Teknoloji Haberleri

Labim Sonuç Sorgulama – Aile Hekimi Tahlil Sonuçları Öğrenme

Labim Sonuç Sorgulama – Aile Hekimi Tahlil Sonuçları Öğrenme, Son yıllarda pek çok kurumda yapılan kolaylıklar sağlık sektöründe de yapılmaya başlamıştır. Hastaneye gitmeden sıra alınabilir ya da çıkan sonuçları internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hastane randevusu, randevunun detayları, sonuçlar hakkında işlemler ve daha birçok şeyi yapmak, çok kolaydır.  Bunun için doğru adımları takip etmek gerekir.  Bu U kolaylıklar sayesinde uzun kuyruklara girmeye gerek kalmaz ve seri bir şekilde herkesin sorunu çözülmüş olur.  İsmini sıklıkla duyduğumuz Labim sorgulama sistemi de sunulan kolaylıklardan biridir. 

Labim online olarak hastalara detaylı hizmet veren sistemlerden biridir. Bu sistem sayesinde aile hekimi tarafından yapılan tahlil sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Labim üzerinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz Eski sağlık ocakları şimdi ki Aile Sağlık Merkezleri hastalardan tahliller alır ve bir gün sonra da internet üzerinden açıklar. Kan ve idrar tahlili verdikten sonra, birçok kişi sonuçları nasıl öğreneceğini merak eder. Öncelikle Aile Hekimliği tahlil sonuçlarının nasıl öğrendiğini, doğru bir şekilde bilmek gerekir.

Labim Sonuç Sorgulama – Aile Hekimi Tahlil Sonuçları Öğrenme

Aile hekimliği yani sağlık ocaklarında tahlil yapma imkânı sunulur. Tahlil sonuçlarını ise internet ortamından öğrenmek mümkündür. Tahlili yaptırdıktan 24 saat sonra, sonuçlara erişim sağlayabilirsiniz.  Öncelikle öğleden önce tahlil yaptırmanız gerekir. Saat 13.00’ den sonra yaptırılan tahlil sonuçları ertesi gün çıkmaz.

Ayrıca Cuma günleri yapılan tahlil sonuçlarını da Pazartesi günü öğrenebilirsiniz.  Tahlil verdikten sonra, üzerinde bir numara bulunur. Bu numarayı bir yere not etmek gerekir. Sorgulama yaparken, size lazım olacaktır.  Vermiş olduğunuz sonuçları, Labim tektik sonuç sayfasına girerek öğrenebilirsiniz. TC kimlik numarası ve kayıt numarası olmadan öğrenmeniz mümkün değildir.

kan tetkik sonuc sorgulama
Labim Sonuç Sorgulama

Gerekli bilgiler girildikten sonra, yaptırmış olduğunuz bütün tahliller sıralanır.  Yine aynı sayfadan çıktı da almanız mümkündür. Tahlil sonuçları Aile hekiminiz tarafından isteğiniz de yorumlanır. Kendinize tanı ve tedavi yöntemleri koymanız son derece yanlıştır. Mutlaka bir uzmandan destek almanız gerekir. Aldığınız tahlil sonuçlarını tekrar randevu alarak aile hekiminize göstermeniz ve onun yorumlaması en doğrusu olacaktır. Kendi kendinize tahlil sonuçlarını yorumlamanız yanlış olur.

Aile Hekimi Tahlil Sonuç Sorgulama

Aile Hekimi Tahlil Sonuç Sorgulama, ekranı ile Labim tahlil sonuçlarını öğrenebilirsiniz size gerekli olan bilgiler ise, TC kimlik numaranız ve kayıt numaranız ile sonuçlara ulaşabilirsiniz. Size verilen kayıt numarası barkod üzerinde bulunur bunu kaybetmemeniz gerekiyor.

Aile Hekimi Tahlil Sonuç Sorgulama Ekranı

ankara halk sagligi laboratuvar sonuclari
labim sonuç sorgulama - aile hekimi tahlil sonuçları öğrenme 4

Labim Tektik Sonuç Sorgulama

Labim tektik sonuç sorgulama son derece basittir. E nabız ya da E devlet sistemi bu konu da size yardımcı olacaktır.  Ayrıca yaptırdığınız kurum neresi ise oranın laboratuvar sonuçları bölümünden de bilgi alabilirsiniz. Mutlaka TC kimlik numarası ve E Devlet şifresi, olmak zorundadır. Bu şifreler ile kayıt altına alınana tüm laboratuvar sonuçları sistemde size kayıtlı olduğundan dolayı en doğru sonuca bu şifreler ile ulaşabilirsiniz.

Labim Sonuç Alma

Labim sonuç alma sistemi de merak edilir. Labim bilindiği üzere bir laboratuvar bilgi sistemidir. Bu sisteme giriş yaparak Aile Hekimliği’ niz tarafından yapılan tahlil sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Bunun için doğru basamakları takip etmeniz yeterli olacaktır. İstanbul için kullanılan bir sistemdir. Bu ilin dışındakiler, ilgili sağlık kurumunun laboratuvar sonuçları sistemine giriş yaparak, tahlil sonuçlarını öğrenebilir.

Labim Hasta Sonuç Sorgulama

Labim hasta sonuç sorgulama işlemi, internet sitesi üzerinden yapılır. Aile Hekimliği tarafından yapılan tektik sonuçlarına E nabız ya da E devlet sistemi üzerinden erişmeniz mümkündür. Tahlil sonuçlarınızı öğrenmek için, E nabız sisteminden TC kimlik numarası ve şifreyi girerek erişim sağlayabilirsiniz.  E Devlet üzerinden de giriş yapıp, aynı şekilde E nabız sistemine giriş yapmanız gerekir. Bu sisteme giriş yaptığınızda tüm tetkikler ve laboratuvar sonuçlarınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Böylece doğru ve zahmetsizce ulaştığınız sonuçlar ile doktorunuza giderek yorumlamasını isteyebilirsiniz.

Labim Laboratuvar Sonuçları

Labim laboratuvar sonuçları, yaptırdığınız tüm tahlil sonuçlarını bir gün sonra öğrenmenizi sağlar. Çoğu benzer sistemler kullanılsa da Labim en çok duyulmuş olan sistemdir. Labim labaratuvar sonuçlarını merak edenler öncelikle sisteme TC kimlik numarası ile girer. Ardından Doğum tarihi, Barkod numarasını girer. Giriş sekmesine bastıktan sonra, tahlil sonuçları sıralanır.

Siz de labim sistemi ile kolaylıkla tahlil sonuçlarını öğrenebilirsiniz.  Böylece hiç yorulmadan evinizde veya iş yerinizde cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan sonuçlara kolayca erişebilirsiniz. Sadece kendiniz için değil çocuklarınız için de veya anne babanız içinde aynı şekilde TC numaraları ve barkod numaraları ile sisteme girip tüm hastane veya Aile Hekimliği tetkiklerine ulaşmanız mümkündür.

Bu yazımızda sizlere Labim Sonuç Sorgulama – Aile Hekimi Tahlil Sonuçları Öğrenme anlattık eğer yazımızı yararlı bulduysanız, aşağıdan bize oy verebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.