Ödemeli Mesajlar Nasıl Engellenir (Turkcell – Türk Telekom – Vodafone) « Yeniteknoloji

SON DAKİKA

Erdoğan Du’yurdu

Bilgi, Ekonomi

Ödemeli Mesajlar Nasıl Engellenir (Turkcell – Türk Telekom – Vodafone)

Bu haber 22 Mart 2023 - 13:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ödemeli olarak gönderilen mesajları, operatörlere göre farklı yöntemlerle engelleyebilirsiniz. İşte Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone gibi bazı operatörlerin ödemeli mesajları engelleme yöntemleri:

Turkcell:

1. Ödemeli SMS’lerinizi engellemek için mesaj kısmına ‘ENGELLE’ yazarak 2222’ye gönderin. Bu işlem sonrası ödemeli mesajlarınız bloke edilir. 2. ‘Turkcell Online İşlemler’ uygulamasına giriş yaparak ‘Hesabım’ sekmesine tıklayın. Buradan ‘Servislerim’ bölümüne gelin, burada ‘SMS Engelleme’ seçeneğini seçerek ödemeli mesajları engelleyebilirsiniz.

Türk Telekom:

1. Ödemeli SMS’leri engellemek için, mesaj kısmına ‘SIFIRLA ÖDEMEKABUL’ yazın ve 5544’e gönderin. 2. ‘Turk Telekom Online İşlemler’ sayfasına giriş yaparak, ‘NUMARA ENGELLEME’ bölümünden ödemeli SMS’leri engelleyebilirsiniz.

Vodafone:

1. Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak ödemeli mesaj gönderimini engelleyebilirsiniz. 2. ‘Vodafone Yanımda’ uygulamasına giriş yaparak ‘Ayarlar’ sekmesinde bulunan ‘Mesaj Ayarları’ bölümünden ödemeli SMS’leri engelleyebilirsiniz.

Bunların yanı sıra, bazı Android ve iOS işletim sistemli cihazlar için uygulama mağazalarında bulunan çeşitli uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamalar, ödemeli mesajları engelleyebildiği gibi spam mesajlarını da engelleyebilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok