Ekonomi

O market zamma karşı direniyor: 5 litre ayçiçek yağ 64 lira 95 kuruş!

Enflasyonun ve kur fiyatlarının artışıyla birlikte birçok markette temel gıda ürünleri zamlanırken, bazı marketler zamma karşı direniyor.

Kur fiyatlarındaki artışla birlikte pek çok markette özellikle un, şeker ve sıvıyağ fiyatlarında önlenemez artışlar yaşandı. 5 litrelik ayçiçek yağı 200 liranın üzerine tırmanırken, un fiyatlarındaki artış fırınları da etkiledi. Un fiyatlarına getirilen zamlarla birlikte ekmek fiyatları da yükseldi.

TEDARİK SIKINTISI

Getirilen zamların yanı sıra kimi marketlerde tedarik problemleri görülmeye başlandı. Sıvıyağ tedarikinde güçlük çeken marketler satışlara sınırlama getirdi. Tedarik sorunu yaşayan marketlerde bazı reyonlar boş bırakıldı.

TEMEL GIDA ÜRÜNLERİNE ZAM YAĞMURU

Enflasyon ve kur fiyatlarındaki artış etiketlere yansıdı. Market ürünlerine getirilen zamlardan en fazla un, şeker, sıvıyağ gibi temel gıda ürünleri etkilendi. 5 litre sıvıyağın fiyatı 200 liranın üzerine tırmandı. Yetkililer yeni dönemde zamların devam edeceğini ve zam aralıklarının 3 aydan 1 aya düşürüldüğünü belirtti.

ZAMMA KARŞI DİRENİYOR

Birçok markette zamlar etkisini sürdürürken, CarrefourSA direnmeye devam ediyor. Temel gıda ürünlerinde indirimler de uygulayan CarrefourSA’da 5 litrelik ayçiçek yağının fiyatı 65 lira 95 kuruş olarak belirtiliyor. Ünlü market zincirinin

uyguladığı indirim fırsatları devam ediyor. İşte fırsata dahil ürünler:

Safya Ayçiçek Yağı 5 litre – 65,95 TL

yag fiyati carrefoursa 2021
Safya Ayçicek Yağ Fiyatı

Söke un 5 KG – 49,95 TL

un fiyati 1280x720 1
Söke Un 5 Kg

Carrefour Toz Şeker 2 KG – 13,90 TL

toz seker 2021
Carrefour Toz Şeker

Carrefour Ayçiçek Yağı 5 litre – 70,90 TL

carrefoursa yag fiyatlari 1280x720 1
Carrefour Ayçiçek Yağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.