Kampanyalar

KDV indirimi fiyatları düşürdü: Ayçiçek Yağ fiyatlarında indirime gidildi!

Temel gıda ürünlerindeki KDV oranı dün Resmi Gazete’de de yayımlanarak değişti. Temel gıda ürünlerinde yüzde 8 oranında uygulanan KDV, alınan kararla birlikte yüzde 1’e düşürüldü. KDV’deki değişiklik ise etiket fiyatlarına hızlı yansıdı. Özellikle geçtiğimiz yılın zam şampiyonu sıvıyağ KDV oranındaki değişimden en fazla etkilenen temel gıda ürünü oldu.

KDV’de Düzenleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde KDV oranlarında düzenlemeye gidileceğini ve temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 1’e düşürüleceğini açıklamıştı. Açıklamadan birkaç gün sonra Resmi Gazete’de de yayımlanarak kesinleşti. Zincir marketlerde düzenlemenin etiket fiyatlarına olan yansımasını paylaşmaya başladı. KDV’deki değişiklikle birlikte süt ve süt ürünleri, kırmızı et ve beyaz et, sıvıyağ, un, şeker gibi temel gıda ürünlerinde fiyat düşüşleri yaşandı.

Etikete Hızlı Yansıdı

KDV’de yapılan düzenleme etiket fiyatlarına hızlı yansıdı. Migros’ta 2 litre ayçiçek yağı geçtiğimiz günlerde 58 lira iken, KDV’deki düzenlemenin ardından 45 liraya geriledi. Benzer şekilde CarrefourSA’da etiket fiyatı 60 lira olan başka bir ayçiçek yağının fiyatı da 49 liraya kadar düştü.

Diğer taraftan 2 lt Yudum Ayçiçek sıvı yağının fiyatı da yüzde 19 indirim yapılarak 49,90 TL’ye indi.

kdv indirimleri yag 33
KDV indirimi yağ fiyatları indirim
kdv indirimi yag 21
Yağ fiyatlarında indirim

Zincir marketler KDV indirimini böyle duyurdu!


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.