BilgiYaşam

Muhsin Bayrak Chelsea son durum nedir? Teklifler verildi Muhsin Bayrak listede yok

Rusya’nın, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü ihlal etmesiyle birlikte Avrupa ülkelerinde Rus iş adamlarının kaynaklarına el konuldu. Rus iş insanı ve Chelsea’nin sahibi Abramovich’te, İngiltere Premier Ligi’nin dev ekibini satılığa çıkardı.

Chelsea’ye teklif göndereceğini belirten yatırımcılardan birisi de Türk iş insanı Muhsin Bayrak’tı. Ancak Chelsea tarafından paylaşılan bilgiler arasında Bayrak’ın teklif göndermediği belirtildi. Geçtiğimiz günlerde “Abramoch’in onayını bekliyoruz” açıklamasında bulunan Bayrak, bugün teklif gönderen yatırımcıların arasında yer almadı.

‘Teklifi Yetiştiremedik’

Reuters’a röportaj veren ünlü iş insanı, teklif vermek istediklerini ancak zamanında yetiştiremediklerini kaydetti. Prosedürlerle ilgili yanlış bir anlaşılmadan ötürü teklifi yetiştiremediklerini belirten Bayrak, çok üzgün olduğunu söyledi.

‘İletişim Adreslerini Yanlış Kullandık’

Muhsin Bayrak’ın sahibi olduğu AB Group’a hizmet veren avukatların, ABD’ye dahil yatırım bankasına teklif vermeleri gerekirken; farklı bir eposta adresiyle İngiltere Dijital, Kültür Medya ve Spor Departmanlığı ile iletişime geçtikleri anlaşıldı. Dolayısıyla teklif verilebilecek tarih ve diğer veriler hakkında bilgi sahibi olamayan Muhsin Bayrak teklif gönderemedi.

Chelsea’ye Talip 3 Yatırımcı

Chelsea’ye teklif gönderen 3 yatırımcı bulunuyor. Bu yatırımcılar, Amerikan Beyzbol Ligi’nin köklü takımı Chicago Cubs’un hissedarı Ricketts ailesi, eski madalya sahibi olimpiyat sporcusu Lord Coe, emlak yatırımlarıyla tanınan Nick Candy.

Muhsin Bayrak kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.