Bilgi

MEB duyurdu: Okullar kapatıldı, süre uzatıldı!

Yaklaşık 3 yıldır etkisini yitirmeden sosyal hayatı etkilemeye devam eden salgına karşı eğitim kurumlarının kapatıp, kapatılmayacağı merak konusu oldu. Milyonlarca öğrenci ve veli Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuya yönelik açıklama yapılması bekleniyordu.  Milli Eğitim Bakanlığı ise konuyla ilgili açıklama yaptı. Ara tatile giren okullarda tatilin süresi uzatıldı.

Öğretmen Bilişim Ağı

Milli Eğitim Bakanlığı tatil sürecinde öğretmenlerin de eğitimlerinin uzaktan yapılmasını kararlaştırdı. 15 günlük tatil sürecinde öğretmenler gerekli eğitimlerini Öğretmen Bilişim Ağı vasıtasıyla tamamlayabilecek. Tatil sona erene dek öğretmenlerin okullara gitmesine gerek kalmayacak. Ayrıca MEB, eğitimlerin 15 günlük süre içerisinde tamamlanmasını zorunlu kılıyor.

Ara Tatil Uzadı

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz ay ara tatil için belirlenen tarihi uzatarak tatilin 2 haftaya çıkarıldığını duyurdu. Geçtiğimiz yıl, 2021-2022 takvimini yayımlanan kurum normal şartlarda birinci dönem tatilini bir hafta olarak duyurmuştu. Ancak salgının etkisini arttırması sebebiyle önlemlerin arttırılması için okullardaki tatil süresi 2 haftaya çıkarıldı ve ara tatilin bitiş günü olarak 7 Şubat 2022 tarihi belirlendi.

Seçmeli Dersler 7 Şubat’a Kadar Seçilebilecek

Ayrıca öğrencilerin ders programlarını belirleyecek olan seçmeli dersler için de süre uzadı. Seçmeli dersler için tercihlerin 7 Şubat 2022 saat 17’ye kadar eğitim kurumlarına bildirilebileceği aktarıldı. Buna göre öğrenciler seçmeli derslerini belirlemek için bir haftalık süreden daha faydalanabilecek. Bakanlık kararın verilmesinde olumsuz hava koşullarının etkili olduğunu ve okula gidemeyen öğrenciler için de böyle bir kolaylık sağlanacağını açıkladı.

Ziraat Bankası’ndan velilere müjde! Okul alışverişlerinde dev indirim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.