Yaşam

Muhsin Bayrak kimdir? Muhsin Bayrak ne iş yapıyor?

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan siyasi krizin ardından pek çok Avrupa ülkesi gibi İngiltere’de, Rusya ve Rus iş adamlarına yaptırımlar uyguladı. Yaptırımlardan dünyanın en değerli futbol ligi Premier Lig’in dev kulübü Chelsea’nin sahibi Rus iş adamı Roman Abramovich’de payını aldı. Chelsea’yi satmak zorunda kalan Rus milyarder, bu satıştan 3 milyar sterlin kazanç sağlamayı hedefliyor.

Abramovich’in satışta olduğunu belirttiği dev spor kulübü Chelsea’ye Türk iş adamı Muhsin Bayrak talip oldu. Bayrak, kulübün satış işlemleri için Rus milyarderle görüşme gerçekleştirildiğini, imzaların atılması için pazarlık görüşmelerinin sürdürüldüğünü açıkladı. Bayrak’ın açıklamalarının ardından Türkiye’de birçok kişi Muhsin Bayrak kimdir, Muhsin Bayrak ne iş yapar sorusunu araştırmaya başladı.

Muhsin Bayrak Kim?

Muhsin Bayrak, yurt dışında turizm ve inşaat başta olmak üzere pek çok alanda yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çeken AB Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmektedir. Bayrak, özellikle Londra’da yaptığı yatırımlarla biliniyor. Londra’daki aktifliğini arttırmak isteyen Bayrak, Premier Lig’in dev kulübü Chelsea’yi satın almak istediğini açıkladı.

Muhsin Bayrak Ne İş Yapar?

Ünlü iş insanı Bayrak, yurt dışında  İtalya, İngiltere, Almanya gibi ülkelerde etkin olarak yatırımlarını sürdüren ve başta turizm, inşaat sektörleri olmak üzere pek çok farklı sektörde adından söz ettiren AB Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Şirketin kurucu üyesi olan Bayrak, Chelsea’yi satın alarak spor alanında da yatırım yapmayı hedefliyor.

Muhsin Bayrak Nereli?

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün, Muhsin Bayrak’ın ailesine ‘Bayrak’ soyadını hediye ettiği söylenmektedir. Bayrak’ın kökeni ise Bitlis’e dayanmaktadır. Türkiye’nin önde gelen aşiretlerinden biri olan Mutki Aşireti’ne dahil olduğu bilinen Muhsin Bayrak’ın, çok uzun zaman önce Londra’ya yerleştiği belirtilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.