Ekonomi

Memur ve emeklilere 2022 ne kadar zam geldi? 1000 Lira gelişmesi!

Yeni yılda asgari ücrete yapılacak zammı gören memur ve emekliler, ocak ayını heyecanla beklemeye başladı. Ocak ayında yapılacak zamla birlikte milyonlarca memur ve memur emeklisinin aylık ücretlerinde büyük yükseliş yaşanacak.

Hükümet yetkililerinin ocak ayında yapılacak olan zamma ilişkin yaptıkları açıklamalar, milyonlarca memur ve memur emeklisinin heyecanını arttırdı. Büyük bir beklenti içerisine giren kamu çalışanları ve emekliler gözlerini yapılacak zamma dikti.

Ocak ayı yalnızca memur, memur emeklisi ve emekliler için önem arz etmiyor. Aylıklara yapılacak olan zamlarla birlikte 3600 ek gösterge içinde yeni düzenlemeler getirileceği belirtildi.

HÜKÜMETTEN ÇİFT ZAM MÜJDESİ

Artan enflasyon ve kur değerleriyle birlikte hayat pahalılığı yükselirken, hükümet yetkilileri vatandaşların yaşadıkları zor duruma çare üretmek için yeni yılda aylıklara büyük oranda zam getirmeyi hedefliyor. Asgari ücrete yüzde 50’nin üzerinde zam yapan hükümet, emekli ve memur aylıklarına da büyük oranda bir zam yapabilmek için harekete geçti.

Ocak ayında yapılacak olan zamma ilave ek bir zammın daha yapılabileceği belirtildi. Milyonlarca memur ve memur emeklisine çifte zam müjdesini veren hükümet, bir yıllık süreçte toplamda yüzde 40’lık bir zam yapmayı hedefliyor.

Temmuz ayında emekli ve memur aylıklarına yüzde 8,45 oranında bir zam yapıldı. Ocak ayında yapılacak olan zamla birlikte toplam artışın yüzde 27’nin üzerinde olacağı belirtildi. Hükümet yetkilileri vatandaşın sıkıntılarına çözüm getirebilmek amacıyla toplam yapılan zammı yüzde 40’a ulaştırmayı, bu sebeple yüzde 10 civarında ek bir zam daha yaparak memur ve memur emeklilerini ekonomik olarak rahatlatmayı hedefliyor.

3600 EK GÖSTERGE GÜNDEMDE

Milyonlarca memurun ve sağlık çalışanının beklenti içerisinde olduğu 3600 ek gösterge konusu da gündeme taşındı. 3600 ek gösterge konusunun vaat olmaktan çıkarılarak, yakın zamanda meclise bir önerge sunularak hayata geçirilebileceği belirtildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuyla ilgili olarak, konunun bugün itibarıyla gündeme getirildiğini ve yapılacak planlamayla birlikte yakın zamanda bir önerge haline getirileceğini duyurdu. Bakan Bilgin, yeni yılla birlikte konunun gündeme taşınacağını ve yakın zamanda da müjdeli haberin verilebileceğini açıkladı.

Bakan Bilgin, düzenlemeyle birlikte memurların ve sağlık çalışanlarının emeklilik durumlarıyla ilgili gerekli haklarının kuvvetleneceğini bu sebeple konunun hassas ve önemli olduğunu vurguladı. Birbirinden ayrı kategorilerde memur aylıklarına yönelik belirlemeler yapılacağını belirten Bilgin, kamuda çalışan personellerin beklenti içerisinde olduklarının farkında olduğunu ve konunun yeni yılda çözüme kavuşacağını söyledi.

3600 ek gosterge
3600 ek gösterge

EMEKLİ AYLIĞINA BÜYÜK ETKİ EDECEK

Ek gösterge konusunun hayata geçirilmesiyle birlikte emekli aylıklarında büyük oranda artış yaşanacak. Emekli aylıklarının 1000 liraya dek yükselmesine etki edebilecek olan ek gösterge, ikramiyelerinde 30 bin lira seviyelerine ulaşmasına katkıda bulunacak.

Ek gösterge konusu farklı kategorilerde memur kadrolarının ilgi alanına giriyor. Öğretmenler başta olmak üzere sağlık çalışanları, polis, din görevlileri ve diğer birçok kamu çalışanını ilgilendiren konu için milyonlarca çalışan büyük beklenti içerisinde.

