Ekonomi

Mart ayı sonunda akaryakıt fiyatları ne kadar olacak? – Barış Yarkadaş akaryakıt paylaşımı gündem oldu

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan çatışmalar ve Türk lirasının dolar kuru karşısında yaşadığı değer kaybı sebebiyle akaryakıt fiyatlarına her gün yeni bir zam daha yapılıyor. Yapılan zamlar alım gücü düşen vatandaşı zor durumda bırakıyor. Vatandaş, yapılan zamların ne zaman son bulacağını ve ay sonunda akaryakıt fiyatlarındaki tablonun ne durumda olacağını merak ediyor.

Brent Petrol Fiyatları Yükselişini Sürdürüyor

Başta ABD olmak üzere birçok ülke Rusya’ya yaptırımlar uygulamaya başladı. Yaptırımlar sebebiyle de brent petrol fiyatlarında rekor bir artış yaşandı. 2014’ten bu yana ilk kez 100 dolar barajını aşan brent petrol 130 dolara kadar tırmandı. Brent petrol fiyatlarındaki hızlı artışın etkisiyle akaryakıt fiyatları da yükselişe geçti.

Korkunç İddia

Eski CHP Milletvekili ve yazar Barış Yarkadaş akaryakıt fiyatları hakkında korkunç bir iddiada bulundu. Yarkadaş, geçtiğimiz günlerde Shell istasyonunda akaryakıt alımı yaparken bir personel ile görüştüğünü ve personelin ay sonuna kadar benzin ve motorin fiyatlarının 28 lira seviyelerine kadar yükseleceğine dair iddiada bulunduğunu aktardı.

‘Listeye Göre 28 Lira Olacak’

Yarkadaş sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundu. Yarkadaş tarafından ortaya sunulan iddiaya göre mart ayının sonunda benzin ve motorin fiyatları 28 lira seviyelerini görecek. Yarkadaş iddianın kaynağı olarak da Shell istasyonunda çalışan bir personelin açıklamalarını örnek gösterdi. Personelle yaptığı görüşmede, “Yarın zam var mı?” sorusunu yönelttiğini belirten Yarkadaş, “Her gece var. Shell bize bir liste gönderdi. Listede motorin ve benzin fiyatlarının ay sonuna kadar 28 lira olacağı belirtiliyor.” yanıtını aldığını kaydetti.

baris yarkadas akaryakit paylasimi
mart ayı sonunda akaryakıt fiyatları ne kadar olacak? - barış yarkadaş akaryakıt paylaşımı gündem oldu 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.