Ekonomi

Maaşlara 5 bin liraya varan zam bekleniyor! Zamdan emekliler de yararlanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün sağlık çalışanlarıyla bir araya gelecek. Sağlık çalışanlarının aylık kazançlarında düzenlemeler yapmayı planlayan Cumhurbaşkanının, tüm sağlık kadroları dahil olmak üzere 500 lirayla, 5 bin lira arasında belirlenen zam oranlarını açıklaması bekleniyor.

Erdoğan’dan Maaşlara Düzenleme

Geçtiğimiz günlerde sağlık çalışanlarının maaş beklentilerinin karşılanmaması sebebiyle yurt dışına gideceklerini açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sert bir tepkiyle karşılanmıştı. Erdoğan, “giderlerse gitsinler” diyerek sağlık çalışanlarına resti çekti. Erdoğan’ın tavrı sağlık çalışanlarında kırgınlık yaratırken, sağlık örgütlerinin tamamında grev çağrıları yapıldı. Erdoğan ise bunun üzerine maaşlarda düzenleme kararı aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılacak zamları açıklamak üzere bugün sağlık çalışanlarıyla bir araya gelecek.

Sağlık Çalışanlarına Ne Kadar Zam Yapılacak?

Erdoğan’ın açıklayacağı yeni düzenlemeyle ilgili aldığımız bilgilere göre kamuda çalışma hayatını sürdüren sağlık çalışanlarının aylıklarında 2 bin 500 lirayla, 5 bin lira arasında bir artış yaşanacak. Bu artış pratisyen hekimlerde 2 bin 500 lira, uzman hekimlerde ise 5 bin lira olacak. Diğer sağlık kadrolarına ise 600 lira zam yapılacak.

Tüm Sağlık Kadrolarında Düzenleme Yapılacak

Bugün açıklanması beklenen düzenlemelerden üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelleri, diş hekimleri, ambulans şoförleri, hemşire, ebe, acil sağlık personelleri de faydalanacak. Sağlık kadrolarının tamamında uygulanacak düzenlemeler de maaşlara yapılacak zamlar farklılık gösterecek.

Bir Yorum

  1. Sayın cumhur başkanım dul kadınları hiç bir mal varlıgı olmiyan kadınları da görün nolur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.