrılan kamu kurumunun adresine taşıyan kişilerin başvuruları geçersiz sayılır. En az bir yıllık ikamet şartı aranmaktadır. Başvuruda bulunulacak kamu kurumunun bağlı olduğu ikamet adresinde yaşanması gerekmektedir.
image 2
İŞKUR TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI

NASIL BAŞVURULABİLİR?

Şırnak Kasrik Belediyesi’nin paylaştığı ilana başvuruda bulunmak isteyen kişiler iş arama platformu İŞKUR üzerinden hesap oluşturmalıdır. Hesap oluşturulduktan sonra Şırnak Kasrik Belediyesi’nin paylaştığı ilana başvuruda bulunulabilir. İlana 3 Ocak 2022 tarihine dek başvurulabilir.

İŞKUR HESAP OLUŞTURMA EKRANI

ŞIRNAK KASRİK BELEDİYESİ İLAN SAYFASI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.