Teknoloji Haberleri

Klavyede Et (@) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede et (@) işareti nasıl yapılır? Bazen kişiler bu sorunun cevabını bilemeye biliyor. Bunun için bugün sizlere klavyede @ işaretinin nasıl yapılacağını anlatacağız. Et (@) işareti internetten e-posta adresleri girerken çok sıkça kullanılan bir işarettir. İnsanlar çoğu zaman bu işareti nasıl oluşturulduğunu öğrenmek için internette araştırma yapıyor.

Günümüzde internetin gelişmesiyle birlikte @ en çok konulan sembollerinden biridir. Bu işaret kuyruklu a şeklinde tanımlanabilir ve toplum içerisinde et şeklinde okunur. Eskiden ticari alanlarda birim ifade etmek için de kullanılmıştır. Klavyede et (@) işareti nasıl yapılır?  Bu işaret 1971 yılında bilgisayar programları tarafından oluşturmuş ve o günden bugüne kadar kullanılmaya devam etmiştir.

Genellikle e-posta adreslerinde yaygın bir şekilde kullanılır. Günümüzde ise sosyal medyada kişiler birbirlerini etiketleme amacıyla et harfini kullanabilir.

Klavyede Et (@) İşareti Nasıl Yapılır? Video!

Video Kaynak: Furkan Yılmaz

Bilgisayarda Et ‘@’ İşareti Nasıl Yapılır?

Bu işareti bilgisayar üzerinde oluşturmak oldukça kolaydır.

  • Tek yapılması gereken Alt Gr + Q harfine beraber basmak gerekir. 

Bilgisayarda et işareti nasıl yapılır? bu işlem oldukça kolaydır. Daha sonrasında bilgisayar ekranı üzerinde et işaretini kolaylıkla görebilirsiniz. Et işaretini yapmanın farklı birkaç yöntemi daha vardır. Klavye çeşitlerine göre birbirinden farklı tuş kombinasyonlarının uygulanması ile istenilen et harfi kolaylıkla oluşturulabilir. Kullanılan klavye türüne göre Q harfinin hemen altında küçük bir şekilde et harfi simgesi de görülebilir.

F klavye türüne sahip bilgisayarlarda et işaretini oluşturabilmek için F tuşundan yararlanılır. Q klavye de olduğu gibi Alt Gr + F tuşlarına birlikte basarak et işareti oluşturulabilir. Bilgisayarda et işareti nasıl yapılır? bu işlem birçok kişi tarafından rahatlıkla yapılabilir. İngilizce bilgisayar kullanan kişiler için ekranda et işaretini görebilmek adına yapılması gereken işlem shift tuşuna ve 2 tuşuna beraber basılmasıdır.

Mac bilgisayar türünü kullanan kişiler için bağlayıcı tuşu option oluşturur. Bu tuş ile Q harfi ne birlikte basarsanız et işareti oluşur.

F Klavyede Et İşareti Nasıl Yapılır

F klavyede et işareti oluşturmak için Alt Gr + F tuşlarına birlikte basmak yeterlidir. Bu işaret günümüzde birçok kişi tarafından İnternet ortamında kullanılır. F klavyede et işareti nasıl yapılır? Özellikle e-posta yazarken kişilerin sıklıkla başvurduğu bir işarettir. Belirli tuş kombinasyonları ile bu işaret kolaylıkla oluşturulur.  Bilgisayar klavyesi üzerinde et işareti diğer işaretlere göre daha fazla kendini gösterir. E-posta göndermek başta olmak üzere emojilerin oluşturulmasında da sıklıkla kullanılan bir işarettir. Klavye üzerinde yapılan birkaç kombinasyonlu işlemi ile rahatlıkla et harfini oluşturmak mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Bedava Pubg Mobile Hesapları 2021

Laptopta Et İşareti Nasıl Yapılır

Masaüstü bilgisayarda olduğu gibi dizüstü bilgisayarda da et harfini oluşturmak genellikle aynı işlemleri kapsar. Laptopta et işareti nasıl yapılır? Klavye üzerinde Alt Gr + Q veya Alt Gr + F tuşlarına birlikte basarak et işaretini oluşturmak mümkündür. Gündelik hayatta çoğu zaman bu işareti sıkça kullanabiliriz. Bu işaretinin diğer bir adı kişiler arasında kuyruklu a olarak da kullanılabilir.

 Bu işareti yapmak çok zor bir işlem değildir. Genellikle mail ve e-posta gönderimlerinde sıkça kişilerin karşısına çıkar. Et harfini oluşturabilmek için illa tuş kombinasyonlarını kullanmak gerekmez. Bunun dışında bilgisayar üzerinden de bu harfi oluşturmak mümkündür. Bilgisayarın kendi sisteminde bulunan klavyesi ile ekran üzerinde et harfi oluşturulabilir.

Klavye üzerinden Alt+64 tuşlarına basarak da et harfi oluşturabilmek mümkündür.  Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle Alt şuna basılı tutmak sonrasında sırasıyla 6 ve 4 tuşlarına basmak gerekir. Bu işlemden sonra ekranda et tuşuna görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.