Ekonomi

Memur ve emeklilere 2022 ne kadar zam geldi? 1000 Lira gelişmesi!

Yeni yılda asgari ücrete yapılacak zammı gören memur ve emekliler, ocak ayını heyecanla beklemeye başladı. Ocak ayında yapılacak zamla birlikte milyonlarca memur ve memur emeklisinin aylık ücretlerinde büyük yükseliş yaşanacak.

Hükümet yetkililerinin ocak ayında yapılacak olan zamma ilişkin yaptıkları açıklamalar, milyonlarca memur ve memur emeklisinin heyecanını arttırdı. Büyük bir beklenti içerisine giren kamu çalışanları ve emekliler gözlerini yapılacak zamma dikti.

Ocak ayı yalnızca memur, memur emeklisi ve emekliler için önem arz etmiyor. Aylıklara yapılacak olan zamlarla birlikte 3600 ek gösterge içinde yeni düzenlemeler getirileceği belirtildi.

HÜKÜMETTEN ÇİFT ZAM MÜJDESİ

Artan enflasyon ve kur değerleriyle birlikte hayat pahalılığı yükselirken, hükümet yetkilileri vatandaşların yaşadıkları zor duruma çare üretmek için yeni yılda aylıklara büyük oranda zam getirmeyi hedefliyor. Asgari ücrete yüzde 50’nin üzerinde zam yapan hükümet, emekli ve memur aylıklarına da büyük oranda bir zam yapabilmek için harekete geçti.

Ocak ayında yapılacak olan zamma ilave ek bir zammın daha yapılabileceği belirtildi. Milyonlarca memur ve memur emeklisine çifte zam müjdesini veren hükümet, bir yıllık süreçte toplamda yüzde 40’lık bir zam yapmayı hedefliyor.

Temmuz ayında emekli ve memur aylıklarına yüzde 8,45 oranında bir zam yapıldı. Ocak ayında yapılacak olan zamla birlikte toplam artışın yüzde 27’nin üzerinde olacağı belirtildi. Hükümet yetkilileri vatandaşın sıkıntılarına çözüm getirebilmek amacıyla toplam yapılan zammı yüzde 40’a ulaştırmayı, bu sebeple yüzde 10 civarında ek bir zam daha yaparak memur ve memur emeklilerini ekonomik olarak rahatlatmayı hedefliyor.

3600 EK GÖSTERGE GÜNDEMDE

Milyonlarca memurun ve sağlık çalışanının beklenti içerisinde olduğu 3600 ek gösterge konusu da gündeme taşındı. 3600 ek gösterge konusunun vaat olmaktan çıkarılarak, yakın zamanda meclise bir önerge sunularak hayata geçirilebileceği belirtildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuyla ilgili olarak, konunun bugün itibarıyla gündeme getirildiğini ve yapılacak planlamayla birlikte yakın zamanda bir önerge haline getirileceğini duyurdu. Bakan Bilgin, yeni yılla birlikte konunun gündeme taşınacağını ve yakın zamanda da müjdeli haberin verilebileceğini açıkladı.

Bakan Bilgin, düzenlemeyle birlikte memurların ve sağlık çalışanlarının emeklilik durumlarıyla ilgili gerekli haklarının kuvvetleneceğini bu sebeple konunun hassas ve önemli olduğunu vurguladı. Birbirinden ayrı kategorilerde memur aylıklarına yönelik belirlemeler yapılacağını belirten Bilgin, kamuda çalışan personellerin beklenti içerisinde olduklarının farkında olduğunu ve konunun yeni yılda çözüme kavuşacağını söyledi.

3600 ek gosterge
3600 ek gösterge

EMEKLİ AYLIĞINA BÜYÜK ETKİ EDECEK

Ek gösterge konusunun hayata geçirilmesiyle birlikte emekli aylıklarında büyük oranda artış yaşanacak. Emekli aylıklarının 1000 liraya dek yükselmesine etki edebilecek olan ek gösterge, ikramiyelerinde 30 bin lira seviyelerine ulaşmasına katkıda bulunacak.

Ek gösterge konusu farklı kategorilerde memur kadrolarının ilgi alanına giriyor. Öğretmenler başta olmak üzere sağlık çalışanları, polis, din görevlileri ve diğer birçok kamu çalışanını ilgilendiren konu için milyonlarca çalışan büyük beklenti içerisinde.

