EkonomiYaşam

Kongo Cumhuriyeti’nden Türklere Çağrı Yapıldı! Petrol, Gaz Ve Altın…

Dün Ankara’da düzenlenen Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu’na katılan Kongo Cumhuriyeti Özel Ekonomik Bölgeler Bakanı Emilie Ososo, Kongo Cumhuriyeti’nin yer altı zenginliklerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kongo’nun yer altında petrol, gaz, demir ve altın gibi çok sayıda değerli madenin yer aldığını belirten Ososo, bu zenginliklerin Türkiye ile birlikte değerlendirilebileceğini vurguladı.

Türk Yatırımcılara Vergi Muafiyeti

Kongo Cumhuriyeti’ne yatırım yapmak isteyenler için çeşitli imkanlar tanınacağını belirten Ososo, “Kongo Cumhuriyeti’nde varlığını sürdüren çok sayıda Türk şirketi bulunuyor. Ayrıca ülkemize yatırım kararı alacak yeni işletmeler için çeşitli imkanlar tanıyacağız. Örneğin, vergi muafiyeti getiriyoruz. 10 yıl süreyle vergi ödemekten muaf tutulacaklar. Şehirlerimizin inşasını tamamlamak amacıyla Türkiye’den getirilecek mallardan vergi almayacağız.” ifadelerini kullandı.

‘Kongo’daki Zenginlikleri Birlikte Değerlendirelim’

Kongo Cumhuriyeti’nin yer altında ve yer üstünde bulunan tüm zenginliklerin Türkiye ile birlikte değerlendirilebileceğini belirten Ososo, “Bizim amacımız ürünlerimizi ham madde haline getirerek ihraç edebilmek. Elimizde çok sayıda kaynak bulunuyor. Bu kaynakları geliştirerek satışını gerçekleştirmek istiyoruz. Topraklarımızda petrol, gaz, demir ve altın gibi çok sayıda değerli madde yer alıyor. Tüm bu zenginlikleri Türkiye ile birlikte değerlendirebiliriz.” açıklamalarında bulundu.

Bir Yorum

  1. Haberlerden ve günün bilgilerinden haber almak isterim bu siteyi begeniyorum tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.