Kampanyalar

Marketler indirim için harekete geçti! Kur fiyatlarındaki düşüş, etiketlere yansıtıldı!

Artan enflasyon ve kur fiyatları sebebiyle son dönemde özellikle market ürünlerindeki etiket fiyatları hızla zamlandı. Un, sıvıyağ, süt, şeker gibi en fazla talep edilen temel gıda ürünlerine yapılan zamlar, alım gücü düşen vatandaşı zor durumda bıraktı. Sıvıyağ ürünlerinin 4 litresi 100 lira barajını geçerken, 5 litre fiyatı 150 lira seviyelerinin üzerine tırmandı.

Sıvıyağ fiyatlarındaki hızlı fiyat yükselişini un ve süt ürünleri takip etti. Vatandaşlar tarafından en fazla satın alınan besin olan sütün fiyatı 15 lira seviyelerini geçti. Türk lirasının hızla değer kaybetmesi ve enflasyonun da artışıyla birlikte Türkiye’de hayat pahalılığı yükseldi.

Hükümet yetkilileri alım gücü düşen vatandaşı ekonomik açıdan refaha kavuşturabilmek için çalışmalarını hızlandırırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni ekonomi önlem paketiyle birlikte kur fiyatlarında sert düşüş yaşandı. Kur fiyatlarında yaşanan sert düşüşün ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, sektör temsilcilerine seslenerek ürün fiyatlarının düşürülmesini talep etti. Erdoğan’ın talebi sonrası market zincirlerinden peş peşe indirim duyuruları yapıldı.

CARREFOURSA’DAN DEV İNDİRİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talepleri doğrultusunda harekete geçen CarrefourSA, reyonlarında yer alan birçok üründe yüzde 30’a varan indirim kampanyası oluşturdu. Türkiye’nin pek çok ilinde varlığını sürdüren dev market zincirinin açıkladığı kampanyalar kapsamında son dönemde fiyatı hızla yükselen sıvıyağ, süt, tereyağı, salça, makarna, çay, deterjan, tuvalet kağıdı, zeytinyağı gibi pek çok ürün yer aldı. CarrefourSA’nın oluşturduğu kampanya ile fiyatların yüzde 30 düşüşe geçeceği aktarıldı.

CarrefourSA’dan yapılan duyuruda, “11 bin çalışanımız, 733 marketimizle birlikte Türkiye genelinde hizmet vermeye devam ediyoruz. Sayısı artan müşterilerimizin memnuniyetini önemseyerek, doğru fiyat etiketlendirmelerine özen gösteriyoruz. Kur fiyatlarındaki düşüş sonrası tedarikçilerimizden indirim talebinde bulunduk. Tedarikçilerimizin talebimize dönüş yapması sonrası, söz verdiğimiz ölçüde fiyatlarımızda indirimler oluşturduk. Fiyatlandırmaların 20 kasım öncesindeki kur fiyatlarından oluşmasını kabul eden tedarikçilerimizle birlikte müşterilerimize en uygun fiyatlarla hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Ülkemizi seviyoruz, müşterilerimiz bizim için değerli.” ifadeleri yer aldı.

BİM’DE HAREKETE GEÇTİ

CarrefourSA’dan yapılan kampanya duyurusunun ardından Türkiye’nin hemen hemen her ilinde şubesi bulunan BİM’de harekete geçti. BİM, reyonlardaki bütün ürünlerin yer aldığı kampanya kapsamında yüzde 40’a kadar fiyat düşüşleri yaşandığını duyurdu. Önümüzdeki bir aylık süreçte BİM’de çok daha uygun fiyatlı kampanyaların oluşturulacağı tahmin ediliyor.

DİĞER MARKETLERDEN DE İNDİRİM DUYURULARI PEŞ PEŞE GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın indirim talebine ŞOK ve Migros’tan da yanıt geldi. ŞOK ürün fiyatlarındaki indirimlerin artarak sürdürüleceğini, oluşturulan yeni kampanyalarla müşterilere en uygun fiyat etiketleriyle ürünlerin satışa sunulacağı aktarıldı. Migros ise kur fiyatlarındaki düşüşün, ürün etiketlerine yansıtıldığını, kampanyaların yılbaşıyla birlikte çok daha avantajlı içeriklerle müşterilere yansıtılacağını duyurdu.

Tarım Kredi Marketleri’de  kur fiyatlarında yaşanan sert düşüşü etiket fiyatlarına yansıttı. Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada, tüm ürünlerde yüzde 30’a varan fiyat düşüşleri yaşandığını müjdelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.