Hükümet yetkililerinin konuyla ilgili yaptıkları açıklamalara göre çalışanların beklentileri yeni yılda karşılanmış olacak. Hükümet yetkilileri, bakanlık tarafından ilgili düzenlemelerinin hızla yapılacağını ve en kısa sürede konunun TBMM’ye taşınacağını aktardı.

Dei Coin Geleceği 2022 – Deus Coin Yorum

Dei Coin, tüm blok zincirlerine bağlanan; kripto varlıkları arasında köprü görevi gördüğü düşünülen stable coindir. Deus ile kullanıcılar başka bir blok zincirine para gönderebilir ayrıca herhangi bir kayma yaşanmadan talepte bulunabilirler. Dei Coin Nedir? Deus olarak bilinen Dei Coin, açık kaynaklı ve izinsiz olarak algoritmik çapraz zincir kesirli rezerv görevi gören stabil bir coindir. Serbest…

Continue Reading Dei Coin Geleceği 2022 – Deus Coin Yorum

BUSD Coin Geleceği 2022 – BUSD Coin Yorum

Binance USD olarak bilinen BUSD, dünyanın önde gelen kripto borsaları arasında yer edinen Binan borsası ve Paxos’un ortaklığı ile sunulan ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinin resmi para birimi dolara sabitli kripto birimi olarak tanımlanabilir. BUSD Nedir? BUSD, kripto varlıktır. Binance USD olarak bilinen kripto varlık Binance ve Paxos ortaklığı ile geliştirilerek borsalara sunulmuştur. Ayrıca BUSD, New…

Continue Reading BUSD Coin Geleceği 2022 – BUSD Coin Yorum

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

İnternet en hızlı şekilde gerekli bilgilere erişmemizi sağlayarak hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Birçok farklı alan için yüzlerce bilgi veren platform bulunmaktadır. Bilgilere ulaşabilmek içinse platformlarda ücretsiz bir şekilde hesap oluşturmak yeterli olacaktır. Bilgi Paylaşım Siteleri Farklı alanlar için yüzlerce bilgi veren aracı platformlar bulunmaktadır. Bilgilere erişebileceğiniz bazı siteler şunlardır: E-Ödev E-ödev platformu öğrencilerin birbirlerine soru sorabildikleri bir…

Continue Reading Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

Terra Luna Fiyat Tahmini 2022 | LUNA Coin Geleceği

Kripto varlıklarına yatırım yapanların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Ancak gösterilen talebin artması Bitcoin ve alt coinlerde dengesiz bir grafiğin ortaya çıkmasına sebep oldu. Hafta içerisinde piyasalarda yaşanan hızlı düşüş ise en çok Terra Luna’yı etkilemiş durumda. Yaşanan düşüşle birlikte Luna bir haftalık süreçte yüzde 90 değer kaybetti. Terra Coin Nedir? Luna, Terraform Labs…

Continue Reading Terra Luna Fiyat Tahmini 2022 | LUNA Coin Geleceği

Messenger Dondurma Linki 2022

Messenger, Facebook platformunun kullanıcıları arasında sohbet edebildikleri ve hikaye paylaşımı yapabildikleri bir uygulamasıdır. Uygulama Facebook hesabıyla birlikte kullanılabilmektedir. Messenger uygulaması Whatsapp ve Telegram gibi farklı sohbet uygulamalarının ortaya çıkmasıyla birlikte önemini her geçen gün yitirmektedir. Bu sebeple kullanıcılarda cihazlarında depolama alanları ayırabilmek için Messenger uygulamasındaki hesaplarını dondurmak istemektedir. Messenger Dondurma 2022 Messenger uygulamasında bulunan hesabınızı…

Continue Reading Messenger Dondurma Linki 2022

WhatsApp Web Çıktı Alma

Whatsapp kullanıcılarına sohbet etme imkanı tanıyan ve son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir uygulamadır. Öyle ki yazışarak, görüntülü veya sesli olarak farklı şekillerde iletişim imkanı tanıyan platform, konum göndermek, hikaye paylaşma, durum bildirme gibi farklı özellikleriyle de adından söz ettiriyor. Whatsapp yalnızca sohbet etmek amacıyla kullanılmıyor. İş için gerekli belgelerde Whatsapp uygulamasından kullanıcılara gönderilebiliyor.…

Continue Reading WhatsApp Web Çıktı Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.