Ekonomi

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022 İnceliyoruz...

Muhabbet kuşları pek çok evde bulunan, bakılması kolay ve sevilen bir kuş türüdür. Hem güzel görünümü, hem de evde beslemeye uygun olmasıyla insanların ilgisini çekiyor. Ayrıca muhabbet kuşu fiyatları genellikle ekonomik olduğu için alımı da daha kolaydır. Hem neşeli bir hayvan olması hem güzel sesi ile çok sevimli bir kuştur. Ayrıca eğitildikleri zaman, konuşma özellikleri de bulunuyor. Oldukça akıllı olan muhabbet kuşları, pek farklı renk seçeneği içeriyor. Muhabbet kuşları cinslerine göre farklı fiyatlar içeriyor.

Muhabbet Kuşu Fiyatları Pet Shop

Muhabbet kuşları, pet shoplarda rahatlıkla bulunabilen bir hayvandır. Evde beslemesi kolay olduğu için sık alınan bir hayvandır. Fakat son zamanlarda yapılan zamlar, muhabbet kuşları fiyatlarını da kısmen etkiliyor. Pet shoplar, genellikle ortalama bir fiyat listesi uyguluyor. Fiyatlar genelde 75 TL’den başlayıp 125 TL çıkıyor tabi bu fiyatlar cinsine göre değişkenlik gösterebilir.

Jumbo Muhabbet Kuşu Fiyatları

Jumbo muhabbet kuşları, normal muhabbet kuşlarına göre kafa yapıları daha büyüktür. Oldukça konuşkan ve dost canlısı bir muhabbet kuşudur. Yaşamaya başladıkları evi fazlasıyla sahiplenirler. Sahipleri ile sık sık muhabbet ederek, bulundukları eve neşe getirirler. Muhabbet kuşu fiyatları ortalama 350 ila 1500 TL arasında değişiyor.

muhabbet kusu fiyat listesi 2022
Muhabbet Kuşu Fiyatları
  • Muhabbet kuşu pet shop fiyatı: 75-125 TL aralığında
  • Jumbo muhabbet kuşu fiyatı: 300-1500 TL aralığında
  • Albino muhabbet kuşu fiyatı: 150-300 TL aralığında
  • Rainbow muhabbet kuşu fiyatı: 250-1250 TL aralığında

Yavru Muhabbet Kuşu Fiyatları

Yavru muhabbet kuşları sahiplenildikten sonra, bulundukları ortama kısa süre içinde uyum sağlıyor. Küçüklükten itibaren aynı evde oldukları için sahiplerini fazlası ile benimsiyorlar. Yavru muhabbet kuşları fiyat olarak da ekonomik olduğu için sıkça yer tercih ediliyor. Fiyatları genellikle 90 ila 150 TL arasında değişiyor.

Konuşan Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşları, belirli bir süre eğitim verilirse konuşma özelliğine sahiptir. Oldukça zeki olan konuşan muhabbet kuşları, konuştukları kelime sayısı ve cinsine göre fiyatlarda değişkenlik gösteriyor.

muhabbet kusu fiyatlari yeni 2022
Muhabbet kuşu fiyatları 2022

Muhabbet Kuşu Kafes Fiyatları

Muhabbet kuşu kafes fiyatları özelliklerine, boyutuna ve içinde bulunan malzemelere göre değişkenlik gösterir. Genel fiyat aralığı ise 40 ila 1000 TL arasında değişiyor. Genellikle pirinç telli olan kafes fiyatları, genelde daha pahalıdır. Kafeslerde de her bütçeye uygun fiyat aralığı bulunuyor.

Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları

Muhabbet kuşlarının yem fiyatları genellikle ekonomiktir. Bu yüzden kolaylıkla alınabilir. Ortalama fiyat aralığı ise 30 ila 80 TL arasında değişiyor.

batch 2019 05 30 14 51 17 1200x800 1
muhabbet kuşu kafes-yem fiyatları

İlginizi Çekebilir: Tavşan Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.