Teknoloji Haberleri

Microsoft’tan kullanıcıları kızdıracak yenilik: Windows 11’in dosya gezgini paneline reklam özelliği getiriliyor

Microsoft, uzun süredir üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği Windows 11’in yakın zaman içerisinde piyasaya sunulacağını açıkladı. Beta sürümünü yayımladığı işletim sistemi ile ilgili olarak getirilmesi planlanan özellikler hakkında bilgiler paylaşan şirket, dosya gezgini panelinde reklam verilebilmesine olanak sağlayacak bir özelliği test aşamasına aldığını duyurdu.

Windows 11’e Reklam Özelliği Getirilebilir

Microsoft yetkilileri Windows 11’in dosya gezgini paneline yenilikler getirmeye devam ediyor. Dosya gezgini paneline Windows 95’te olduğu gibi sekme özelliğinin getirileceğini duyuran yetkililer, panele bir yenilik daha getirmeye hazırlanıyor. Yapılan duyuruya göre Windows 11’in dosya gezgini panelinde reklam özelliği yer alacak.

Kullanıcıları Rahatsız Edecek Hamle

Microsoft’un test aşamasına aldığı reklam özelliği kullanıcıları şimdiden rahatsız etmeye başladı. Kullanıcılar yüklü miktarda ödeme yapacakları işletim sisteminde reklam yayınlanmasının etik olmayacağını belirtiyor. Şirketin test aşamasına aldığı özellikle ilgili şimdilik net bir bilgi bulunmuyor. Yayımlanan gönderide Windows’un kendi ürünlerine yönelik reklam verdiği görülüyor. Ancak ilerleyen süreçte üçüncü kişiler tarafından da reklam verilebilir.

Test Aşamasında

Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu yineleyelim. Bu sebeple özelliğin kesin olarak Windows 11’de yer alacağını düşünmek doğru olmayacaktır. Microsoft’un yeni özelliği kullanıcılardan geri dönüş alabilmek için getirdiği belirtiliyor. Kullanıcıların şirket tarafından piyasaya sunulan ürünler için getirecekleri eleştirileri ve önerileri öğrenmek isteyen Microsoft, test aşamasında olan özellikle bunun sağlanabileceğini düşünüyor.

Windows 11’e, Windows 95’ten Özellik

Ayrıca dosya gezgini paneline bir yenilik daha getiriliyor. Şirket yetkilileri Windows 95’in dosya gezgini panelinde bulunan sekme menüsünün Windows 11’de de olacağını aktardı. Bu sayede dosya gezgini panelinde yapılacak işlemler daha pratik hale gelecek.

Ücretsiz Windows 10 Pro Etkinleştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.