Teknoloji Haberleri

Netflix ABD’de abonelik fiyatlarına zam yaptı! Türkiye’de fiyatlar değişecek mi?

Dünyanın en fazla abonesine sahip dijital film platformu Netflix, her geçen gün içeriklerini yenilemeye devam ediyor. İçerisinde yüzlerce film ve dizi barındıran platform birçok ülkede varlığını sürdürüyor. Türkiye’de de binlerce abonesi olan platform, televizyon izleme oranı yüzde 85’in üzerinde olan Türkiye’de kitleleri dijitale yönlendirmeyi başardı.

RTÜK denetimlerinin sıkılaşması, dizi sürelerinin uzaması, içeriklerin belirli saatlerle sınırlandırılması kitlelerin tevizyon alışkanlığını değiştirmesine sebep oldu. Uzun süredir rakipsiz bir şekilde piyasada kullanıcılarına hizmet veren Netflix, yeni kurulan Disney, Amazon ve benzeri dijital film platformlarının kitleler tarafından ilgi görmesi sebebiyle uygulamada yenilikler getirmeyi hedefliyor. İçeriklerini güncellemek isteyen platform bu kapsamda ABD’de de abonelik fiyatlarını güncelledi.

ABD’de Abone Fiyatlarına Zam

ABD kullanıcılarına özel bir duyuru yayımlandı. Duyuruya göre ABD’de tüm abonelik paketlerindeki fiyatlar yükseltildi. Platform yetkilileri tarafından yapılan açıklamada kullanıcılara daha çok eğlence seçeneği sunabilmek ve vakitlerini daha keyifli geçirebilmelerine olanak tanımak için yeni projeler üretildiğini, bu kapsamda abonelik fiyatlarının yükseltildiği belirtildi.

Fiyatlar yükselmeden önce standart abonelik paketi 14,99 dolar, ikili abonelik paketi 13,99 dolardı. Fakat güncellenen yeni fiyatlarla birlikte standart abonelik ücreti 16,49 dolar olurken, ikili abonelik ücreti ise 15,49 dolara yükseltildi.

Türkiye’de Fiyatlar Yükselecek Mi?

Netflix ABD tarafından yapılan açıklamayla platformun kuruluş yeri olan ABD’de de kullanıcılara yönelik oluşturulan paketlere zam yapıldı. Türkiye başta olmak üzere diğer ülkelerde zam yapılıp, yapılmayacağına ilişkin ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak platformun yetkili isimleri tarafında  belirtilen söz konusu yeniliklerin maliyet artışına sebep olacağı düşünülürse olası zammın kaçınılmaz olacağı tahmin ediliyor.

Netflix’in Türkiye’deki abonelerine sunduğu fiyat listesi ise şu şekilde:

  • Temel abonelik- 26 lira 99 kuruş
  • Standart abonelik- 40 lira 99 kuruş
  • Özel Ultra HD abonelik- 54 lira 99 kuruş

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır? ( Tüm Detaylar )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.