Hükümet yetkililerinin konuyla ilgili yaptıkları açıklamalara göre çalışanların beklentileri yeni yılda karşılanmış olacak. Hükümet yetkilileri, bakanlık tarafından ilgili düzenlemelerinin hızla yapılacağını ve en kısa sürede konunun TBMM’ye taşınacağını aktardı.

Instagram Hesabım İhlalden Kapatıldı Ne Yapmam Gerekiyor?

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da çeşitli sebeplerle hesabınız kapatılabilir. En sık karşılaşılan hesap kapatma sebebi Instagram ihlalleridir. Instagram ihalelden ötürü kapatılan hesaplar için “Instagram hesabınız ihlalden kapatıldı” mesajı iletir. Instagram’da hesap oluştururken platform belirli kuralların kabul edilmesini talep eder. Bu kurallara aykırı bir durumun oluşması durumunda Instagram hesabınızı kapatabilir. Ancak Instagram’ın kastettiği…

Continue Reading Instagram Hesabım İhlalden Kapatıldı Ne Yapmam Gerekiyor?

Kızılay’a Kan Verdim Sonuçları Nasıl Öğrenirim

Kızılay ülkemizde uzun süredir faaliyetini devam ettiren yardım kuruluşlarındandır. Kan bağışı başka kişilerin hastalıklarının tedavisi kullanımında önemlidir. Kan bağışı toplumdaki diğer insanlar için çok önemli ve faydalıdır. Sağlıklı olan kişilerden alınan kanlar depo edilerek uygun şartlarda saklanır. Acil durum olduğunda kan ihtiyacı buralardan karşılanmaktadır. Kan bağışında olmak isteyenler Kızılay’ın kan bağış noktalarına gidilerek kan vermeleri…

Continue Reading Kızılay’a Kan Verdim Sonuçları Nasıl Öğrenirim

Mobil Cihazlarda Hücre Yayını Nedir?

Günümüzde mobil cep telefonları popüler bir şekilde tercih ediliyor. Her alanda işlem yapılmasını sağlayan cep telefonlarında son dönemlerde bir takım terimler ortaya çıkıyor. Bu terimler arasında ise hücre yayını nedir nasıl açılır ve kapatılır konuları yer alıyor. Uzmanlar tarafından ele alınan bu konuya dair yapılan analizlerde ise çok net yanıtlar ortaya çıkıyor. Hücre yayını İngilizce…

Continue Reading Mobil Cihazlarda Hücre Yayını Nedir?

Dikkat Çeken Tyler Durden Sözleri Türkçe

Fight Club filmi, hem de ülkemizde oldukça ilgi gören ve beğenilmiş bir filmdir. Fakat filmde asıl dikkat çeken Tyler Durden sözleri olmuştur. Birbirinden farklı replikleri ve etkileyici sözleri ile birlikte dünyada ve ülkemizde Gündem olmayı başarmıştır. Bu sözlerin arasından en iyiler seçilerek Türkçe olarak derlenmiştir. Bizler özel insanlar değiliz.Dibe vurmak, gidilen bir hafta sonu tatili…

Continue Reading Dikkat Çeken Tyler Durden Sözleri Türkçe

Onlyfans Nasıl Kullanılır

Onlyfans, özellikle dünyada oldukça popüler olan platformlardan biridir. Türkiye’de çok sık kullanılmasa da şimdilerde ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Dolayısıyla Onlyfans uygulamasının ne olduğu ve nasıl kullanılacağına dair soru işaretleri de her geçen gün daha da artıyor. İçerik olarak genellikle yetişkin içerik üreten kişilerin tercih ettiği bir platformdur. Çünkü erotik video ve fotoğrafların yayınlandığı ve bunun…

Continue Reading Onlyfans Nasıl Kullanılır

Instagram Hesap Çalma (İnsta Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim)

Başka Instagram kullanıcılarının hesaplarını çalma yöntemleri son dönemin en çok araştırılan konularından biri oluyor. Bu alanda profesyonel hizmet veren firmalar kadar şahıslarda istenilen hesabı alabileceği iddia ediyor. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olmasından dolayı Instagram hesabını çalmanın kesin bir yöntemi yoktur denebilir. Çeşitli deneme yanılma teknikleriyle garantisi olmayan birkaç yöntem Instagram şifresi kırmada etkili olabilir. Şifre…

Continue Reading Instagram Hesap Çalma (İnsta Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.